Ako dlho sa dá žiť s metastázami?

2. aug 2023

Mojej sestre diagnostikovali rakovinu s metastázami, mnohopočetnými. Chodí na všelijaké fóra, potom je z toho psychicky hotová ( už som tu o nej písala ) zatiaľ sa ju snažíme presvedčiť aby navštívila psychológa, psychiatra. Ako dlho žili vaši známi s metastázami, alebo ľudia z okolia? Nech jej dám trošku nádeje?

obleckodogymu
2. aug 2023

Babina s rakovinou žalúdka asi 2 roky, svokor s rakovinou prostaty myslím 4roky ale s tým, že mal nadštandardnú starostlivosť, termíny na všetky vyšetrenia prakticky ihneď a chodil k najväčším odborníkom v rámci SR 🙁

xlucia
2. aug 2023

podla toho kde ma primarny nador a kam jej to metastazovalo

martinkatinka
2. aug 2023

To je tazko povedat. Moja mama napriklad necely rok. Zalezi kde ma prvotny nador a kde ma metastazy. Na toto vsetko ti odpovie iba lekar.

17alexis
2. aug 2023

Záleží aj, čoho má rakovinu a koľko metastáz, resp. kde. Kamoškina mama žije tretí rok s rakovinou pľúc, nemá vraj šancu na vyliečenie, ale v rodine zomrel ešte relatívne mladý chlap do 6 mes. od diagnostikovania choroby. Môj známy žil s rakovinou hrubého čreva asi 5 rokov...

luccija
2. aug 2023

Treba ísť k psychiatrovi a zakázať jej čítať neg veci z fóra aj, keď viem, že to je tazke.Kazda nemocnica má onkopsychologa.Moja suseda pracuje celý život na onkológii povedala, že niekedy psychika a chuť bojovať je vsemocna.Ze často x to boli veľmi zle prípady a dopadli dobre, lebo človek sa psychicky nastavil, že to zvládne.
Čoho má rakovinu?

autor
2. aug 2023

@luccija primárny nádor ešte nevedia, čaká sa na výsledky...

dudos
2. aug 2023

Strýko cca 5 mesiacov. Ale je to veľmi individuálne.
Viem, že ľahko sa píše a inak sa žije realita ale nech svoj čas neinvestuje do toho, čo ju neguje ale do toho čo ju napĺňa. Čas sa jej kráti, ako každému z nás. Môj strýko ešte 3 týždne pred smrťou jazdil na motorke, bol to jeho život a vášeň.

ptvw
2. aug 2023

Je to veľmi individuálne, u nás v obchode robila jedna mamička, zistili jej rakovinu 4 stupňa, o 2 mesiace zomrela, pred týždňom mala pohreb a ostal po nej 5 ročný chlapček...a zas mamina kolegyňa už 12 rokov bojuje, chodí hore dole po chemo a rádio terapiach, raz dobre raz zle a potom tretí príklad... Známa už je 6 rokov po vyliečení a drží sa

luccija
2. aug 2023

Treba toho onkopsychologa ten vie ako podporiť rakovina nerovná sa smrť takto sa umara myšlienkami.Karatke zobrali prsník, uzliny ťažká liečba, ale žije už 5 r

queen_mary
2. aug 2023

Moja mama 10 rokov. Rakovina prsnika. Postupne metastazy v kostiach, plucach, peceni, a nakoniec v mozgu. Metastazy v plucach mala ako prve, 8 rokov. Pecen a mozog boli posledne, potom to uz islo rychlo. Ked sa clovek zacne nalievat vodou, tak vtedy je uz zle..

Neliecila sa u ziadnych top odbornikov, chodila do spadovej nemocnice, hospitalizovana byvala najcastejsie u svatej alzbety.

pininka1
2. aug 2023

Tete zistili rakovinu močového mechúra niekedy vo februári a v júni už mala pohreb, žiaľ. Mesiace ju liečili na niečo úplne iné.

luccija
2. aug 2023

@pininka1 toto je najhoršie Mne tá suseda hovorila, že často príde pacient, keď je už zle
že obvodný lekár, keď počuje bolesti žalúdka dá niečo na žalúdok, probiotiká, diétu a ubiehajú týždne a nie je lepšie, že zlyháva diagnostika na obvode.

autor
2. aug 2023

@pininka1 ona mala ťažkosti od februára, ale stále liečili zápal až neskôr ju poslali na MR

pininka1
2. aug 2023

@luccija ona mala opakovane zápaly močových ciest, na to ju liečili, nakoniec jej opuchli hrozne nohy a vysypala sa, tak povedali ze ma Ružu, až keď už nevedela ani chodiť konečne jej urobili MR a tam sa to zistilo, nieje to častá forma rakoviny, ale aj tak, mohli konať skôr. Keď ju otvorili, a zbadali v akom to je stave, rovno ju zavreli a povedali ze žiaľ.

