Ako dlho sa prerezáva zub múdrosti?

marek117
1. sep 2022

Dobrý deň
Ako dlho sa u 17 ročných prerezáva zub múdrosti?
A čo pomôže na bolesti?
Priateľka dostala problém s tým že ju začalo silno neznesiteľne bolieť lico so zubom až smerom k uchu myslíme si že sa jej prerezava zub múdrosti len zubná pohotovosť je priliz ďaleko bývame ďaleko od mesta Piešťany ako keby v dedinke a zubárka je pn

Ďakujem za info a každú radu

klaudiija
1. sep 2022

@marek117 ahoj, mne sa prerezavali vsetky velmi dlho a bolelo to. Nech skusi zavolat svojmu zubarovi a bolestive pripady vezmu hned na druhy den. Asi trikrat mi robili drenaz na ten zub a potom to prestalo boliet

januska1905
1. sep 2022

Mne sa prerezavali niekolko rokov. Boleli s prestavkami, a kazdy jeden musel ist von, lebo tlacil na dalsi zub... A aj to bolelo. Nemusi to byt prerezavanie, co ju boli, mozno ma zapal na inom zube. Tam treba cistit kanaliky a ulavi sa. Treba zubarku ak lieky nezaberaju

saska85
1. sep 2022

Mne sa prerezavaju postupne uz asi 4 roky

sona96
1. sep 2022

@marek117 mne tiež roky vo fázach bolesti. Pár mesiacov bolo dobre a potom zasa pár dní bolesť. Ale ak ju ti bolí naozaj veľmi, až neznesiteľne a bolí ju aj líce a ucho, tak veru najneskôr zajtra by som zašla kamkoľvek. Toto môže byť od zápalnej okostice, cez zápal trojklanneho nervu čokoľvek. Pokojne aj ten zub múdrosti môže byť zapálený a sám sa neprereze.

abdn16
1. sep 2022

no moze sa prerezat behom roka, a moze sa prerezavat kludne aj do 60ky.. treba vybrat este neprerezany, aby nevznikol zapal.

kiki68
1. sep 2022

@marek117 ja by som isla k inemu zubarovi ( mate blizko napr Trencin, Trnavu a okolie) a zubar moe vziat akutneho pacienta aj bez karty u neho. Pripadne ta pohotovost nie je zly napad. Ako ked uz to takto boli, tak sa nieco deje a skor ide o nerv. Aj keby sa nevie prerezat, treba to proste vybrat von a hotovo. Mne pred tyzdnom trhali zub mudrosti. Ja teliatko som za to tyzden snazila zachranovat atb, za dve minuty to bolo vonku a bezbolestne. Mozem povedat, ze ta bolest , ked pominula bol najlepsi pocit. Tiez velke bolesti ako popisujes

akinom0077
2. sep 2022

@marek117 ako dlho? roky… celu strednu… intervaly bolesti, opuchania, zapalov sa opalovali velmi casto- zubar vzdy narezal dasno… co bolo dost bolestive a hojilo sa to aj tyzden … takto celu strednu- stale narezavanie… stale anginy… a zub sa 4 roky aj tak bol vonku len ciastocne… rozhodla som sa dat ho vytrhnut… na moju ziadost inak sa zubar nemal k nicomu len nekonefnemu nechutnemu narezavaniu… prestali anginy bolesti vsetko… pri druhom zube mudrosti- ten isty pribeh

bimbambom
2. sep 2022

@marek117 netuším , možno 10-15 rokov . Ale tak , že raz za 3 mesiace ma bolel tak 2-3 dni , ale nič hrozné , zvládla som to bez liekov . Ale vybrať ho bolo horšie už 🤷