Ako mám rozbehnuť stolicu po pôrode?

berusaa
13. sep 2011

AHojte baby,som 5 dni po porode a ešťe som nebola na stolicu ☹,ale hrozne mam nadute a tvrde brucho,mam to tam aj strašne bolave po nástrihu tak vobec neviem ako na tu stolicu pojdem,až mám strach.Poradte

kvojtanikova
13. sep 2011

@berusaa ahojky skus si dat nejake jemne prehanadlo (laktozu, guttalax...), to davaju aj v nemocnici, a hlavne NESTRESUJ, cim viac na to budes mysliet tym horsie ti to pojde. Skus to vyhodit z hlavy a pride to samo. Ked si budes predstavovat ake budes mat bolesti, tak to podvedome radsej zadrzis. Drzim palce. Inak aj mne to po kazdom dietati trvalo tych 5 dni kym bol vysledok 😉

zara1234
13. sep 2011

glycerinovy cipok

benne
13. sep 2011

ja som bola riadne zošívaná oba pôrody, základ bol, ísť hned na prvé "volanie", nečakať a nebáť sa, trošku nerozumiem, ako je možné, že ťa z pôrodnice pustili, ked si ešte nebola.. skús ten čipok, veľa pi nesladené a hlavne sa neboj.. ved všetky ženy po pôrode musia na stolicu chodiť dalej

berusaa
autor
13. sep 2011

@kvojtanikova a gutalax sa može pri kojení?nebude ho bolieť bruško?s tou psychikou máš určite pravdu ☹

berusaa
autor
13. sep 2011

@zara1234 glycerinovy čipok nepomohol

katmi
13. sep 2011

@berusaa sušené slivky...alebo slivkový kompót..

zara1234
13. sep 2011

@berusaa tak yal gel skus

mailinka
13. sep 2011

@berusaa mne pomohli homeopaticke cipky avenoc.treba skusat viac krat,nielen jeden,niekedy zabere az po viacerych pokusoch.

katuska01
13. sep 2011

@berusaa ja som bola tak isti v porodnici mi to vobec neslo teda aj by islo len som mala strach akonahle som prisla domov ako keby moje telo vedelo ze je doma automaticky som isla na wc ale keby som vedela ako to dopadne tak idem hned v porodnici lebo po tomto som mala dost velke bopelsti ked som isla na velku a trvalo to skoro 1rok....a mne najviac pomahali glycerinove čípky zo zaciatku lebo sa nemozu dlho pouzivat....tolko moja skusenost🙂

zabka132
13. sep 2011

mne velmi pomohli po porode cerealne tycinky, som zjedla aj 5-6 za den. Potom este treba vela tekutin. Alebo skus nalacno vypit slabu kavu...to u mna zabera vzdy 🙂

kaara1980
13. sep 2011

skús ľanové semienka

mailinka
13. sep 2011

@berusaa a este som chcela dopisat,ze mi sestricka vravela ,aby som si ten cipok dala vecer,ked uz bude vsade klud,(aj na wcku)malinka ked bude spat .to mi osobne pomohlo,nie ked bola vsade trma-vrma.viem,co prezivas,ale ten stres fakt zohrava strasne velku rolu.ak to nepojde cez den,skus si to nechat na vecer aby ta nevyrusovalo zbytocne ,ze okolo teba je kopec inych ludi na wc.

jabadaba
13. sep 2011

ak si velmi pozasivana, jedz par dni dietku pozostavajucu z kasovitej stravy, aby si sa vyhla tvrdej stolici. Takto som to mala nariadene ja po prvom porode, vsetko mi doslova mleli na kasu. No a potom si ustraz take potraviny, ktore vyslovene zmakcuju stolicu, trebars si aj pokupuj detske Hipp vyzivky ako marhulky ci slivky, zarad viac vlakniny a ak bude treba popros lekarku o Duphalac. To mozu male deticky, je to len na zmakcovanie nie na prehananie, trosku to upravi peristaltiku a konzistenciu stolice. A pitny rezim. Hlavne sa musis zbavit strachu, ktory Ta blokuje, neboj sa, rana drzi dobre, nic nepovoli, to je len tvoj strach z bolesti a pripadnej trhliny. Ale take sa nestane. Musis to len prekonat a bude to zo dna na den lepsie. Ale na zachod by si uz maal ist. Cim dlhsie tym tvrdsia stolica.

