Ako dlho ste boli na PN po diagnóze tranzitórny ischemický atak mozgu?

frzeiovn
27. aug 2024

Poprosim ak niekto zazil tuto diagnozu kolko ste boli PN a ake vysetrenia ste este podstupili? Ako sa stav vyvijal a kedy ste uz boli tak ok, ze ste vsetko robili ako pred tym. Som 2 tyzdne po TIA. Dakujem

hindakus
27. aug 2024

@frzeiovn príznaky sa vytratili do večera po TIA, na druhý den som šla do práce. Mala som poruchu reči, zraku a padala mi ruka, ale prešlo to tak do 3 hodin , malá som CT a infuziu v nemocnici

taktotedanie
27. aug 2024

TIA je len prechodny stav, na to nepotrebujes dlhu PN, zavisi od stavu, vyjadrit sa musi neurolog

frzeiovn
autor
27. aug 2024

No to nechapem. Ja som este na MRI chytila taku reakciu na kontrastnu latku,ze som sa tam skoro zadusila. Cela som opuchla hrdlo dychacie cesty sj oci som nevedela otvorit. Mna to totalne zlozilo. Bola som v nemocnici tyzden a neviem si prefstavit este ist do roboty. Ja som strasne unsvena a vycerpans. Este sa mi aj hlava zatoci. A msmnist na neurologiu, kardiologiu, ocne, hemato a alergooogiu....
Ja som sa zlozila tak ze dom dobre nevidela a potom som zacala tarat a vyskocil mi tlak a zacala hrozne boliet hlava tak dyn volal 112 ma vzali na urgent a potom na neurologiu. Ale som tam prelezala cely tyzden. A este tieto teploty. Aj kef to do tej polhodiny odznelo ale hlava ms bolela celu noc. Doktorka mi.povedala ze aj.mesiac mozem byt doma aj dlhsie podla toho ako budu vysledky aj krv...