Ako dlho máme byť v karanténe?

alenkaaa7
24. nov 2021

Ahojte😄 viete mi prosím poradiť.. synovi vyšiel v sobotu pozit domáci test,,pcr termin sme dostali až na štvrtok, ja negat ,,teraz sme v karanténe len nikto nevie dokedy 🤷‍♀️ dočítala som sa ze je aj 7-dnova. Syn žiadne príznaky nemá,, no teda v nedeľu mal mierne zvýšenú teplotu..môjmu lekárovi sa nedá dovolať 🤦‍♀️ tak reku,vyskúšam tu😁 ci náhodou nemáte niekto skúsenost..ďakujem 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aspinka
24. nov 2021

@alenkaaa7 naším deťom vyšli pozitívne samotesty minuly týždeň hneď sme zostali všetci v karanténe objednali sme sa na PCR cakali sme 3 dni kým sme boli aj keď sme my zo zaciatku boli negativny (otestovali sme sa samotestami len manzel bol na platenom PCR) ku koncu týždna uz vsetci pozitivny. Pediatricke sme len oznamili že deti su pozitivne takisto nasej obvodnej. Deti nemali ziadne priznaky a my len nádchu.

alenkaaa7
autor
24. nov 2021

@aspinka a teda koľko ste boli doma? Ja sa v tom už vôbec nevyznam🙈

aspinka
25. nov 2021

@alenkaaa7 už sme doma druhý týždeň. Lebo oficialne sa karantena počíta od výteru PCR! Je to uplne choré...Kedže dni medzi regitráciou a realiuaciou výteru sa predĺžil na 3-4 dni...

alenkaaa7
autor
26. nov 2021

@aspinka no pekne,,ďakujem teda 😉

jana005
26. nov 2021

@alenkaaa7 ja s deťmi som bola doma 18 dní, manžel 13.
Ináč doteraz som si myslela,že 16,len mi to nejak nesedelo,musela som až pozrieť do kalendára.
Tak len treba vydržať 🙂

jana005
26. nov 2021

@alenkaaa7 a 7dnova karanténa je vtedy,ak by mal syn niekoho pozitívneho v škole ,tak vtedy ostáva v karanténe iba on,na piaty deň ide na test a ak je negatívny,tak vtedy mu končí na siedmy deň.
Ale keď mu vyšiel doma test pozitívny,aj keď podľa teba mu nič nie je, PCR vám ukáže,či je ozaj pozitívny.
Moje deti mali tiež len také slabé príznaky,teda až na jedno.
Ak bude syn pozitívny,tak potom pôjdete aj vy na testy,a vám sa bude rátať karanténa od vášho PCR.
Len nechápem,prečo mu dali termín až na štvrtok,keď už mal v sobotu pozitívny test.
Zaskrtla si tam,že mal pozitívny test alebo kontakt s pozitívnym? Lebo keď je kontakt,tak vtedy dávajú tak neskôr

dzina007
26. nov 2021

Je to na pediatricke. Karantena sa konci po 10 dnoch a je na nej ci vam ju bude ratat od pozit antigenu alebo pozit PCR. Takto to nam povedali na hygiene.
Vy aj ked ste teraz negat mozete byt pozit neskor ale aj nemusite. U nas v okoli aj na 9ty den vysiel az antigen a pcr.
Vy mate byt doma so aynom pocas celej karanteny.

Tych 7 dni je karantena iba ak je clovek kontaktom pozitivnej osoby a na piaty den mu vyjde negativny PCR tak na 7mi konci karantena. Ale musi ist o kontakt mimo domacnosti takze to sa na vas nevztahuje kedze ste s dietatom stale a kazdy den sa berie ako kontakt.

dassena
26. nov 2021

presne tak, nam tiez ratala az datum pcr testu, no pocula som, ze niektore akceptuju uz aj domaci antigen. neviem, inak, preco to nemoze byt jednotne, takto je to len zbytocny chaos

alenkaaa7
autor
27. nov 2021

@jana005 práveže som ja dilino zaškrtla ze bol s pozit. Nevadí, mame po teste,počkáme na výsledky a uvidím co povie lekár,,,dakujem😊

alenkaaa7
autor
27. nov 2021

@dassena je v tom úplnú chaos si myslím

jana005
27. nov 2021

@alenkaaa7 preto mu dali termín až tak neskoro

alenkaaa7
autor
28. nov 2021

@jana005 asi to tak bude, ďakujem veľmi pekne 🙂😊