Ako dlho sa hojí ďasno po extrakcii?

26. jún 2021

Ahojte.Otázka na baby, ktoré ste si robili mostík na zuby. Koľko po vytrhnutí ste museli čakať, kým sa vám zahojí ďasno a spravia mostík? Ja mám už 2 týždne vytrhnutý zub a o týždeň mám kontrolu, len neviem, koľko ešte musím čakať, kým mi zbrúsi susedné zuby a dá vyrobiť mostík, rada by som bola bez zuba čo najkratšie.Dá sa to už po mesiaci? Ako to bolo u vás, po akom čase sa pristúpilo k výrobe mostíka? Viem, že zubár mi to povie, ale chcela by som vedieť vaše skúsenosti.

marcellka32
26. jún 2021

Mne vybral 6 dole, zahojene za 2 týždne, ale teda pevny implantát až v novembri povedal

nikyy
26. jún 2021

Ja presne teraz mám to iste idem na ťahanie zubov kvôli mostíkom a hojenie mi povedal zubár že 6 týždňov ... že sa musia úplne zahojiť ďasna

autor
26. jún 2021

@nikyy fuu dúfala som, že po mesiaci mi to spraví, no škoda musím to dáko vydržať

autor
26. jún 2021

@marcellka32 až 6 zubov ti ťahali ??Dooosť... No implantát to je iné, to sa musí riadne zhojiť kosť, tiež mám jeden...ale tu sa bude robiť mostík, zbrúsi mi susedné zuby. A to ti tam bude robiť mostíky na implantátoch či samostatné implantáty?

nina255
26. jún 2021

Prosim ta ked ti vytrhla tie zuby a cakas na zahojenie, mas tam aspon ten medzernik ? Alebo nieco docasne?ci sa da chodit normalne medzi ludi do prace atd... Tiez ma caka trhanie dvoch prednych zubov na mostik a zubarka mi tak orientacne povedala ze po vytrhnuti budem mat docasnu nahradu a potom 2-3mesiace sa caka kym sa to zahoji potom sa obrusia vedlajsie spravia odtlacky a caka sa dalsie dva tri tyzdne na mostik od zubneho technika

macko_usko222
26. jún 2021

@nina255 ja som tak chodila s vytrhbutou 2jkou :D hned mi spravili taky vyberatelny zubok,drzal aj som si zvykla ale najskor som suslala a bolo to problematicke ho tam aj vopchat ale zvykla som si .Najlepsie bolo ked mi robili implantat tak pol roka som bola bez nicoho :Dto bolo potom sranda..teraz si to nevies predstavit ale ked musis naucis sa zit 😝

ctrl
26. jún 2021

@macko_usko222 ako ti spravili ten vyberateľných zub to si si vládne na čo nasadzovala?

macko_usko222
26. jún 2021

@ctrl urobili otlacok vlastne hned po vytrhnuti a bola to akoby cast vyberatelnej protezy takze pokryvala aj dasno vpredu /pred zubom/aj vzadu/za zubom.Coregou sa dala zafixovat pevnejsie, tak som prestala suslat.Absolutne to nebolo vidno len ja som to vnimala samozrejme, nie je to ako vlastny zub ani ako implantat

ctrl
26. jún 2021

@marcellka32 prosim ta môžeš mi vysvetlit čo je to ten implantát? A koľko to stojí
Mne vytrhli predný zub dole , dali mi možnosť takú že vytrhnú odpiluju koreň a znova nasadia na jasno a prilepia zozadu lepidlom .
Tak som pristúpila na takúto možnosť ono ta lepiacu hmotu cítiš presne tak ako keby si mala zozadu zubu nalepené žuvačku na zuboch samozrejme že je to stvrdnute.
Ale problém je v tom že si na to nemôžem zviknut lebo mi to zavadzia tak zvažujem že pôjdem znova zubarke a opýtam sa na iné možnosti aké vôbec neviem ako sa toto rieši inak.

ctrl
26. jún 2021

@macko_usko222 a ako sa robí ten implantát

macko_usko222
26. jún 2021

@ctrl to ti pekne do kosti vrtaju titánový šrob 🙂potom sa to hoji pol roka a az potom nasadia korunku

ctrl
26. jún 2021

@macko_usko222 a koľko to stojí ?

