Ako pomôcť priateľovi s depresiou?

31. júl 2022

Ako prosím vás pomôcť priateľovi s depresiou. V poslednej dobe je to medzi nami dosť zlé, samé hádky, ja som vacsinou mrzutá, urazená, smutná pretože je na mna častokrát veľmi hnusný. V takej situácii potom neviem byt milá, takze som hnusná aj ja. Ale trápi ma to. Nedávno mi povedal že sa nespoznáva, že má depresie a preto je taky. Ale to neberiem ako ospravedlnenie samozrejme, nemoze si to vybíjať na mne predsa. Napriek tomu ho chcem podporiť a stáť pri ňom ale je to tazke keď sa správa neúctivo. Ako mu pomôcť prekonať depresiu? Čo mam robit

111jozefina111
31. júl 2022

Psycholog a psychiater. Drzim palce! ❤️

autor
31. júl 2022

@111jozefina111 to nechce

sissy27
31. júl 2022

V prvom rade - diagnózu depresia určuje lekár, psychiater, je to vážne ochorenie a vyžaduje liečbu. Keďže tvoj priateľ u lekára nebol, tak žiadnu depresiu nemá, je len proste chuj, keď ťa potrebuje urážať a byť nepríjemný. Buď nech nakráča k odborníkovi a rieši svoj problém, alebo ty odkráčaj svojou cestou bez neho. Nie si povinná trpieť jeho neúctivé správanie a päťkorunové výhovorky na neexistujúcu diagnózu.

taktotedanie
31. júl 2022

Inu moznost nema, takto sa len toci v uzavretom kruhu a vy s nim

zmrzlinka2021
31. júl 2022

Ak nechce priatel riesit svoju depresiu a podstupit liecbu, zbav sa ho a vykasli sa na takeho clvoeka.

A este je tu aj taka moznost, ze ziadnu depresiu nema, preto nechce ist k lekarovi a je to proste chuj - zbav sa ho.

veronikaszabova
31. júl 2022

To ze je na teba zly, tak tym si len vybija svoju bezmocnost a frustraciu. Treba, aby mu odbornik nastavil liecbu, potom bude dobre.

xena0
31. júl 2022

Keď nebol u lekára tak nemôže vedieť či nejakú depresiu má a ak ju má tak ty mu nepomôžeš ale len odborník

joesvk
31. júl 2022

Predstav si, že toto, ale v horšej podobe budeš riešiť do konca života.
Chceš ho za otca svojich detí?

Výber partnera by mal byť povinný predmet v škole.

svetlonos
31. júl 2022

Ako chces pomoct priatelovi, ked mevies v tejto situacii pomoct sebe? Odid, pokial nezacnes mavat depresie z neho. On ma chciet nieco zo sebou robit. Prestan zit jeho zivot a zacni zit ten svoj. Potom sama zistis, ako ti je vladtne fajn.

mimka1402
1. aug 2022

Sama viem veľmi dobre čo to je mať ťažkú depresiu a liečiť sa na ňu. Takže ak odmieta pomoc lekárov tak "ďakujem pekne". Ono ja som tiež šla až vo chvíli, keď mi to ničilo vzťahy s ľuďmi a záležalo mi na nich tak som to šla skúsiť hoc som tomu neverila...
Ale... Tiež viem, že ako veľa chlapov tvrdí ako má depresiu zle obdobie a pritom zahybaju kade tade.😀
Nemusí byť to ten prípad, ale ak odmieta liečbu zničí ťa to na totalku. S takým človekon, ktorý odmieta pomoc sa byť nedá. Depresia je na celý život, nezmizne...