Ako piť viac vody?

20. máj 2024

Prosím poraďte mi, ako mám piť viacej vody cez deň. Ale myslím to vážne, bez komentárov že "proste sa napi"... Necítim takmer vôbec smäd no som schopná vypiť 3 poháre za celý deň. Avšak dní kedy naozaj vypijem veľa a dodrziavam to sa cítim tučná a naliata. Čo mám robiť

egonsk
20. máj 2024

ani ochutenu nezvladas pit? Mozes si spravit napriklad matovy letny dzus ( par listkov maty a kolecko citronu) a toho by si aj podvedome mozno vypila za par hodin aj viac.

zena666
20. máj 2024

Musíš si spraviť s pitia vody rituál. Vstanem pijem varim pijem dojem pijem idem von pijem pridem pijem... nemozes sa jeden den preliat a tyzden nepit to telo nedava... musis zacat casto a v malom a postupne zvysovat

masinka
20. máj 2024

Tiez mam problem s pitim , rano si v praci uvarim za hrncek caju a ked vecer odchadzam, este tam za pol hrnceka mam ☹ Ked som si kupila taku litrovu flasu so slamkou kde su ciarky s casmi pokial to mas mat vypite v danu hodinu, fungovalo to na mna tak prve dva dni a potom som tiez na to zabudala... asi si skusim nastavit budik.

gab1sol
20. máj 2024

Mne pomohlo dať si v práci na stôl fľašu vody. A zo začiatku som sa aj ja cítila naliata, akoby to telo nevedelo vodu spracovať. Ale postupne sa to upravilo… Teraz, keď mám deň, že menej pijem, tak už cítim aj smäd.

butterflyeffect
20. máj 2024

Pohar idealne velky- 4dcl alebo politrak vzdy pri sebe na stole alebo flasa s vodou vzdy pri sebe, ak niekam ides, hodit flasu s vodou aj do tasky/kabelky. Su aj appky kde nastavis interval a ti pripomenie ze sa mas napit. Telo ked mu nedavas vidu a potom raz za cas dostane velke mnozstvo tak ju zadrziava. Tiez to moze byt v ramci cyklu, ja napriklad ked mam MS tak mi telo zadrziava vodu tak ze mi idu aj 3 kila hore a po MS zas vsetko dole…

majamat
21. máj 2024

to, ze vypijes niekedy vela vody moze znamenat, ze tvoje telo z bije na poplach a pyta vodu.

malo by sa pit 30-40ml/kg hmotnosti. samozrejme nozsia hodnota je skor pre maenej pohybu a zimne obdobie, ked je teplo a mas anvyse aj fyzicku namahu, potom viac. moze sa nieco odtratat na tekutiny v strave niekde som icitala ze 700-800ml, co mi ale pride vela. je dolezite aj aka je strava. ak si urobis rano kasu, alebo das jogurt, na obed zjes polievku, mas omacku, zjes vela ovocia zelelniny, potom mas v strave vela tekutin, no ak taito potraviny zjes malo, jedavas skor suchsie jedlo, tak je tam tekutin malo.
a teda pri velkej fyzickej namahe sportovani moze telo potrebovat este viac tekutin.
nedostatok tekutin moze mat naozaj nasledky.

taky viditelny nedostatok je na pleti, ale ja mam pocit, ze ked malo pijem,ze ma viac aj klby bolia, som unavena, akoby utlmena. vekom sa tieto priznaky ukazuju. u mladych ludi to nemusi byt tak badatelne.

ked som bola mlada, pila som vela vody,pred par rokmi som sa dostala do fazy, ze som zacala pit malo. telo sa tomu akoby prisposoi, ale neprospieva mu to. v takom priapde moze setrit tekutiny a mozu sa ukazat aj opuchy. nepyta vela, lebo setri. je to taky uzavrty kruh. ak sa naucis na vaccsie mnozstvo, tak bude viac tekutiny uvolnovat von a bude viac pytat.

majamat
21. máj 2024

inak je dobre mat nejaku flasku, napr 0,5l, ci vacsiu a tam vidis, kolko tekutin ubudlo.

zuzulkazu
21. máj 2024

Tiez som s tym mala problem, v praci nacapovany dzban s vodou a minimum som vypila za to iontaky kavu barskolko, ale dost mi pomaha viac pit hybat sa potit sa, kardio, pri tom vypijem tolko ze az

maryetta
21. máj 2024

Aj to celkom “dost” popri mne. Jasom sa volakedy pristihla vecer ze som nic nepila a rychlo sup pohar vody do seba.
Ale mam vzdy vodu v dzbane. Aj v spalni pri posteli. Ak ideme von beriem vodu so sebou.

minenkak
21. máj 2024

Ja osobne mám v kuchyni vždy pohár vody,ráno vstanem a hneď ho vypijem,idem sa nachystať do práce a pred odchodom vypijem ďalší pohár,do práce si nosím litrovú fľašu vody,čaj a smoothies a podľa toho na čo mám chuť pijem.Poobede si ešte spravím čaj a pijem vodu čo mám vo fľaši nedopitu a tu v kuchyni

missviolet
21. máj 2024

bola som taka ista. kupila som si tu flasu so znacenim hodin a.podla toho som pila. trvalo lar mesiaciav a uz som taka zvyknuta ze dam hravo 2,5 l co som pokladala za nemozne. tu flasu som v praci mala na stole na ociach cely cas

zojazoja
21. máj 2024

z pohara by som ani glg vody nevypila.preto si ju davam do flase priesvitnej 0,5l a vtedy vypijem aj 2-3 flase v praci. doma tiez z flase vsetko okrem čajov. (mineralky napriklad).

salamistka
21. máj 2024

Mávam často zápal moč. mechúra a problémom u mňa je hlavne to, že "zabúdam" piť, preto mávam tieto problémy hlavne v lete...čítala som, že človek by si mal proste nachystať vodu k sebe, a teda každú hodinu vypiť za pohár vody, alebo fľašu na stôl a každú chvíľu si dať glg, snažím sa to praktizovať, ale priznám sa, kúpim si v pondelok minerálku a pijem ju viac dní, za jeden deň to jednoducho nedám. Pijem aj čaj a kávu, ale dokopy za deň tie 3 litre určite nie sú.

nikdenikto
21. máj 2024

O každej celej vypijem pohár vody, nie veľký