Ako mám prekonať strach chodenia na veľkú potrebu?

1. jún 2024

Ahojte viem že sa asi nehodí takáto téma ale chcem sa spýtať ako mám prekonať strach chodenia na veľkú potrebu pokiaľ idem na veľkú tak Ok ale náhodou ak idem 2-3 krát za deň tam má chytí panika a strach a hneď si dám tabletku proti hnačke takýto strach mi ostalo čo som bola chorá chcem to prekonať sama stolica je normálna

kitycat
1. jún 2024

Bojis sa svojho ee alebo hemoroidov ci coho?

Nie je nic lepsie ako pravidelna velka potreba 💪

viestta
1. jún 2024

Ty si tu uz pisala, vsak?

autor
1. jún 2024

@viestta určite nie asi si ma s niekým mýlite

stellarstar
1. jún 2024

@viestta tiež som na to myslela 😃
Autorka a čoho sa vôbec bojíš? Vlastného 💩 alebo tej miestnosti?

svokrinjazykmonika
1. jún 2024

Aby sa človek bál vysrať, čo je toto za život 🤔

chichua
1. jún 2024

Ja to poznám. Akonáhle idem viac ako 2x tak som z toho celá rozhodená, lebo sa potom bojím, že sa mi vrátila 1 závažná črevná infekcia, kt som prekonala.

dominikamacakova
1. jún 2024

@stellarstar asi sa bojí toho, že je znova chorá

autor
2. jún 2024

@chichua a ako to prekonávas?

1fifinka1
2. jún 2024

Mala som podobný problém. Raz do mesiaca ma chytila hnačka typu musela som na wecko rýchlo, bol to kŕč a potom rýchlo wecko. Nikdy som nevedela kedy to príde, sledovala som jedlo, sledovala prečo sa to deje. Upla som sa na mliečne výrobky, dialo sa mi to zvyčajne po smotane, mlieku atď. Pol roka som nejedla nič mliečne, bála som sa chodiť von co ak má to chytí niekde, v práci som trpela jak šľak. Do restik som nechodila, nikde ani na návšteve som nejedla. Totálne ma to začalo obmedzovať. Ak som pocítila co len malé zabublanie v bruchu koniec. Bola som na gastro, brali mi vzorky priamo zo žalúdka všetko vyšlo negatívne, lepok, laktoza, histamin, helicobacter absolútne nič. Sama neviem ako to prešlo, ale odišlo to vtedy, keď som si začala hovoriť no co, keď to príde wecko niekde nájdem a prestala som na to myslieť. Nešlo to hneď, to je jasne, ale čím menšiu dôležitosť som tomu dávala, tým to slablo. Určite tvoja psychika tým dostáva zabrať a už aj to môže vyvolať hnačku. Nechcenu. Úplne ta chápem ako ti je. Musíš si hovoriť, že každý má občas hnačku a keď to bude moc budeš to riešiť. A prestať na to myslieť v kuse. Ťažké to je

autor
2. jún 2024

@1fifinka1 ja mám normálnu stolicu pred pol rokom som prekonala ťažkú infekciu Helicobactera a pri ňom som mala hnačky atď a odvtedy sa bojím keď už mám ísť druhý krát na WC a hneď si dám tabletku proti hnačke ako to mám prekonať

stellarstar
2. jún 2024

Pozri ja som neprekonala žiadne také ochorenie ani nemám žiadnu potr.intoleranciu a ráno som schopná ist aj 6x na wc. Co by si robila na mojom mieste? To by som musela mat aj ja nejaku blokádu ptm
A dám ti radu nedávaj hneď tbl lebo telo si na to zvykne a keď budeš fakt potrebovať pomoc tak ti tbl už účinkovať nebude

svokrinjazykmonika
2. jún 2024

Iba si takýmto prístupom ublížiš. Že hneď tabletku 🙄

trema
2. jún 2024

Ale ved ty nemas hnacku, mas normalnu stolicu a ides napr. rano a vecer? To je uplne normalne

1fifinka1
2. jún 2024

@autorka ja nepíšem o konzistencii stolice, ale o psychike, co to s nou ie urobiť

chichua
2. jún 2024

Som v ten deň nervoznejsia a snažím sa pozitívne myslieť. Inak sa mi to často nestáva.

autor
2. jún 2024

@chichua čo sa ti často nestáva? Mám to aj ja tak robiť myslieť pozitívne a nie na to

chichua
2. jún 2024

Ze idem viac ako 2x na veľkú potrebu. Hej, nejako úplne vytesnit z mysle. Kludne ber probiotika

autor
3. jún 2024

Myslíš že mi to pomôže? Presne aj ja som vtedy nervóznejsia keď už idem 2-3 krát na WC

valik111
3. júl 2024

Ja ta úplne chápem...
Tiež s niečím podobným už asi viac ako rok bojujem...
Bola som na kolonoskopii nedávno. Všetko ok. Tak znova k svojej dr., ktora vravela,že mám syndrom draždiveho čreva. Že to nie su hnačky. Predpísala mi brobiotika na to. Maju sa užívať prvý týždeň 10 kvapiek a potom už 20. Čítala som o tom dosť a písalo sa,že ak dostaneš hnačky,alebo sa to zhorší tak treba tie dávky zvyšovať pomaly. Zľakla som sa,tak som hned začala pomaly. Prvý týždeň 7kvapiek, ďalší 10, a bolo to super,zrazu som sa znova citila ako normalny človek. Teraz (3.tyzden) si davam 15 kvapiek. No dnes znova mi hučia črevá, už ma aj prehnalo,čiže znova stres panika. Neviem či mám znova brat len 10 kvapiek...

@stellarstar ver mi,že sa dá báť vlastného 💩 a nie je to nič príjemné... stačí že mi zahučia čreva a chytám paniky, príde mi úplne zle, mdlo. Strach ist niekam mimo domu, kde to ešte na ďalšiu cestu. Strach ist do prace ktorú mám rada...

autor
3. júl 2024

@valik111 môžeš mi napísať názov tých probiotík?ja by som tiež chcela fungovať normálne

valik111
3. júl 2024

Ja žijem v nemecku, neviem či na svk budú... volajú sa symbioflor 2
Skus ísť k svojej lekárke a nechaj si nejaké vhodné predpísať. Ja som do dnes žila normálne(skoro 3 týždne), no ako som spomínala dnes znova som tam kde som bola...
Ale ak ty máš stolicu normálnu,tak 3x je ok. Ja síce mam niekedy len 1x za deň ale mám "hnačky " čreva mi hučia,bublaju... 😭
A to som od detstva do cca 26r. mala skôr zápchy.