Ako dlho trvalo vaše trhanie osmičky?

biankaaaa
1. dec 2022

Ahojte, prosím vás, ako dlho trvalo vaše trhanie osmičky? A čo ste potom papali? 😁 Prípadne ak ste niektorá náhodou kojili, čo ste si mohli dať od bolesti? Ďakujem ❤️

zuzap33
1. dec 2022

@biankaaaa kazdy pripad iny. Mne pred mesiacom. Prva 2 dni detsku vyzivu, makke, nic mliecne. Do dvoch tyzdnov jest len jednej strane. Od bolesti jeden den Novalgin, potom uz netrebslo

biankaaaa
autor
1. dec 2022

@zuzap33 ďakujem pekne za odpoveď. Pozerám, že si z Prešova, kde ti to robili?

monillia
1. dec 2022

@biankaaaa par dní nič mliečne a drobné zrniecka (mak atd) prvé dni som si mixovsla veci

lindusss2016
1. dec 2022

@biankaaaa samotny ukon trval 20 min, nedavala som si ziadne lieky, na druhy den som uz ani nevedela, jedla som z opatrnosti chvilu na druhej strane

natalala
1. dec 2022

@biankaaaa doba trhania je velmi individualna. Bezproblemove pripady roesi zubar a ide to relativne rychlo ak je nejaky “problem” napr rastie krivo, nestandardne korene atd, tak to riesi zubny chirurg. Ja som bola na chirurgii, trhali mi 2 spodne osmicky a bola som tam skoro hodinu, kamarat 2 hodiny 🙈 jedla som cisty vyvar, detsku vyzivu a tak. Som rada, ze som si dala vytrhnut naraz na obidvpch stranach, lebo po tej skusenosti s hojenim a bolestou by som tam po vytrhnuti jednej na tu druhu uz nesla :D ja som pockala kym som nedokojila, ak to nemas vylozene akutne, je to lepsie. Moze sa ti to zapalit atd.

yoxinka
1. dec 2022

Výkon asi polhodku. Mala som tamten zub zašprajcnutý brutálnym koreňom, chirurg nadával ako pohan 😂😂😂. Asistoval mu taký chalan a chirurg: “Ku*va tam aj so zubom, daj mi dláto”, … chalan podal dláto, nakukol na mňa pod tú plachtu a hovorí “Všetko ide podľa plánu, o chvíľu to bude” a toto sa opakovalo párkrát. Ako … sranda zážitok. Dva týždne som potom jedla výživu a polievky, výživu som po tomto nemohla jesť 5 rokov 😂😂😂. Hojilo sa to úplne bez problému, žiadny zápal, žiadne komplikácie, výborná práca chirurga. Dala som si pár ibalginov po zákroku, pár dní … ale nič dramatické.

maribell
1. dec 2022

Ja som bola u chirurga. Trvalo to asi 40 min. Nechcem ťa moc strašiť, ale ak sa dá počkala by som až po kojení. Mne sa totiž rozpadla krvná zrazenina, urobilo sa mi tam suché lôžko a tú bolesť neprajem nikomu. Prežiť to len s nejakým paralenom by bolo bez šance 😵

maminkadeticiek
1. dec 2022

Ja by som sa chcela spytat ako velmi boli trhanie 8cky?Je mozne ze ma to bude cakat a nikdy mi zub netrhali.

natalala
1. dec 2022

@maminkadeticiek no to samotne trhanie je pod anestezou, cize boliet neboli, len je to take neprijemne ten tlak, tah atd. Boliet ot zacne az ked prestane ucinkovat anesteza 🙈 ja si uz nepamatam presne ale cca tyzden ma to fakt bolelo a potom sa to zlepsovalo a trvalo to este asi dalsi tyzden.

