Ako často si merať tlak?

3petka
3. feb 2023

Ahojte, som 29tt. Včera na poradni som mala najprv 150/90, ale je pravda že hneď ako som prišla do čakárne ma zavolali dnu a merali. Chvíľku sme počkali a potom som mala 145/80.
Pre pokoj na duši si chcem tlak kontrolovať doma, ako často to mám robiť, či stačí keď sa zobudím. Ďakujem

luccija
3. feb 2023

@3petka mal by sa 2,3 x denne prečo po zobudení?ráno, obed, večer...to si sa skôr ponáhľala a preto bol vyssi

3petka
autor
3. feb 2023

@luccija neviem, nevyznám sa 🙂 skôr hej aj som sa hnevala že nemam kde zaparkovať. Všade snehu kopec.

anavixy
3. feb 2023

Pred meranim aspon 10min v klude, hocikedy, kludne rano a vecer, ak bude vyssi o 5min zmeraj znova a idealne vzdy merat na tej istej ruke, na ramene, nie na zapasti 🙂
A nabuduce radsej googli, uplne jednoducho najdes taketo vseobecne informacie pisane odbornikmi a nemusia tu laici polemizovat… ako vo vacsine tem 🙃

3petka
autor
3. feb 2023

@anavixy jasne že som najprv googlila ale nejakú jednoznačnú odpoveď som nenašla resp. som sa z toho nevyznala. Dr. mi len povedal, že pre nás je dôležitá tá druhá hodnota a že tú prvú mám udržiavať magnéziom. Ale chcem si byť istá lebo nemám pocit že by som mala nejak vysoký tlak.

koniarova
3. feb 2023

@3petka či ho budeš viac merať, tým bude vyšší. 😁 Aspoň moja skúsenosť.

3petka
autor
3. feb 2023

@koniarova To dúfam že nie 😉 len chcem cca raz za čas skontrolovat aby som nebola v panike.

koniarova
3. feb 2023

@3petka jasné. Raz za čas je v poriadku.

torrente
3. feb 2023

Jasne otazka sa da vygooglit ale ked uz tema tu je tak kolko mavate tlak? Ja okolo 150 horny a 105 dolny aj v kludovom stave.

anavixy
3. feb 2023

@torrente horna hranica normy je 140/90 🙂 bolo by dobre to poriesit…

3petka
autor
4. feb 2023

@torrente no to už je moc veru. To už by mal zasiahnuť Dr. Aspoň čo som sa podozvedala.

lucka_ke
4. feb 2023

@torrente to je už vysoký, ideálny tlak je 120/80, vo vyššom veku sa hranica posúva na 140/90 ale ty už máš vysoké oba, určite smer lekár

torrente
4. feb 2023

Nepomôže hladovať? Vysoký tlak je aj od jedla. Viem že kedysi dávno som mal ísť na prevenčku na lačno 12h pred tým nejesť. Tak už hladný som šiel spať a vtedy bol tlak v poriadku keď v ordinácii merali. Bolo to síce dávnejšie ale vtedy to zafungovalo. Lebo inák bežne ma neraz upozornili keď som behal po vyšetreniach že ho mám vysoký.