Ako na opuchnuté chodidlá?

22. aug 2023

Posledné tri dni mam mega opuchnuté chodidla, členky mi ani nevidno, no proste namiesto chodidiel mam papuče, aj ma to boli, až po koleno.. Neviem si poradiť s tým a ako odstrániť ten opuch, jem magnerot, večer keď dieťa zaspí si na ne položím ľadový obklad, v noci opuch toechu ustúpi ale keďže behám cez deň za dieťaťom, uz na obed mam zase opuchnuté papuče.. Baby poradte, co vám pomáha na rýchle odstránenie takéhoto opuchu?

januska12323
22. aug 2023

Treba riešiť príčinu. Zdravý človek len tak neopuchne.

kacena4
22. aug 2023

smer dr mozu to byt ladviny

evkamotka
22. aug 2023

Na rychle odstránenie kompresne podkolienky, kupis v zdrav pomockach. Treba si ich nasadit hned ako sa zobudis este v posteli a daj si ich dole az ked si lahnes

lucka_ke
22. aug 2023

k dr. čím skôr

aliii3
22. aug 2023

@januska12323 To je pravda, zakaždým je v tom nejaký problém. Nemusí byť úplne vážny, ale jednoznačne to treba riešiť, ja sama si neviem predstaviť, že by som s týmto neutekala hneď k doktorovi napríklad.

luccija
22. aug 2023

Kompresné pančuchy a Detralex som dostala, ale mala som to z dlhého sedenia.Cievny chirurg mi pozrel zily a bola to zilova nedostatočnosť
S týmto by som išla k lekárovi tlak máš dobrý?

h2
22. aug 2023

A máš to len teraz, posledné tri dni? Alebo už dlhšie a tie posledné dni je to výraznejšie? Mne opuchli strašne nohy minulý víkend, môžem si za to do veľkej miery sama, nevhodnou obuvou, dlhým státím atď., kombinácia viacerých faktorov. A teda trvalo skoro 3 dni, kým úplne odpuchli. Dávaj si striedavú sprchu, teplú s ľadovou na nohy až pod kolená. Čím viac sa snaž mať nohy vyložené, čím vyššie, tým lepšie. Úplne vyraď soľ a pi veľa vody. Ak ti opuchli len z tepla a behania, bude to v pohode. Ak s tým máš problémy dlhšie, treba sa nechať vyšetriť.

autor
22. aug 2023

Poslednych par dni som extra veľa behala, po vonku po teple, a teraz mam opuch. Predtým sa mi to takto nedialo, dúfam ze to fakt niesu tie obličky, ale ze je to len z tepla a zo zvýšenej námahy. Tlak mam trosku vyšší, ale nič hrozné, vyšší ho mam už roky.. Kŕčové žily na nohách mam, jedna noja je už zrelá na operáciu...