Ako dlho sa dá žiť s paliatívnou chemoterapiou?

18. aug 2023

Zistili mi nádor moč. mechúra - prerastajúci. Dnes lekár onkourológ - bez toho aby videl CT - na ktoré som objednaná, mi daj odporúčanie na onkológiu s tým, že onkourolog mi indikoval paliativnu chemo event. raditerapiu. Ja ešte nechcem zomrieť, ako dlho sa dá žiť s paliatívnou chemo?

jankak055
18. aug 2023

Ahoj uz mas to ct? Ako to mohol vidiet ked si nan este len objednana? Opytaj sa ako vyzera ct po vysetreni ct a ake su moznosti liecby. Drzim palce a vela sil prajem 😉 a skus vyhladat aj odbornu psychologicku pomoc.

simsalabim
18. aug 2023

Svokor zil viac ako 2 roky, v prekvapivo dobrom aktivnom stave, dokonca casto cestoval letecky, 2t pred zhorsenim stavu bol opat na vylete mimo SR. Zle to bolo asi posledne 3 tyzdne. Zelam ti vela sil 🍀

cacianka
18. aug 2023

Ani chemo ani oziare by ti nikto nedal iba tak. Musíš mať potvrdený nález. Dokonca aj presné miesto nádoru, lebo sa neozaruje len tak, ale sa zakresluju presne súradnice. Asi to ct máš určené na lokalizáciu, vyšetrenia predtým jasne ukázali že máš čo máš.preto lekár určil konkrétnu liečbu.
Paliativna - je to vlastne udržiavacia liečba, že choroba ako taká nezmizne úplne, nie vždy sa to dá ale skvalitní a predĺži život. O celé roky , ktoré budeš pod kontrolou a pravidelne preliecovaná. V Nou Klenová je paliativna starostlivosť na najvyššej úrovni, ambulancia aj špecializované oddelenie, dlhé roky ju zakladala a viedla vpred dr. Križanova, teraz je tam Škripekova.

autor
18. aug 2023

@cacianka Nádor treba dovyšetrovať... no on to takto napísal... nechcem umrieť... veľmi chcem žiť...

adri266
18. aug 2023

Treba verit a staviat sa k tomu pozitivne. Moja mama sa takto lieci 9. rok /rakovina prsnika a metastazy inde v tele/.

ema7813
18. aug 2023

@adri266 ahoj a tie metastazy ma ako dlho?

adri266
18. aug 2023

@ema7813 Zial, hned od zaciatku. Mama to velmi dlho tajila ☹ Takze hned od zaciatku to bolo nevyliecitelne.

renatka100
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ema7813
18. aug 2023

@adri266 dakujem, ze si tu napisala, aj pre mna je to povzbudzujuce.
Hrozna choroba. Skoda, ze je cely zdravotny system v takom otrasnom stave. Ucinna liecba na predlzenie zivota castokrat existuje ale poistovna to nepreplati. Malo sa o tom hovori, onkologicki pacienti nevladzu kricat. Niektori ani riesit lekarov ktori zbabrali diagnostiku a vdaka tomu sa dostali do pokrocileho neliecitelneho stadia.

ema7813
18. aug 2023

@renatka100 nekecaj bludy ty odbornicka

cacianka
18. aug 2023

@renatka100 to majú piť onkologickí pacienti savo ?!
Keby si aspoň rok odpracovala na onko oddeleni, tak by si videla tisíce ľudí ktorým práve ťažká liečba pomohla prežiť, aj dlhé roky. Áno sú aj neresitelne stavy či diagnózy, ale keby si videla tie chorobopisy tak netrepeš bludy

sissy27
18. aug 2023

@renatka100 moj ty boh, takych ako ty by mali normalne posielat do vazenia… alebo na nutene prace do kamenolomu, aby ste nemali cas na sprostosti. Ty si chlontaj zelerovu stavu alebo tancuj naha pri svite mesiaca na namesti, ale nesir tieto bludy dalej. By som sa pozrela, ake mas vedomosti z anatomie, biologie, chemie a farmakologie, ked takto bez koze na ksichte dokazes niekomu toto “poradit”…

bluecapybara
18. aug 2023

@renatka100 a čo je dobre rozhodnutie?

