Ako dlho sa vám hojil zub po endodoncii?

10. sep 2022

Zubár presvedčivo tvrdí, že kanáliky sú vyplnené správne, až po koniec, kontroloval to rentgenom. Napriek tomu zub hocikedy bolí, aj keď to nie je silná bolesť, žeby som musela užiť tabletku, ale tak znepokojuje ma to. Je tam vraj chronický zápal v kosti a že sa to vyhojí. Ale kedy, už prešli 3 mesiace od endo a stále rovnako. Bolí aj na poklopanie. Máte skúsenosť, že mám ešte nádej, či sa mám rovno pripraviť na extrakciu?

dominikak4
10. sep 2022

Ja mám mesiac po endo a zub bolí a bolí a tiež je vraj všetko ok, navyše som pravdepodobne tehotná, takže vôbec neviem čo robiť, či si dať zub vytrhnúť, lebo nová endodoncia by sa teraz v prvom trimestri aj tak nemala robiť a popravde ani na ňu nemám peniaze. Za prvú som dala 460 eur a som bez peňazí, zúfalá som z toho zuba.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viera
11. sep 2022

Ja mam kopec endodoncii za sebou…Dala by som tomu cas…Mne tiez hrozne trvalo kym sa zub uplne ukludnil, pri niektorych zuboch som mala velmi dlhe kanaliky….Niektore pomaly az do mozgu😀a ked mam nejaky zapal tak ma zacnu boliet(tie dlhe)….Rozcitlivene som to mala aj asi fakt pol roka…

patus_2
11. sep 2022

Pracoval zubár s mikroskopom, alebo len tak naslepo? Ak len tak naslepo, tak je možné že nieje správne zaplnený zub a na RTG to vidieť nieje. Ak neprestane bolieť, tak iba 2 možnosti - poriadne ošetrenie ešte raz a na zub korunku alebo vytrhnúť.

zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. sep 2022

@dominikak4 úplne ťa chápem, tiež som za to poriadne zaplatila a nakoniec zrejme zostanem bez peňazí aj bez zuba...a kde vziať zase na implantát, ja si už nemôžem dovoliť nemať další zub...😕 Tiež som zúfalá.

autor
11. sep 2022

@viera koľko zubov máš takto robených? A všetky sa podarilo zachrániť a nebolia?

inka04
12. dec 2022

@zoro9836 Dobrý deň, čo to znemaná, že sa zub zahojil po 2 - 3 týždňoch? Ja som presne týždeň po reendoncii pod mikroskokopom (špičková klinika dr. Alexejenka) a aj tak ma zub stále pobolieva. Nie na záhryz ako po prvej endodoncii, ale v okolí zuba. Nie sú to neznesiteľné bolesti, ale je to diskomfort. Všade píše, že citlivosť, mierna bolesť ma prejsť do týždňa. Najviac ho cítim v noci.

viera
12. dec 2022

Neviem ti presne povedat ale je ich viac ako 4....Ano vsetky sa podarilo zachranit a bolia iba vtedy ked mam napr.virozu...Citim si ich...Proste ked nieco na mna lezie...Uz som si zvykla...Potom to prestane...

0silvia0
12. dec 2022

Mne idu robit reendodonciu a mam 2 terminy, jeden na december, druhy na januar. To sa robi takto dvojfazovo?

inka04
12. dec 2022

@0silvia0 cistenie pod mikroskopom trva hodinu, ja som bola vyse hodiny. Potom mesiac pauza a potom sa po mesiaci uzatvara. Ja mam po tyzdni stale velmi zub citlivy, bolestivy, najma v okoli zuba. A to som mala robenu reedonciu pod mikroskopom😒 Je sanca, ze to prestane? Ach😩

0silvia0
12. dec 2022

@inka04 a ty to mas citlive uz po uzatvoreni? A predtym si mala so zubom problemy, myslim pred endodonciou? Mne povedali, ze to bude trvat 2 hodiny😵

inka04
12. dec 2022

@0silvia0 mam tam len vlozku, uzatvarat budu po mesiaci, ano bolesti mam od extrakcie susednej osmicky - bolesti uz pol roka😩

0silvia0
13. dec 2022

@inka04 och, tie zuby, ale este to mas len tyzden po endodoncii...