Ako je to po prekonaní Covidu-19?

alison11
5. mar 2021

Ahojte! Ako je to po prekonaní covidu19.Pozitívn test som mala 26.2. na pcr som bola 25.2. výsledok prišiel 26.2. hygiena nariadila od 26.2. 14 dní do 11.3. Muž mal pozit. 26.2. Z práce sme boli 25. na pcr. majster ma 11.3. už očakáva v práci.To už 11tého môžem ísť?Momentálne nemám ešte čuch späť. Aj sa zadýcham pri menšej námahe. U detí logopedička očakáva negatívny test odomňa bez neho ísť nemôžeme ani po karanténe.Koľko času musí prejsť aby bol test negatívny? Aj deti do školy potrebujú môj negat. test.Akoje teda ztým nemusením sa testovať 3mesiace od pozitívneho výsledku?Ďakujem za každú odpove´d.

janai1
5. mar 2021

@alison11 no, ja a brat sme boli obaja pozitívne testovaní 18.2. ... Ja som nemala príznaky už tak 3.3. ma vypísal z PN a 4.3. som mohla ísť do práce
Brat ešte kašlal tak jeho ešte nechal na PN do 8.3. (aspoň podľa toho čo mu dnes povedal, uvidíme)
To kedy Vás vypíše lekár je len na ňom, ak si myslí že príznaky ktoré máte sú vážnejšie nevypíš Vás z PN.
Unavená som stále, vyjdem pár schodov a funím ako kôň 🙈
Lekár Vám vystaví potvrdenie o prekonaní covid a nemusíte sa testovať. Mali by v škôlke aj toto akceptovať... Pozitívny test Vám môže ale aj nemusí vychádzať pozitívne týždne

ninusa221
5. mar 2021

Moj priatel bol v karantene od 14 dni na 13 mu už ukázalo že je negatívny..

skarli
6. mar 2021

Hrozne už 2 mesiace nemám žiadnu silu energiu niekedy ma bolia pľúca aj srdce...

alison11
autor
6. mar 2021

Ja keď potrebujem 11.tého do práce ísť tak to kedy mám akože na testovanie ísť? Chcela som dnes keďže u nás len soboty testujú?

basska_b
6. mar 2021

@alison11 Nemusíš sa dávať testovať ani kvoli práci ani lekárom. Proste povieš, že si to už mala. Tvoj lekár ti o tom môže vydať potvrdenie. Vraj z kapac. dôvodov toniektorí lekári nedávajú a treba ukázať len SMS s pozitívnym testom. Teda neviem, možno sa niečo menilo

alison11
autor
6. mar 2021

@basska_b Nuž logopedičke som vravela,že sme vtom a ona aj tak chce negatívny test.:( Obvodný tiež len o sms vravel,čiže potvrdenie nedá.

basska_b
6. mar 2021

@alison11 Aha, tak to je čudné, tak musíte asi počkať, kým budete nejaký týždeň dva úplne bez príznakov. Akože logopedia nie je nejaké životu dôležité ošetrenie... tak cvičte cviky, čo doteraz vám dala, prípadne nech cez mail pošle, keď je ochotná

luccija
6. mar 2021

@alison11 ja neviem prepáč, ale malo sa o tom všade rozpráva a píše?máš byť v karanténe kde sa chces dnes trepať na testy?ty vôbec nepôjdeš na testy 3 m po prekonaní tvoja vstupenka pre deti a teba do roboty je správa z pozitívneho testu.
Tvoj majster Tá môže očakávať koľko chce nie každému je dobre po 14 dňoch to je len karanténa u nás lekárka každého necháva ešte týždeň, dva doma, lebo väčšina ľudí je oslabnuta unavená.nesprav tu chybu, že hneď nastúpis väčšina ľudí sa do pár dní vráti späť na PN, lebo nevladzu

luccija
6. mar 2021

@alison11 ako Tá vôbec mohlo napadnúť ísť na testy??keď máš byť do 11.3.doma?
A k otázke majster Ta nemôže čakať 11.3.v práci to máš karanténu až 12.3.

luccija
6. mar 2021

Sorry prvú správu mi neodolalo, tak píšem vlastne to iste

alison11
autor
6. mar 2021

@luccija Ďakujem,právže som pohoršená,že tak skoro chcú aby som šla keďže som pozdejšie ochorela doma v karanténe a nie od kolegyni,kvôli ktorej sme boli v karanténe od 20.2.Ve´d ani sa encítim,tak skoro na návrat a na testovanie som sa pítala že to akože kedby by som mala ísť nechystám sa dnes,píšem,že u nás sú len soboty,tak je nemyslitelné ísť niekde budúci týždeň očas týždňa,teda ani deťom do školy.

alison11
autor
6. mar 2021

@basska_b Hej nesúri ma logopédia,len ma nasrdilo,že sa mám aj po covide testovať ke´d sa vraví otom že 3mesiace netreba.Mali sme termín 12.3. ten som rušila a tak vtedy mi povedala doktorka že len z negatívnym testom i ke´d vie,že sme dostali covid.

luccija
6. mar 2021

@alison11 teraz sa mi nechce počítať ty musíš byť doma pokým až poslednému členovi neskončí karanténa muž má tuším ešte neskôr koniec.Uplne normálne lekár necháva ešte doma, ak si unavená ja som po skoro 2 m a zaspávam na gauči podvečer a 3 t pracujem sama cítim, že ešte nie som fit úplne.lekarka hovorila, že aj 2,3 m to trvá pokým sa telo spamata

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
6. mar 2021

@alison11 tak to je hlúposť, lebo tvoja negativita je to, že si ho prekonala a o tom máš potvrdenie.Nemas mať aký iný doklad

alison11
autor
6. mar 2021

@evamarek77 Rozumiem,preto ani nejdem nikde. 🙂
@luccija jeden deň je rozdiel preto aj hygienia povedala že do 11.3 máme karanténu aj majstrovi som vtedy písala že muž bol 26.2 na teste pozitívny preto máme dovtedy,ale akosi nechápe,že na rozdiel od ostatných mne muž bol o deň pozdejšie na teste tak rpetomám byť aj ja doma dlhšie o deň.