biankaaaa
autor
1. dec 2022

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za skúsenosti 🙂 závidím vám, že to už máte za sebou 🤭

h2
1. dec 2022

😩 Toto som tu teraz nemala čítať, zajtra idem k zubárovi a veľmi sa obávam, že moja horná sedmička pôjde von. Keby k tomu došlo, podám čerstvé informácie. 😢

veronika65
1. dec 2022

Asi 20 minút aj s injekciou na znecitlivenie 😃 doktorka len 2x šklbla alebo ako to povedať a zub bol vonku, potom asi 3 stehy, lieky a hotovo 😂😂 mala som asi hodinu zahryznutý tampónik, žiaden opuch ani bolesť našťastie 😃 prvý deň som si jedlo pomixovala potom už v pohode som jedla opatrne na jednej strane.... od bolesti mi odporučila doktorka aulin (nakoniec som si ho nevzala) , bola som 1,5 mesiaca po pôrode a kojila som

biankaaaa
autor
1. dec 2022

@h2 veľmi držím palce! 💪🏻

busybeelady
1. dec 2022

Asi hodinu vysekávali na stomatochirurgii. Papala som polievky a detskú výživu. Opuch asi 5 dní a bolesť minimalna. Môj strach z toho bol väčší a horší než zákrok aj stav potom.

svetlonos
1. dec 2022

@h2
zo 7 vky si nerob vrasky, to skor 8 cky vedia robit problem. Ak ti mozem poradit, opytaj sa dr ci ti to zasije. Mne sa tak kepsie hojila rana 🙂

lulu0123
1. dec 2022

Baby a kolko vas to stoji,stalo.Ja som bola tento tyzden na preventivke a zubar zahlasil,ze mi treba vybrat 8,ale ja ich nemam prerezane, len lezia a tlacia sa na dalsie zuby.A teda ze vraj vybratie jednej 8 bude stat 230 eur🙈

busybeelady
1. dec 2022

@lulu0123 ja som bola v nemocnici s tým, neplatila som nič.

bashawelle
1. dec 2022

@lulu0123 fuuha. Tak to je ozaj suma. Ja som 2 osmičky dávala trhať u môjho zubára, vyšlo ma to okolo 30 eur jedna. A jednu mi trhali urgentne na súkromnej pohotovosti za cca 100eur. Ale 230 za jednu mi príde veľmi veľa. Mala som ich prerezane, ale aj tak.

jesenzima
1. dec 2022

@biankaaaa trvalo to asi 8 minút, dva štichy, ktoré som si po pár dňoch doma sama vybrala, nemusela som užiť ani jednu tabletku proti bolesti... Úplná pohoda aj keď ma všetci strašili. Nepit a nejesť mliečne veci a zrniečkove veci ...

svetlonos
1. dec 2022

@biankaaaa
ahoj, ak ti to neponahla pockaj. Ak nie, hned zisti ci mozes od bolesti. Ja som pri koheni brala seractil, ten sa moze ( na baze brufenu).
3 osmicky mi vytrhol v pohode a za chvilku. Prvu som si dala trhat na odporucanie zubarky, este nebola vyrastena. Zubar bol dedsky a okrem toho robil aj tieto chyrurgycke zakroky. Rentgen zial neukazal poriadne, ze zub rastol “ po leziacky” a bol vrasteny v kosti uz… Musel mi ho vysekavat, stale mi musel dopichat injekciu od bolesti. Ked uspesne vysekal cely zub, zasil ranu a povedal cely spotrny, ze uz ma takmer chcel poslat do nemocnice 😱 lebo to velmi tazko islo. Keby to bolo hned vidno, ze ani nezacne. O 4 hodiny neskor ( 3 som prespala) som uz jedla kolac so znamimi. Potom ma ale este dva tyzdne bolela hlava fakt pri kazdom kroku, aj uplne pomalom.
Ale urobil to krasne, lieky som vzala od bokesti len 3 prve dva dni 🙂. Ostatne osmicky boli v pohode, tiez som kojila a zvysok dna som prespala, muz bol pri malom. To bolo v pohode.
Nepusem ti to na stresovanie, ken ak by to mal byt tvoj pripad nahodou, tak si vypitaj plnu narkozu. A pokial ti to nesuri, tak radsej pockaj. Mne pred tym ten zub ziadne problemy nerobil. Drzim palce, ak rasti normalne tak to bude v pohode neboj 🙂