liusa82
2. aug 2023

moja starká mala rakovinu hrubého čreva ale už prišla dosť neskoro.Aj od toho sa to odvíja.Teda čím skôr tým lepšie.Ju iba otvorili aj zoperovali ale behom pár mesiacov dvoch mala metastázy skoro všade.Takže za 2 mesiace zomrela od zistenia diagnozy.Ale čítala som vela prípadov kedy žili s nádormi aj meta aj niekolko rokov alebo sa im to postupne zlepšilo a vylizali sa z toho.A niekedy sa stane ozaj aj zázrak čo čítam v týchto skupinách ohladne rakoviny..že vyzerá to beznádejne a potom sa to úplne otočí

stellarstar
2. aug 2023

Záleží od typu rakoviny, moja svokra zomrela po 3 m, mala rakovinu pľúc s metastázami na pečeni, chrbtici a mozgu

tramtada31
2. aug 2023

U nás s troma metastázami zije 6 rokov. Dve mu “vypálili” chemoterapiou, primárny nádor bol odstránený. Držím veľmi palce. Daj sa skontrolovat aj ty, väčšinou je rakovina dedičná a mozes mat aj ty predispoziciu. Včasným zachytením si vieš zachrániť život.

lucka_ke
2. aug 2023

môj ocko od augusta do novembra, známy rok, ale posledné mesiace to bolo hrozné... veľmi jej držím palce, ale žiaľ nevidím to nádejne, určite ak má možnosť nech vyhľadá odbornú pomoc

autor
2. aug 2023

@lucka_ke nejde nám o to vziať jej nádej ale dať...je to mladá baba, minule tu tuším písala a odpisovali jej že niekto vydrží aj roky, tak snáď túto diskusiu neobjaví

liusa82
2. aug 2023

@autor lenže ona ked má rakovinu tak musí byť na všetko pripravená to neni ako chrípka aj ked sa to velmi zle počúva.Dať jej aj nádej to je jasné ale zase ani neklamať si a chlacholiť sa .Myslím že aj ona sama to vie.A darmo si bude kde čo čítať ako dopadol niekto iný aj ked s rovnakým typom rakoviny a metastázami ked každé telo sa s tým vyrovnáva inak a po svojom a inak reaguje.Rakovina je sviňa a nikdy nevieš ako zareaguje to je to

slavomira236
2. aug 2023

Kamoska 39 rocna po zemskej stranke za cca rok sa zdalo ze je ok a potom masli na plucach a slo do mozgu to uz trvale len 6mesiacov cca..ona spravila chybuzila na cypreas problemy nenavstivilA tam lekara..ostali 2deti

petronelag
2. aug 2023

Kým nemá výsledky, tak sa nedá povedať, treba počkať a lekár jej podľa toho povie, čo sa dá robiť.

kaktusik007
2. aug 2023

niekto pol roka, Vaclav Havel zil cez desat.

alickapusinka
2. aug 2023

Mojej kolegyni mala dcérka na 2 roky rakovinu najprv na pečeni pooperovali jej nádor a zistili jej na pľúcach pooperovali aj ten. Ma metástazi v kostiach a vola sa to spiaca rakovina. Už teraz má 12 rokov chodí každý rok na onkologiu na kontrolu a je na tom relatívne dobre už ju vyradili z liečby. Ale žije. Z metastázami už 10 rokov takže ťažko povedať koľko sa dá tak žiť .Koľko má sestra rokov.

lucmirka124
2. aug 2023

Ja som zacala bojovat vroku 2021, prsnik vzali, liecbu vybrala, vysledky vyzerali cca 1 rok ok. Potom prisli metastazy, kt sme liecili oziarmy, a beriem nejaku liecbu aby metastazy sa dalej nesirili. Vies, je to napor na psychiku, a velmi dlho trvalo mi spracovat ze to tu bude uz navzdy..teraz sa mam na celej tej liecbe relativne vysledky fajn...mam 40 r, 6 r dceru, proste su chvile kedy si porevem, ze uz tolko liekov zrat nechcem,, ale zijem.. chcem vychovat dceru,,v panelaku mam suseda stary pan, lieci sa, raz je hore, raz dolu ale uz cca 20 rokov. Mna drzala cela rodina, a zas ja niesom clovek kt nebojuje.. ale prave tento pan mi vzdy povedal ked som vysilena slaba plakala... nieje to koniec, bude aj lepsie, len sa musis liecit.. ona to nesmie brat hned od zaciatku ze je to koniec.. proste liecit sa, a dalej fungovat, zas sa liecit a tak..

daniela2202
2. aug 2023

U nás, keď bol nádor na jednom mieste- 2 roky, keď metastazy-3-4 mesiace

alickapusinka
2. aug 2023

A ešte mi dajú viacej žien za pravdu že najdôležitejšia je psychika zmýšľanie a nie umriem je koniec nie nie je žiaden koniec. Je to veľmi aj o psychike. Ale to je u každej choroby psychika je najdôležitejšia.

autor
3. aug 2023

@queen_mary Ako človek zistí, že sa začne nalievať vodou?

akiana
3. aug 2023

Moze sa aj vyliecit. Ja chapem, ze je to pre vas tazke, ale vobec nema zmysel, porovnavat si prognozy s ludmi, ktori maju uplne iny vychodiskovy bod, inu liecbu, ine telo, iny vek. Jeden zije s metastazami 3 mesiace, iny 10 rokov, iny sa vylieci uplne. Rakovinu jej zistili nedavno, takze v tomto bode vam asi este ani lekar nevie povedat, ako na tom bude. Kazdopadne drzim palce.

lucmirka124
3. aug 2023

@anonym pri naliati vodou puchnu clenky, kolena, v tvari tiez mozno vidiet opuch, a u mna aj podbrusko. Celkovo chodi clovek menej cikat.Ale zas mne vodu v tele zadrzuje aj liecba.takze to tiez musim strazit, prajem vela sil.. ono treba bojovat nie sa opustit