avril299
26. jún 2021

ahoj, ja som mala hornu 4ku extrahovanu v juni a az v novembri som si mohla dat mostik, pretoze vraj to este nebolo dostatocne zahojene a pocas hojenia sa dasno este moze stahovat, a tak ak by som si dala mostik na nedostatocne zahojene dasno, mohlo by sa stat, ze vznikne medzera medzi dasnom a nasadenym mostikom - slova mojho stomatologa

macko_usko222
26. jún 2021

@ctrl no mna to stalo cca1200 komplet

nina255
26. jún 2021

@macko_usko222 to mi nebolo jasne ze proste hned ked mi ich vytrhne zubarka u seba a budu krvacat tke dasna tak mi spravi ten vyberatelny hej ? 😃 a hned ho tam mozem mat? Aj si si ho vyberala na noc alebo tak ci nonstop si to mala ? ona povedala ze to bude drzat za ine zuby na takych akoby hacikoch...a dalo sa s tym jest prosim ta ? Nevypadavalo to ? Ja sa toho celkom bojim lebo musim fungovat a pracovat tak aby to nebolo ani vidno hlavne to ma trapi...

ctrl
26. jún 2021

@macko_usko222 tak to nemyslyz vážne🙈

marcellka32
26. jún 2021

Nie 6 zubov, ale šestku dole 🙈

ctrl
26. jún 2021

@marcellka32 a ty si prosim ta koľko platila?

marcellka32
26. jún 2021

@ctrl navrta do kosti titánovy srob, dá korunu a na to este keramiku idem dávať, nenapíšem ti cenu, lebo ťa vyvali 🙂

macko_usko222
26. jún 2021

@nina255 to dasno po extrakcii nekrvaca takmer vobec :D ale mne to najskor mantava zubarka robila,vobec to nevedala a sialene ma natahovalo a poslala ma s tym otlackom k zubnym technikom a tam mi ta laborantka zobrala otlacok este raz tak,ze som ani nevedela kedy a ako.A navrhla tuto vyberatelnu nahradu.vraj tie haciky nicia okolite zuby..ale ja neviem, nikdy som to nemala.Na noc som si to davala dole, zvykla som to mavat od rana az do vecera nasadene..Nevypadavalo to vobec ale ja som mala taku protezku..nemam skusenosti s nahradou na haciky

ctrl
26. jún 2021

@marcellka32 kľudne môžeš už má vyvalilo😂.

marcellka32
26. jún 2021

@ctrl ja budem robiť jeden implantát (trvalý nie vyberatelny), za 1000 eur

macko_usko222
26. jún 2021

to ani ja nemam vyberatelny implantat 🙂, implantat je v kosti ako zub.Mala som len docasnu vyberatelnu nahradu kym bol implantat.

autor
26. jún 2021

@nina255 no ja som to mala tak, že ráno mi vytrhol zub, hneď mi zobral odtlačky a poobede som už išla k technikovi pre tú náhradu.Ako nemaj radšej veľké očakávania, ja som si ani po 2 týždňoch na to nezvykla. Mám to tiež na háčikoch no a čo sa týka estetiky, keď sa usmejem, vidieť že tam mám umelý zub, takže veľmi sa radšej nesmejem teraz a ani mi nie je do smiechu, lebo aj po tých 2 týždňoch stále šušlem a celkovo je mi to také nepríjemné, preto sa pýtam, koľko s tým ešte musím žiť, aby sa mohol robiť mostík.U mňa je to tak, ale zasa neznamená, že ty to musíš mať tak isto, čítala som aj pozitívne odozvy na tie medzerníky. Nuž niekto si zvykne, niekto nie...

autor
26. jún 2021

@avril299 no to si ma nepotešila, až 5 mesiacov si musela čakať? Dúfam, že u mňa to nebude až tak dlho, môj zubár zase hovoril, že to treba čím skôr, práve kvôli tomu posunu kosti a ďasna či ako to hovoril, že to začne ustupovať...no uvidím čo povie na kontrole

autor
26. jún 2021

Baby ďakujem za vaše odpovede, neviete ešte poradiť, či sa dá nejako urýchliť to hojenie ďasna, nejaké výplachy, gél alebo ja neviem čo...či len čas to chce a nepomôže nič?

autor
26. jún 2021

@marcellka32 jaaaj ja že 6 zubov 🙈🙈🙈 chápem, ja tiež mám implantát namiesto 6ky dolnej, ešte neni dokončený

marcellka32
26. jún 2021

Hneď po extrakcii som brala nimesil, to je prášok od bolesti, do vody sa rozrobil a vypil..a ešte repikovy výplach