Ako dlho ste sa trápili s Covidom-19?

makaram
12. máj 2022

Ahojte. Ako dlho ste sa trapili s covidom? Od utorka som pozitivny (v pondelok vecer prisli prve priznaky - kychanie a skrabanie v hrdle).

Som 3.den v izolacii a citim sa horsie a horsie. Neskutocna bolest hlavy, striedanie teplot nad 38,5 so zvysenou,nadcha a bolesti celeho tela....

stanulienkat
12. máj 2022

@makaram zhruba tri týždne som sa takto cítila ako pises. Bola to asi najhoršia choroba, akú som v živote mala. Bolel ma cely clovek.

ailiba
12. máj 2022

@makaram ja asi tyzden, ale nemala som teplotu, len ma velmi bolelo hrdlo a neskutocna unava. Kazdy to vsak zvlada inak. Treba si merat saturaciu, vela pit, oddychovat, C a D vitamin. Kazdemu sa to zlomi inak, v iny cas. Drzim palce, aby ti bolo cim skor lepsie.

rene007
12. máj 2022

@makaram 3 dní K.O. neschopný ničoho, ostatné dni už ako bežná chrípka, dopĺňanie Ccko, Decko, zázvor,beta glukan a cordyceps a bolo po týždni po chorobe, ešte pretrvávajúci kašeľ pár dní , preto sirup so skorocelom na kašeľ a bol som už úplne v pohode

nevenka
12. máj 2022

@stanulienkat ja podobne. A potom dcerka doniesla zo skolky dalsiu fajnotu, vdaka ktorej mi odisiel totalne hlas a dusilo ma viac ako pri covide. Je to uz mesiac a pol od pozitivneho covid testu a stale kaslem, bolia ma uzliny, skriabe v hrdle. Dufam, ze to prejde niekedy.
A pocas covidu a taktiez tej druhej choroby sa starat o 3 deti vratane babatka a manzela. Krasne som to prechodila cele ☹

matus7030
12. máj 2022

@makaram ja 3 dni uplne odpalena v posteli. A dalsie dni sa to zlepsilo, ale nevladala som vyvijat ziadne aktivity. Hned som bola unavena. Manzel sa trapil takmer 2 tyzdne so vsetkymi moznymi priznakmi. Je to individualne.

vilma7
12. máj 2022

Začalo to bolesťou hlavy večer, celú noc bolela...potom už len kašeľ, trochu zvýšená teplota ale len pod 38 a slabý spolik. Trvalo to ca 3-5 dní. Kašeľ ešte ostal dlhšie, ale žiadne trápenie.
Dcérka mala dva dni teplotu a kašeľ, na tretí bola fit.
Manžel mal len teplotu a na 4.den išiel normálne do práce.

kika_9
12. máj 2022

Ja som mala 11 dní teploty 38,8 potom to ustupovalo postupne. Po troch týždňoch som bola už bez teplôt a príznakov ako dýchavičnosť. Už je to 8 mesiacov po ale stále sa necítim v pohode v kuse som chorá a moja matka to mala ešte horšie tá mala príznaky a choroby 7 týždňov na čo potom skončila v nemocnici (už nie na covide lebo bola po 14 dňoch ale normálne ako covidový syndrom)

majamat
12. máj 2022

1x skoro 2t priznaky - horucka, slabost, tlak na hrudniku...a 2x uz len slabe priznaky (bolest hrdla 3dni a slaba nadcha tyzden )

euka210
12. máj 2022

@makaram uprimne...zle mi bolo asi tak 2dni, teplota ziadna, take klasicke silnejsie nachladenie,len unava velka. Ale bola som ocko.
Na jesen klasicka viroza ci reakcia po druhom ocko boli horsie ako samotny covid.
Manzel bez ocko par dni ako chripka, kasel hrozny, ale po 2t uz nevedel doma obsediet a este tyzden musel byt doma.

eliska105
12. máj 2022

Priznaky trvali asi 14 dni... najhorsi bol prvy tyzden aj nieco potom sa to zlepšovalo..hlavne vylezat a oddychovať aby sa zminimalizovali nasledky 🙂 skore uzdravenie

vroni
13. máj 2022

Tri dni horúčka, bolesť hlavy a slabosť. Ta sa držala ešte asi o dva dni dlhšie. A dosť. Dcéru bolela hlava dlhšie, ale zase nemala tie návaly únavy, syna na dva dní odpálilo a potom zase frcal naplno. Chlap bol mimo prevádzky najdlhšie, asi 10 dní. Post a long covid nula bodov u všetkých. Očkovaný je jedine muž, zvyšok rodiny neockovany.