malinovka333
13. sep 2011

@berusaa gutalax mozes ja som sa to dozvedela mesiac po porode, neublizi to daj si napr 15kvapiek ja som po 2 mesiacoch zacala normalne na wc chodit.zaciatok tiez bol velky problem.a @benne aj mna pustili bez toho zeby som bola v nemocke na wc

renatkas
13. sep 2011

@berusaa a teba pustili bez stolice z nemocnice??? ani nemali ziadne namietky ze si este nemala stolicu? mne doma najviac pomohlo stuhane jablcko hned rano na lacny zaludok, za hodinu som bola na vecku. To ze si nemala stolicu ale nezanedbavaj a radsej zavolaj lekarke ked to ani nadalej nepojde, neviem ale ked od kazdej co porodila sa pytaju ci uz bola na stolici tak neni len zo srandy a je to asi tym ze po porode su v organizme urcite zmeny a mozno aj nejake zamotane creva hrozia...

benne
13. sep 2011

@malinovka333 u nás v nemocke polovica žien povedala, že boli na stolicu, aby ich pustili bez problémov, píše sa to aj do prepúšťacej správy, ja som teda radšej šla.. asi som mala šťastie, že na izbe boli ženy, ktoré ma vedeli upokojiť, uvolniť a ono to nebol nakoniec vôbec problém.. fakt som im vdačna, po druhý raz som bola ja tá, čo upokojovala.. a jeden glycerínový čipok nezabalený sme si na izbe podávali medzi sebou 😅 😅 nakoniec ani jedna nevyužila 😉

nina55
13. sep 2011

@berusaa čo takto skusit tekvicovu polievku? Ja do nej pridavam este paradajky, mrkvu, papriku kapiu + cibulu. Na zaver vsetko rozmixujem. Dochucujem este malou chilli paprickou. Je to vyborne a vycistim sa ako male babo 😀

kvojtanikova
13. sep 2011

@berusaa moze sa Guttalax (uz to tu ktosi pisal) ale mozes skusit ten Duphalac ako tu radia baby, mne toto davali v nemocnici, po 3 davkach (1 polievkova lyzica) som isla a dalo sa to. Fakt to stolicu zmakci, pojde ti to lahsie.

kvojtanikova
13. sep 2011

@nina55 to nie je zly napad, ale nezabudni ze ona asi koji male babatko, dat mu cez materske mlieko paradajku, papriku a este aj chilli - potom by asi chudiatko male vrieskalo a to jej na psychike ozaj neprida.

nina55
13. sep 2011

@kvojtanikova šak ja fim 😀 😀 = chcela som inspirovat aj tie, co uz nekoja 😀 teraz, ked je ta tekvicova sezona by si baby mali doma obmenit jedalny listok. Mna inspirovali v relacii Bez servitky. = no a co sa tyka berussky, predpokladam, ze vie co by pre nu a babo znamenala okrem inych ingrediencii taka chilly paprika 😝 😀

shelly666
13. sep 2012

Ja som rodila pred tyzdnom, po troch dnoch som isla za sestrickou ze som este nemala stolicu a dala mi gl.cipok. No a este vzdy si ich davam aj doma lebo ma velmi boli brucho aj ked idem na malu.. Tiez som sa chcela opytat po akej dobe sa stolica vrati do normalu a nebudem mat pocit ze rodim druhy krat..

gabena1
13. sep 2012

@shelly666 ja som si po porode nesadla na zadok presne 6 tt takze aj sadnut si na wc u mna bol problem 😖 ale ked som to uz nemala bolestive zo spodu tak to slo lepsie az som sa nad tym potom ani nepozastavila...ono kazde telo je ine...kamoska co rodila 3 hodiny predo mnou ma prisla pozriet rovno na sal s usmevom na tvari a po svojich 😀 za to ja som nevedela 2 dni chodit a o sedeni ani nehovorim... 😨

monika15
1. jan 2013

@shelly666 Slivkovy juice skus .... a cipok moze do suflika 🙂))
u nas uz rovno daju v nemocke hehe 🙂 pohar juice a potom bum bac utekas...

nana
1. jan 2013

keď mi už nič nezaberalo po 9 dňoch ( teplá voda nalačno, slivkový kompót, džús a pod. ) kamoška mi doniesla glycerínové čípky a po pol hodine už bolo po tom. aj teraz si ich kúpiť k druhému pôrodu s predstihom a dám si ich hned ako budem online 🙂

slobodnamaminka
1. jan 2013

aj mne velmi pomohli glycerínové čípky..🙂

shelly666
3. jan 2013

ja uz to mam chvalabohu v poriadku.. asi tak po 6tt sa to upravilo.. ale nieje to take ako predtym...

speci_rodinka
11. jún 2019

@benne mna puatili bez stolice uz v treti dni po porode