Ako dlho trvá hojenie prepichnutých uší?

lujzalbp
1. feb 2022

Ahojte, ja by som sa vás milé moje, chcela spýtať ako dlho sa hojí rana po prepichnuti ucha. Ja som si dávala prepichnut dve dierky normálne do kože tam k lalôčku a potom jednu dierku hore do chrupavky. Je tomu už asi tak 4 mesiace, no uši ma stále strašne bolia a stále mi tečie krv, keď si trošku pohybem s náušnicami. Preto sa vás chcem spýtať, kto už podstúpil prepichovanie uší, tak ako dlho sa to hojilo. Lebo už som zúfalá, občas ma bolí aj celé ucho. Pravdepodobne je tam asi zápal, ale tak dezinfikujem si to stále, tak ja už neviem v čom inom môže byť problém.
Ďakujem veľmi krásne za rady

tessa2299
1. feb 2022

@lujzalbp pripnem sa. Chcem si dat prepichnut (v praci nemozem mat nausnice a zarastli mi dierky). Za 4 mesiace mam svadbu a dovtedy to chcem mat zahojene 😪

tessa2299
1. feb 2022

@lujzalbp skusala si macat v harmanceku? Pripadne ma napada, nemas alergiu na bizuteriu?
Ja ano a vtedy som mala take zvlastne chrasty v uchu (take zlte, nie krvave), boleli ma usi a furt boli cervene okolo dierok. Ked som si kupila zlate nausky, tak to preslo.

lienka.7
1. feb 2022

@tessa2299 vsak si daj nastrelit a mas po probléme...

tessa2299
1. feb 2022

@lienka.7 idem buduci tyzden.

tessa2299
1. feb 2022

@lienka.7 ja som objddnana ku tej co robi piercingy. Da sa to aj niekde inde?

lienka.7
1. feb 2022

@tessa2299 normalne v salóne. Ja som dávala malej nastrelovat u mojej kozmeticky. Žiadny problém 👌

tessa2299
1. feb 2022

@lienka.7 Aaaale? To vazne? To som ani nevedela

cervenaruza123
1. feb 2022

@lujzalbp Kontaktuj svojho obvodneho lekara podla mna. Pripadne tam kde ti prepichovali, nech ti na to pozru. Ale moja sestra si minule natrhla dierku od nausnice, nehojilo sa to dlho, skusali kadejake maste a nic. Az zavolali obvodnej, predpisala im nejaku mast (po opisani problemu hned vedela urcit aka asi pomoze) a sestre sa to rychlo zahojilo a odvtedy je pokoj. Teba ked boli cele ucho, neviem ci len mast pomoze, ale tak lekar bude vediet skor, mozno ti da na preliecenie antibiotika a bude to.

travelllerka
1. feb 2022

Problém môže byť aj kov, z čoho máš náušnice?

lujzalbp
autor
2. feb 2022

@tessa2299 ja práveže mám zlaté náušnice