katrin69
13. máj 2022

@makaram U mňa teploty boli tak týždeň. Táto choroba vytiahne vaše najslabšie slabiny tela, takže ja som následne bojovala s veľmi nízkym tlakom. Som mala tuším 90/60, ale po prelievaní vodou sa mi to za dva dni vyrovnalo. Do dvoch týždňoch som bola ako tak fit, negatívna, ale slabá som sa cítila ešte ďalší mesiac. To sa postupne vytratí z tela. A som neočkovaná.
Manžel rovnako bol na tom, aj PN si musel predlžovať kvôli tomu, lebo celý deň pracuje vonku, a až po mesiaci bol schopný ako tak pracovať... Mali sme mierne príznaky, i keď som mala pocit, že idem opäť rodiť, čo ma chrbát bolel... 😅
Podobnú chorobu sme mali pred štyrmi rokmi, bolesť hlavy, horúčky a dva týždne odpísaní. Ja som ale bola celá vysypaná (dokonca aj jazyk, hrdlo...) a doktorka povedala jediné, že je to neznáma infekčná choroba... Žiaľ, len táto má meno...

humajnicek
13. máj 2022

No neviem asi týždeň len, ale jasné potom minimálne dva mesiace ešte bez chuti a čuchu to bola hrôza.

sszuzu8
13. máj 2022

Mama 2 tyzdne skončila s oslabeným čuchom a dedo 3 týždne ale s následkami

mamina644
13. máj 2022

Ahoj, piaty deň ležím v posteli. Kašeľ hnusný, hrozný. Ale už sa to dá nejak prežiť. Prvé dni čistá katastrofa.

makaram
autor
14. máj 2022

@mamina644 ahoj. Ja tiez 5 den. Uz bez teplot,ani hlava neboli. Len suchy kasel a nadcha a kychanie je stale. A prisiel som uplne o cuch a ciastocne o chut

makaram
autor
14. máj 2022

@humajnicek o chut a cuch som prisiel aj ja ☹ to je pre mna asi to najhorsie

makaram
autor
14. máj 2022

@katrin69 no vsimol som si sam na sebe, ze mam neskutocne vysoky tep aj v klude...okolo 120

mamina644
14. máj 2022

@makaram ahoj mám akurát suchý kašeľ.

katrin69
14. máj 2022

@makaram Aj mne vyskočil tep na 100-120, a bola som aj na vyšetreniach a všetko v poriadku. Pred kovidom som mala okolo 90... To prejde časom. Je to možno spôsobené tým, že ste hodený do neznámej vody, neviete, čo máte očakávať - stres...

makaram
autor
15. máj 2022

@katrin69 a hlavne uz tyzden zavrety sam v byte a dcera s manzelkou doma v rodinnom dome 🙂 samota je niekedy fajn ale toto uz je moc...uz chcem ist domov 😀

katrin69
15. máj 2022

@makaram To vám verím, ale vydržte a naozaj mnohokrát je človek pozitívny len týždeň a pol... Len tie symptómy trvajú dlhšie.

makaram
autor
21. máj 2022

Ahojte...tak som uz skoro 2 tyzdne od 1.pozitivneho testu a este len vcera mi dr.ukoncil karantenu. Stale nie som ok,fufnavy som a mam kasel. Test som mal dnes uz len trocha pozitivny. Slaba ciarka uplne. Doteraz silna a vybehlo to hned. Dnes som cakal 15 minut. Nakazil som ale manzelku, pozitivna 2 dni dozadu a dnes zacala soplit 3 rocna dcera,cize pocitam,ze aj ona bude...kto povie, ze je to chripocka,nech pride za mnou - rychlo mu to vysvetlim...

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
humajnicek
17. aug 2022

tak covid je pliaga a je úplne individuálne ako to daný človek znáša. mňa držal dva týždne, kým som sa z neho nejakým spôsobom vystrábila. ale nakaziť po dvoch týždňoch je už podľa mňa nereálne, neviem. človek by mal byť infekčný len zopár dní, takže je to zrejme malá pravdepodobnosť.