zuzap33
1. dec 2022

@biankaaaa Mudr. Sivak. Mozem len odporucit

diewcatqoo
1. dec 2022

Prvu osmicku mi zubarka vytiahla len tak nahodne. Osetrovala mi vedlajsi zub a vravi, ze mame to opichane, co keby sme tukli do osmicky. Ja som sa zmohla len na uhmmm a zub bol vonku. Hned od zubarky som sla do prace a uplne v pohode. Ziadna bolest, ziadne komplikacie. Akurat som si namiesto kalerabu, ktory som mala povodne pripraveny z domu na jedlo do prace, dala polievku. Na druhy den som jedla normalne.
Druhykrat to bolo nedavno. Zub tahala asi 40 minut, boli tam nejako divne pomotane korene, tak to slo tazsie. Po prichode domov som som si miesto chladila, lebo ma to bolelo a zacinalo trochu opuchat. Ale mam pocit, ze to bolo skor z toho, ako mi zvonku tlacila na lice 40 minut, ked sa snazila vytiahnut zub. Vecer som si dala este pre istotu paralen, ale prezila by som aj bez neho. V den vytiahnutia som si dala na jedlo len hustu kremovu polievku a zemiakove pyre, na druhy den som jedla normalne aj maso, aj pecivo. Dalsie dva dni som sa len vyhybala jedlam, ktore obsahuju semienka, cize namiesto cerealneho peciva som si dala radsej biele, nic makove a pod, inak som fungovala a jedla ako vzdy. Oba razy boli u mna v pohode - obavy a strach boli neopodstatnene.
U kazdeho je to inak, darmo ti napiseme, ako to bolo u nas, ked u teba to tak byt nemusi.

biankaaaa
autor
1. dec 2022

@svetlonos ach, veľmi ma mrzí, že si to mala také komplikované 😏 ja potrebujem dať von všetky 4, každú z iného dôvodu. Zatiaľ mi nerobia problémy, takže s tromi čakám až do odstavenia, no jedna spodná má už neskutočne veľký kaz a zubárka vravela, že už včera bolo neskoro, že toto keď ma rozbolí, tak amen tma. Takže túto jednu si chcem dať teraz vybrať, ale ona je celá vonku, normálne ako zvyšné zuby na tej strane, len to kazisko je problém. Tak veľmi dúfam, že to nebude nejako veľmi komplikovaný zákrok 😏

h2
1. dec 2022

@svetlonos Ja sa chystám zubára ukecať, nech to rieši akýmkoľvek iným spôsobom, než trhaním. Ale neviem, už minule sme to riešili a hovoril, že sa s tým nedá veľmi čo iné robiť. Musím ho nejako presvedčiť.

biankaaaa
autor
1. dec 2022

Ďakujem vám krásne za rady ❤️

svetlonos
1. dec 2022

@biankaaaa
Tak to neboj ked uz je vonku 🙂 bude to v pohode. Ja nie som trpitel, takze som v pohode brala kieky od bolesti ked bolo treba. Ako som uz pisala, mne sa rany po zasiti super hojili 🙂. Ten boj masaker je uz tak 7 rokov dozadu ale nezabudnutelny 😁

svetlonos
1. dec 2022

@h2
tak to ja radsej vytrhnut ako vrtat alebo riesit korene nebodaj 😱 Aj ked chapem ta, tie osmicky zu v zadu ale sedmicka by zrejme chybala. Ved uvidis, drzim palce 🙂

h2
1. dec 2022

@svetlonos Ďakujem veľmi pekne.
@biankaaaa Aj tebe, samozrejme. A tiež želám, nech všetko dobre dopadne.

veronika3110
2. dec 2022

@lindusss2016 ja takisto.. trhali mi ju v pondelok… trochu ma ešte boli čeľusť, ale jem všetko normálne, žiadne že mixované… a od bolesti som si nedávala nič, tiež kojím a dalo sa to celkom vydržať

janetinka27
2. dec 2022

@biankaaaa je to rozne, zavisi od stavu. ak ti to bude trhat zubar, tak to moze trvat par sekund alebo aj par minut. pripadne ak na chirurgii, tak aj dlhsie. mozu ta obliect aj do bieleho a dat lezat na stol. je to individualne. ja som mala otocenu stolicku, akoby lezala a robili mi to asi 20 minut, nic som necitila, ale museli mi to aj zasivat. ostatne tri osmicky boli menej komplikovane a islo to lahsie.