Ako dlho sa majú užívať probiotiká?

23. sep 2022

Dobry vecer, ako dlho sa maju uzivat probiotika? Mam od zn probiofix 60kapsul a chcela by som ich dlhodobejsie, mozu sa kazdodenne uzivat aj rok napr? Nenasla som o tom vela, vsade len na konkr. pripady, dakujem

saska85
23. sep 2022

Mozes kludne dlhodobo. V damskom klube o tom nedavno hovoril lekar

autor
23. sep 2022

@saska85 dakujem vam, citala som ze tam su nejake zive mikrokultury (nevyznam sa tak neviem presne) a ze by to nemalo skodit ale pre istotu, pekny vecer.

queeninthenorth
23. sep 2022

Mama ich už užíva roky a všetko v poriadku, naďalej pomáhajú čiže kľudne do toho 🙂

autor
23. sep 2022

@queeninthenorth dakujem🙏

3lenka13
23. sep 2022

Ja ich užívam počas tehotenstva aj pred ním najprv len ráno som užívala ale potom aj ráno ak večer najlepšie sa opýtať lekára aby to neuškodilo viac ako má pomoct

viestta
24. sep 2022

Probiotika obsahujú prospešné baktérie, ktoré sa prirodzene vyskytujú v črevách, pomáhajú tráviť potravu. Žiaľ tieto baktérie v našom organizme vplyvom stravy a rôznych iných okolností (ATB, črevné infekcie....) nemajú vhodné podmienky aby sa tam trvalo udržali, tak ich treba dopĺňať. Keby sme jedli prirodzenú stravu, nič by nebolo treba dopĺňať, črevo by bolo kolonizovane prospešný i baktériami prirodzene.

enziii78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz