Ako odstraňovať prach v IZBE BEZ OKNA?

bianka432
25. mar 2020

Zdravim! Je to mozno divne, ale mate nejake skusenosti s byvanim v izbe bez okna? Ja takto zijem uz par rokov a vadi mi to naozaj. Okrem toho, ze je v izbe strasne dusno a teplo, je tam vela prachu (Utrem a za par hodin sa tam nazbera plno prachu) a malo svetla. Mate nejake tipy ako zlepsit nieco take? Co proti prachu? Nejaky odsavac prachu? Nieco na lepsi vzduch, hocico? Dakujem!

h_petra
25. mar 2020

To asi nebude izba, ale komora, ci? To preco zijes v takych podmienkach?

karolinakr
25. mar 2020

@bianka432 nemožeš sa presťahovať?Taku izbu by som ani nevzala.Byvala som v malinkej, ale mala okno a rychlo sa vykurila bolo tam teplučko dalo sa to prežiť

saskia_98
25. mar 2020

Čistička vzduchu. Zbera prach a čistí vzduch ale aj tak nechapem ako moze byt nejaka izba bez okna a este v nej žiť. 🤔 Ja mam okno este aj v špajzi 🙄

judar
25. mar 2020

Prepac ale ak je to vas/tvoj dom a zijes tak uz par rokov to ta ani vo sne nenapadlo kupit a osadit okno?....ved take normalne stredne okno dvojsklo stoji do 100€...a mensie su zas este lacnejsie a na take okno zarobi aj stredoskolak v pohode

mrkvicka060
25. mar 2020

@judar keby to bolo ich tak logicky asi nebyva par rokov v izbe bez okna 🤦‍♀️ Zrejme je to nejaky lacnejsi podnajom...?

simca06022011
25. mar 2020

Nie nemám... Obytne izby sa musia vetrať... Riešenie je vzduchotechnika nejaká... lacnejšie je ale to okno... Takéto bývanie ma určite kopu negatívnych dopadov na organizmus... Čiže ak je to podnájom, riešila by som iný...

jaskolka
25. mar 2020

A to je co za byvanie, v komore dakde? Neviem si takú izbu predstaviť, síce v kuchyni mame také menšie okno, lebo je to prerobené z pôvodnej komory, ale je tam, a zároveň mame tam aj svetlik Skus iné bývanie pohľadať, veď cenovo určite obrovský rozdiel nemôže byť, ako dusiť sa v tej kobke

simca06022011
25. mar 2020

Google mi vyhodil kopu spôsobov ako sprijemnit takúto izbu... Skus si pozrieť. To vetranie ale veľmi neporiesis bez nejakej stavebnej úpravy alebo investície....

majamat
25. mar 2020

fuha, taku izbu by som nechcela. v zime mam ponorku pre nedostatok denneho svetla. a zvlas, ked som cely den v robote, hoci tam okna mame. odporucam zmenit izbu.

dopolbokaodrata
25. mar 2020

Kedysi v starých bytoch bola za kuchyňou taká miestnosť, kde žila slúžka. Možno niečo také má aj autorka. Ale veď tam si nemôžeš ani poriadne vyvetrať ani nič, nechcem si to radšej ani predstaviť. Aspoň svetlo tam máš?

veroniak12
25. mar 2020

Chcelo by to proste to rozvies, preco byvas v takej izbe a nie radsej v obyvacke aleb tak nejak. To nema ziadny dobry vplyv na ludske telo, hentaka izba

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dopolbokaodrata
25. mar 2020

@lubka261 super, vďaka za informáciu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
25. mar 2020

@bianka432 neviem si predstaviť ísť spať do nevyvetranej izby s nedostatkom čerstvého vzduchu. Ten prach co sa ti usadza na polickach sa ti usadza aj v pľúcach.
Skus svoju situáciu zmeniť, zdravie je prvoradé. Buďto sa odsťahuj alebo ak mate nejaký poprerabany byt (z 2 na 3 izbovy) tak dajte do miestnosti bez okna obývačku napríklad. Ale spálňa potrebuje okno

lujza123
25. mar 2020

@dopolbokaodrata aj sluzkovske izby mávali okno, podľa mňa je ich skôr veľa v malom byte/dome tak to všelijako popredelovali na také kutice akože izby

dopolbokaodrata
25. mar 2020

@lujza123 my keď sme chceli jeden kúpiť, tak som presne takú izbu videla a okno tam nebolo. Ale aj druhá možnosť je pravdepodobná. Každopádne v takej izbe žiť nie je veľmi zdraviu prospešné, ani keby som tam mala chodiť len spať.

leuchtturm
25. mar 2020

Tipy? Najst si ine byvanie 😉

fotoarch
25. mar 2020

@bianka432 kračšia strana - nalep tapetu, lesa či slnka.. zvyšok stien a stropu izby do bielej farby. Podlaha bez koberca , nejaka bledá , či až biela farba - laminát, či linoleum. Umývateľna podlaha od prachu .. Odstran z izby všetky nepotrebnosti v štýle minimalizmu. Čo nosievas, využívas zavri do komody či skrine.. Tým pocitovo sa ti izba zväčší a prach zníži.
Kyslík- táto izba určite susedí s miestnosťou čo okno má, takže vzduch tam máš. Dožaduje sa v nej pravidelného vetrania. A veľa chodievaj von do exteriéru, nech to vybalansujes .. 🙂

zirafienka
25. mar 2020

Ja by som sa v takej miestnosti zadusila

alexk12
25. mar 2020

@bianka432 izba bez okná to snáď ani není izba ja si to neviem predstaviť bývalá som v podnájme úplne malinka izba iba posteľ ale okno tam bolo

erikavesela
25. mar 2020

V bratislave v pentagone su byty s izbami bez okien...