Ako dostanem vodu z ucha?

23. júl 2023

Dobry den, sme na dovolenke. Po tom, ako sme sa potapali mam pocit, ze mi voda zostala v uchu. Mam to uz 4 dni. Mam v nom zalahnute a pocujem tak na 35%. Zajtra sa vraciame domov, nikdy som nebola na usnom. Je toto dovod ist na pohotovost? Resp. mam radsej zhanat usneho? Vsetky sposoby ako dostat tu vodu von, co som nasla na nete som skusala, mam pocit, ze ta voda je proste hlbsie a sama ju odtial nedostanem. :(

simca06022011
23. júl 2023

kľudne pohotovosť alebo orl v pondelok. Ja to mam teraz dosť zle, bud z chrbta alebo prievanu....nerob pokusy doma to musi pozrieť a vyšetriť lekár ci tam voda je, nie je, či sa uzavrelo "nieco" a dostaneš na to lieky.

doriiis
23. júl 2023

Minule môj syn mal vodu v uchu a tu MK mi poradili,že normálne zase dať hlavu pod vodu,respektívne zase dostať vodu do ucha a vyjde to aj s tým.A zabralo,pomohlo.Skus

autor
23. júl 2023

@doriiis potapala som sa zasa v bazene (uz som di druhe ucho zapchala) a vobec nepomohlo. Uz som v panike, pretoze ak si dam sluchadla tak s tym jednym uchom pocujem iba matne :(

dada558
23. júl 2023

Ja som mala to isté a nešla som na pohotovosť, ale mne pomohla veľmi usna sviečka, kvapky ktoré sa volajú otic solution- všetko toto je v lekárni alebo ešte peroxid vodíka- sú aj vo forme kvapiek. Ak by ani toto nepomohlo, tak by som šla na pohotovosť

dada558
23. júl 2023

Tie kvapky otic solution sú priamo určené, ak je v uchu voda

ja_mama
23. júl 2023

Tiez mi pomohli spominane kvapky otic solution. Ak ta vsak uz ucho bude boliet tak chod radsej na orl, moze sa tam spravit po takom dlhsom case aj zapal.

jaskolka
23. júl 2023

Môže byť viac dôvodov
V uchu si zrejme mala ušný maz a ta voda zatiekla za neho. Preto nevie vytiect, keďže maz ju blokuje. Mohlo sa to stať aj doma pri sprchovani, to nie je len kvôli potapaniu.
To je ten lepší prípad
Ine ti spomínať tu zbytočne nebudem, ale určite v každom prípade chod zajtra na orl. Ucho ti vyplachnu a podľa výsledku sa bude (alebo nebude) riešiť to ďalej
A ešte, nepchaj určite už hlavu pod vodu, ako tu kdesi bolo písané, ani sa nepotapaj

liusa82
23. júl 2023

@autor ja som mala solution kvapky aj burowky a nepomohlo mi nič.Skoro 3 mesiace som v ňom mala zalahnuté plus mi tam aj pískalo a šumelo.Na nete som sa potom dočítala že v rovnakom pomere zmiešať ocot a alkohol, ja som dala jeden vrchnáčik z octu a
jeden z domácej slivovice a nakvapkať do ucha.Trochu si v ňom jemne pošpárať,pomasírovať a po pár dňoch čuduj sa svete sa mi to postupne začalo uvolňovať.Konečne po štvrť roku počujem.Nemyslím si že to bola iba náhoda a odrazu sa mi to uvolnilo po tak dlhom čase

ibrunova
23. júl 2023

skúšala si jednoducho dlho ležať na boku? Chvíľu nič a potom mi v uchu zrachotilo a voda vytiekla.

autor
23. júl 2023

@ibrunova skusala, aj som tak v noci zaspavala. A nic, takze asi to je na doktora.

autor
23. júl 2023

@jaskolka to som robila uz tri dni minimalne od upchatia, lebo som si myslela, ze si tym pomozem :/ ja sa obavam, ze sa mi tam aj piesok mohol dostat :/ boli celkom vlny a boli sme cely den na plazi v ten den. Ale zatial ma to okrem zalahnutia nijak neobmedzuje, tak dufam, ze do zajtra vydrzi :(