zuzap33
18. aug 2023

Moja zlata, viem, ze si zufala. Uz sme to riesili doobeda na inom fore. Ked zacne liecba, ukludnis sa. Marne budes hladat tieto info tu na MK. Nikto nevidel tvoj nalez, nepozna tvoju biopsiu, tvoje dalsie diagnozy a ani tvoj onko nevie ako tvoj organizmus bude reagovat. Drzim palce, aby to zabralo a ucinkovalo. Odporucam ti kontaktovat tiez onkopsychologicku, prip zavolat na linku Ligy proti rakovine, kde ti poskytnu onkologovia, prip iny odbornici odpovede na tvoje otazky

autor
18. aug 2023

@adri266 Tiež má paliatívnu chemo?

jankak055
18. aug 2023

@renatka100 co by si jej ine odporucila???

adri266
18. aug 2023

Áno

autor
18. aug 2023

@adri266 Od začiatku?

adri266
18. aug 2023

Áno. Keď mama išla konečne k lekárovi, nádor na prsníku už bol rozsiahly, neoperovatelny, plus metastázy mala zistené.

zuzap33
18. aug 2023

@adri266 nador na prsniky sa dobre lieci aj mety pri cielenej terapii. Autorka ma na inom organe

adri266
18. aug 2023

@zuzap33 opakujem, je to nevyliečiteľny nádor, neoperovatelny. Liečbu má paliativnu, teda udrziavaciu.

Snáď sama vieš, že každý človek reaguje na liečbu inak.

Áno, autorka hovorí o inej. Ale stále je nádej.

zuzap33
18. aug 2023

@adri266 viem co je paliativna liecba. Sama som na nej uz 3 roky

adri266
18. aug 2023

@zuzap33 držím ti palce

queen_mary
18. aug 2023

@renatka100 ty sprosta hus. Nic ine na tieto balasty debilnych ludi sa napisat ani neda.

jamimo
18. aug 2023

ja ti napíšem len toľko. Môj otec, rakovina močového mechúra, biologická liečba, rok po liečbe sa dával dokopy z biologickej liečby... Vek 73 rokov. Dnes? Chodí ako srnec na hríby, fajčí 30 denne, drzý je ako opica...zdravý 🤷‍♀️ Veľmi ti držím palce, aby sa to aj tebe podarilo. Ak môžem poradiť vyhľadaj onkopsychológa.

msnesquik
18. aug 2023

@renatka100 to nemyslite vazne!!!!! Keby som nedostala chemoterapiu, tak som davno pod zemou...viete vobec, o com pisete? Mate nejaku skusenost? Su to chemikalie, ale momentalne neexistuje nic ucinnejsie na liecbu...rakovina je svina, ktora vam zoberie vsetko, myslite si, ze na nu zaberu nejake cajicky a bylinky??? Na to ist treba tvrdo, ak nemate osobnu skusenost, tak toto ani nevyslovujte!

autor
18. aug 2023

@jamimo Mne ale nemôžu mechúr vyoperovať kvôli metastázam.

jamimo
18. aug 2023

ja ti rozumiem, otca tiež neoperovali. Samozrejme, nie som lekár, a od toho aby som písala o metastázach... Chcela som ťa úprimne povzbudiť ❣️

autor
18. aug 2023

@jamimo Vážim si to.. ak to nie je osobné, ocko mal metastázy alebo nie? Ono budem mať čo robiť, aby som sa s tým vyrovnala.

jamimo
18. aug 2023

metastázy nemal, mal ložiská na epitelovom tkanive mechúra. Zachytené včas výborným urológom. Okrem toho mal 2x operovanú prostatu...
Prajem ti mnoho síl do ďaľších dní. Skús porozmýšľať nad psychoterapiou. Možno sa ti bude napriek nepriazni osudu ľahšie kráčať svetom. Posielam ti 💐pre radosť. 🥰