Ako môžem mať trochu mlieka v prsníku, ak som nikdy tehotná nebola?

kristinaa300
14. apr 2020

Bola som na usg prsnikov a tam mi zistili ze mam trochu mlieka v psniku, lenze ja nechápem ako mozem mat ked tehotna som este nebola a tym padom som ani nekojila, ma niekto stym skúsenosť

sisa_s
14. apr 2020

Nikdy si nepozorovala vytok z prsnika? Beries nejake lieky? Stitna zlaza vysetrena?

kristinaa300
autor
14. apr 2020

@sisa_s liecim sa na stitnu žľazu a vytok som este nezaregistrovala aby som mala

sisa_s
14. apr 2020

Nejake zhorsenie zraku posledne obdobie tiez nie? 🙂

kristinaa300
autor
14. apr 2020

@sisa_s ani to nie

sisa_s
14. apr 2020

@kristinaa300 no tvorba mlieka je ovplyvnovana hypofyzou v mozgu hormonalne, tak urcite este gynekologicka urobi hormonalny profil, prolaktin... Inak som sa stretla u netehotnych zien skor s galaktoreou,vytekanim mlieka z prsnika, vtedy je casta pricina adenom hypofyzy...takto naozaj neviem, treba dovysetrit hormony urcite

carduelis
14. apr 2020

Kedy naposledy si bola na odber na stitnu? Pri dlhodobej nedostatocnej liecbe hypotyreozy stupa prolaktin, ktory to moze sposobovat.

nina004
15. apr 2020

@kristinaa300 Najbeznejsia pricina bude vyssia hodnota prolaktinu. Dr ti urobi hormonalny profil a pokial budes mat vyssi prolaktin,tak ta endokrinolog posle na magneticku rezonanciu ci nemas adenom hypofizy.