Ako dlho je pozitívny PCR po prekonaní Covidu?

21. jan 2022

Dcéra prekonala Covid pred asi 2-mi mesiacmi. No teraz majú v triede asi 7 ľudí pozitívnych, predpokladá sa, že omikron. Neviem či ju mám objednať na pcr alebo nie, keď jej nič nie je a samotesty zatiaľ negatívne. Počula som, že môže byť pcr pozitívny aj 3 mesiace po prekonaní. Je to pravda?

pininka1
21. jan 2022

Ano, moj muz tak mal, na nczi mi potom vraveli ze kto ho poslal na pcr, ze je jasne ze mu este ukaze pozitivitu.

jjanulienka
21. jan 2022

Áno je možné, že bude ešte pozitívny

katusiatenko
21. jan 2022

Známa aj po 9 mesiacoch ešte mala pozitívny.

autor
21. jan 2022

@katusiatenko fuha 9 mesiacov, to je dosť veľa, to už neplatí potom ani tá výnimka, a ako to zistil?

autor
21. jan 2022

@pininka1 a po akej dobre bol pozitívny?

sense
21. jan 2022

@katusiatenko alebo mala opäť covid len bez priznakov

sense
21. jan 2022

Mne hovorila lekárka že aj 3 týždne od posledných príznakov... A keď mali v triede pozitívne deti, moja už na test nemusela keďže pred mesiacom prekonala

ailiba
21. jan 2022

Co viem, tak je to rôzne. Áno, môže mať ešte pozitívny test.

autor
21. jan 2022

@sense no 3 týždne od posledných príznakoch je ďaleko... Ale vieme, že nemusíme, len teraz aktuálne je ich už 10/24 potvrdených (väčšina zatiaľ AG) a ďalší sú chorí, sú medzi nimi aj prekonaní, tak by sme ju objednali, len potom vlastne aj tak možno nebude pozitívna

autor
21. jan 2022

Akože vyjde jej vysveledok, ale bude dobrá stará pozitivita

pininka1
21. jan 2022

Po troch mesiacoch, len pcr bol pozitivny, ani domaci test ani antigen, ziadne priznaky. Tiez sme si najprv mysleli ze chytil este raz, ale na hygiene mi jasne povedali ze pcr ukaze aj po mesiacoch

autor
21. jan 2022

@pininka1 no zaujímavé, tak ju teda asi nenahlasi a budem dúfať, že ak čosi tak ju zachytí aj domáci test

katusiatenko
22. jan 2022

Stále jej vychádzal pozitívny pcr test,nič jej už nebolo.Doktor sa vyjadril že niekedy sa to stáva a aj tie pcr nie sú 100 percentné

autor
22. jan 2022

@katusiatenko zaujímavé, a neviete ako dlho vychádzal ten pozitivny pcr? Že po akej dobre je v pohode ísť na test