Ako pociťujete extrasystoly ?

6. sep 2023

Vôbec sa v tom nevyznám , strašne rýchlo mi prebuchuje srdce až mi to vyráža dych .

siegi
6. sep 2023

Podla toho aku, predsienovu ako take kratke vynechanie uderu… horsie komorove, to mi obcas az dych vyrazi a miestami take bolestive stiahnutie v hrudniku. Nemavam ich vela, citim vacsinou 3-4 denne, niekedy este menej. Mam ich uz cez 10 rokov a aj tak ma este miestami dokazu vystrasit

misa1308
6. sep 2023

@siegi ja som ich mala pred večerom, od obeda do večera v kuse, skončila som na pohotovosti, dali infúziu a prešli to, len teraz čakám kedy to príde znova 😥

neson123
6. sep 2023

Ja mavam silne, niekedy 2 tyzdne necitim nic a niekedy za den aj 3..ja to mam tak ze silno mi buchne v hrudi, vybije akoby dych, nuti ma to zakaslat, je to mega neprijemne vzdy ma to vystrasi aj ked som to zazil uz 100krat..hned mi napada ze srdce zlyhava alebo ze mi je koniec..Raz som mal take silne ze 5 krat po sebe, myslel som si ze amen, bol som na pohotovosti vsetko ok..Vtedy odporucili EKG holter, mal som aj ten len akurat v ten den sa mi to nestalo, ale mal som par extrasystol zachytenych(no tie som vobec necitil)..co vam nato pomaha?

autor
6. sep 2023

@misa1308 ahoj a vies aku infuziu ti dali? Ja ich mam dnes od obeda az doteraz a neutichaju . Co ti povedali na pohotovosti?

autor
6. sep 2023

@neson123 ja mam teraz take silne aj niekolkokrat za sebou , tie mi vyrazaju dych a musim zakaslat . Uz som zufala a vystrasena

misa1308
6. sep 2023

Magnézium a nejaké minerály, nepovedal v podstate nič, že to sa niekedy stáva , že sa tie extrasystoly tak nakumuluju, a že potom to človek tak cíti ... No je to fest nepríjemné, ja som si myslela , že je somnou koniec ...vraj to môže byť aj z chrbtice, fyzickej záťaže a stresu ...

siegi
6. sep 2023

@misa1308 ano, ja to mam z chrbtice, teda vtedy ich citim viacej ked som zablokovana a zo zleho travenia

siegi
6. sep 2023

Magnezium taurat je dobry na srdce… mozes skusit koenzym q10. Stitnu zlazu ti kontrolovali? Hladinu mineralov, horcik a draslik?

neson123
6. sep 2023

Skus si dat Magnezium, Magnosolv nemas?nesustred sa nato ono to prejde.Viem ze to je neprijemne zazil som to vela krat uz 2 roky ma to trapi, ale prejde to.

autor
7. sep 2023

@misa1308 aj ja som si myslela ze je somnou koniec myslela som si ze mi srdce exploduje

autor
7. sep 2023

@siegi stitnu kontrolovali mam zapal stitnej

neson123
7. sep 2023

Podla coho vam to zistili z krvi alebo ultrazvuku?Brali vam aj krv?Mne brali len krv a bola v poriadku viac to neriesili, ci teda netreba este ultrazvuk

evrlina
25. apr 2024

@siegi niekedy aj ja pociťujem bolesť pri tom akoby sťahu v krku a až slabosť a hneď ide panika...

evrlina
25. apr 2024

@neson123 presne, keď som mala holter, tak tie stavy a sťahy neboli a potom zas ...a pritom aj keď som nič nepociťovala, tak mi boli zaznamenané extrasystoly KES aj VES