Ako dlho musím byť v karanténe?

4. dec 2021

Jedna dcéra vo štvrtok pozitívny PCR druhá dnes pozitívny PCR. Ja mam dnešný PCR negatívny. Doma v karantene sme od pondelka. Kedy mi bude končiť karantena keď som negatívna?

bosorka2302
4. dec 2021

ak si ockovana tak po pcr nemusis byt v karantene

autor
4. dec 2021

@bosorka2302 očkovaná som ale očkovanie my bude platiť až od 10 decembra, vtedy uplinie tých 21 dní

renab
4. dec 2021

V karantene by si mala byt 10 dni od pozitivneho testu poslednej osoby v domacnosti. Takze od dnes 10 dni.

matkahelka
4. dec 2021

ty si si hlavne robila pcr velmi skoro. robi sa najskor na 5.den od kontaktu s pozitivnym, nie na treti. cize test by som urcite zopakovala.

autor
4. dec 2021

@matkahelka dcéra už v nedeľu mala pozitívny AG test. Dlho sme čakali na termín. A ja som mala pozitívny samotest tak preto som musela ísť na PCR.

matkahelka
4. dec 2021

aha. tak beriem spat.

sandri
4. dec 2021

Teraz som si to pozerala a na teba platí, že ak máš pcr vykonaný na 5-ty deň negatívny, tak ti karanténe konci na 7. deň. Len je to dosť rozdielne, tie počty, keď ide o osoby žijúcej v spoločnej domácnosti. Tam platí, že za deň posledného kontaktu sa považuje až 5-ty deň od odberu vzorky pozitívnej osoby. https://korona.gov.sk/co-mam-robit-ak-som-bol-v...

rdx3000
4. dec 2021

Na 5-7 deň treba íst na kontrolný PCR test, ak budeš negat. a si očkovaná končí ti karanténa. 🙂

autor
5. dec 2021

@sandri no uvidím v pondelok zavolám svojej lekárke, že čo povie ako sa to vlastne rata keď sme už od pondelka v karantene.

autor
5. dec 2021

Tak práve mi volali z higieny deťom konci karantena na 10den od PCR testu a mne až na 12den pretože sme spolu v jednej domácnosti 😕

autor
5. dec 2021

Hygieny 🤭