Ako ošetriť štípance od ploštíc?

30. sep 2024

Dobrý večer neviem ktorú skupinu použiť ale jedna vec má zaujíma stretol sa dakto z plosticami v izbe ? Ako na to čo s nimi? A ako ošetriť doštípane telo ak mi viete prosím poradiť mám dostipane telo od nich ale nikde som ich ešte nenašla doktorka povedala že sú to plostice môžem dostať daco z pohryzenia ploštíc ? Možno tak 30 uhryznutí mám. Ďakujem za rady

msnesquik
30. sep 2024

No, hodit tam bombu 🤷
Ale nie, co som citala, tak odstratnenie plostic je velmi zdlhave a narocne, hlavne financne...tie svine mozu preliezat aj po stupackach, medzi bytmi, takze treba aj u susedov vycistit...no, vela sil zelam, toto je neprijemne

earlgrey
30. sep 2024

Ak si bola u lekára, mal ti dať masť na štípance a tým si to ošetriť...čo sa týka ploštíc..my sme nemali...ale známy mal...všetko musel z bytu vyhodiť..dokonca aj podlahu, aj kuchynskú linku, prosten komplet všetko...býva v byte, vystriekali celú bytovku....chválabohu to pomohlo...a tak si nanovo zariaďoval celý byt od základu...😬 náročné na psychiku, náročné na financie...

autor
30. sep 2024

Boze mi bývame vo veľkom dome vsade cisto nikde neporiadok nechápem kde sa vzali

candii
30. sep 2024

Kľudne si si mohla priniesť domov s vecami. Neznamená to že máte špinu. Ako prajem pevné nervy a zavolaj odborníkov. Sama sa ich nezbavis. Nevidíš ich, lebo oni sa pred svetlom ukrývajú a vyliezaju keď je tma a môžu byť kdekoľvek zalezene aj v elektronickej zastrcke

adabise683
30. sep 2024

Plostice nie su zo spiny a neporiadku ... ale riesila by som to firmou na ich odstranenie bo sama to nedas ..my sme mali na internate kedysi a bola to kayastrofa ... vela stastia 🍀🍀🍀

mimikarol
1. okt 2024

Ak bývaš vo veľkom dome príprav si peňaženku 😔 Určite sa to nepokusaj riešiť sama, to nemá zmysel. Treba na to odborníkov.
Tiež som bola v tom že neexistuje mať ploštice keď máme poriadok. Deratizer ma vyviedol z omylu, práve ty čo majú bordel a pavúkov a neviem čo, ploštice nemajú. Lebo tam kde je čisto, nie sú pavúky tam sa plosticiam darí lebo ich nemá čo žrať...

andrejka1974
1. okt 2024

Ihneď volaj firmu na plošine treba komplet vystriekat sama sa ich nezbavis

earlgrey
1. okt 2024

A ešte malá poznámka..NIE JE TO HANBA...volaj firmu, vystriekajú, čím skôr, tým lepšie. Lebo tie svine sa vedia pekne rozmnožovať...

lujza123
1. okt 2024

Štípance sú najmenší problem. Skús fenistil gél, ak mas alergickú reakciu tak lieky na predpis od lekára

Pozri na nete videa ako odhalíš plostice v posteli
Okamžite volaj deratizáčnu firmu. Narýchlo môžeš celu posteľ vystriekat sprejom na lezuci hmyz, oprat veci na 60 alebo ak mas sušičku tak do nej vsetko

lujza123
1. okt 2024

Kde sa vzali? Stačí poslať dieťa do tábora, prespať niekde v hotely, … To nieje o poriadku, čistote v dome, to si donesieš v kufri a za pár mesiacov to mas rozmnožené v doma

Teraz sú dosť premnožené, celý juh európy s tým bojuje. Je to jeden z najodolnejsich chrobákov a zbaviť sa ich môže trvať aj pol roka.

Dcéra bola v lete v tábore, našťastie ich našli ešte počas pobytu, takže všetky veci co tam mala ostali na dvore a postupne som ich čistila, prala, kufor sme vyhodili. V tom zariadení sa prestriedalo veľa deti toto leto a viem ze nikomu nedali extra vedieť ked šli domov. V ten deň ked sa odchádzalo to riešili len v tom zariadení, agentúra - organizátor o ničom nevedeli
Baby to vedeli, spravili sme opatrenia ale ostatne deti nie. Bohvie koľko domácnosti ma teraz tu pliagu doma…

Toto je ako so všami, ľudia sa hanbia upozotnit ostatnych tak sa to šíri.
Ze majú plostice sa hotely či zájazdove agentúry nechcu priznat, mohli by skrachovať takže sa tvária ze o nic nejde

autor
1. okt 2024

Ďakujem krásne za rady. Keď sa dajú doniesť tak to som mohla aj z prahy z hotela doniesť niecely týždeň dozadu som tam bola. Boze moj čistá katastrofa

earlgrey
1. okt 2024

Ak si cestovala vlakom, kde si aj spala, tak aj z vlaku...ale to teraz nie je podstatné...dôležite je, sa toho zbaviť čím skôr

pehavcek
1. okt 2024

Ano. Bezne si ludia donesu plostice z hotela. Urcite nespekuluj a volaj firmu.

autor
1. okt 2024

Už sa to rieši všetci behajú cely deň

lujza123
1. okt 2024

Autorka ak je to len pár dni tak to môžu byt štípance z pražských ploštíc. Oni ked ta kusnu tak štípance sa objavia až tak 3-4 deň.
Ale teda ak si si domov doniesla batožinu, kufre tak môžu byt v nich

autor
2. okt 2024

@lujza123 Áno pravdaže som mala cestovnú tašku. Včera sme vsetko prali naparovali na 200C nič sme nenašli ale aj tak sme to nepodceňovali