Ako často chodíte na veľkú potrebu?

3. júl 2024

Ahojte chcela by som sa opýtať ako často chodíte na veľkú potrebu za deň?ja chodím aj 3 krát denne je to normálne a potom dostanem strach z toho že zas pôjdem a dám si tabletku proti hnačke

viestta
3. júl 2024

Je normalne ak ides aj 3x. Nie je dolezite kolko krat chodis, ale konzistencia stolice. Kym je v poriadku, akekolvek tabletky su zbytocne. Prestan sa futrovat tabletkami proti hnacke a uprav si jedalnicek.

svokrinjazykmonika
3. júl 2024

Už si tu písala však? Iba si ublížiš tými tabletkami stále. Čo ti pomôže keď ja ti napíšem že chodím 0-5x denne. Niekedy vôbec za deň, väčšinou je to však 1x denne ale dnes napríklad som vypila 2 kávy a 2 zelené čaje a už som bola 4x dnes. Ale nemám hnačku. Ty máš asi aj to problém rozlíšiť čo je normálna stolica a čo nie. Môže byť aj riedka stolica ale nie je to proste hnačka 🙈

taktotedanie
3. júl 2024

Nedopadnes dobre ak budes stale brat tie lieky

autor
3. júl 2024

@taktotedanie vieš som po ťažkej liečbe antibiotikami mala som silnú infekciu a počas liečby som antibiotiká zlé znášala hnačky atď a odvtedy mám strach keď už 3 krát idem či sa mi náhodou nevrátila viem že to nie je dobré ako to mám prekonať

oli18
3. júl 2024

Baby, to vy uz aj z 💩 mate strach? Ak to budes sledovat a bat sa, len si zhorsis stav. Zamestnaj hlavu pracou, telo si poradi aj samo.

vanilkovazmrzka
3. júl 2024

Podla potreby. To si naozaj niekto eviduje a robi statistiku?

taktotedanie
3. júl 2024

Uz si opakovane tu pisala a kazdy ti odporucal prestat jest tie lieky a ty si furt ides svoje
Este raz ti opakujem nedopadnes dobre tak si uz vstup konecne do svedomia lebo skoncis velmi zle a radsej zacni jest probiotika

autor
3. júl 2024

@taktotedanie asi si ma s niekým mýliš a probiotiká užívam snažím sa

januska12323
3. júl 2024

Namiesto liekov si daj probiotika, tie si mala jesť už pri chorobe. A uprav jedálniček.

autor
3. júl 2024

@januska12323 probiotiká užívam bez prestávky neviem ako by som mala upraviť jedálniček

taktotedanie
3. júl 2024

Urcite nie presne toto sa tu uz riesilo asi ty, vidim ze si si rady ludi k srdcu nezobrala
Presne toto iste silny zapal k tomu antibiotika hnacky a potom lieky proti hnacke , stale to iste dookola

autor
3. júl 2024

@taktotedanie poradis mi niečo? Ako to mám zvládnuť a upraviť to časté chodenie užívam probiotiká 2 denné

taktotedanie
3. júl 2024

Zmen znacku, niektore ludom sposobuju hnacky paradoxne
A hlavne sa daj dokopy psychicky lebo tie stavy si vyvolavas uz sama

viestta
3. júl 2024

@taktotedanie ja som si ista, ze to je ta ista. Pise nie prvy raz

spanielka44
3. júl 2024

Ja som raz čítala že nie je dobre chodiť 3x za týždeň ale ani 3x za deň, ale to záleží od organizmu od vláknina od cukrov atd ale 3x za deň je veľa

autor
3. júl 2024

@viestta určite nie ale je to Váš názor píšem tu o radu a pomoc

viestta
3. júl 2024

Radu si dostala. A nie jednu. Je na tebe ako s nimi nalozis.

ns994
3. júl 2024

A ked ides tych 3x tak je to hnacka ? Lebo ak je to normalna stolica a ty si das tabletku proti hnacke len preto ze sa bojis ze uz 3x tak to nerob. To neni zdrave. Moj muz ak ma dobry den chodi 3x a co. Preto predsa nebude jest tablerky ak je to normalma stolica. Stolica ma byt pravidelna a konzistencia ok. Pre niekoho je pravidelna rano vece a pre niekoho raz za den 🤷‍♀️ ono je to dost invidualne. To sa neda pausalizovat. Možno mas proste dobru peristaltiku criev. Ako dlho to trva ? Ak moc a niako ta to obtazuje tal skus dr.

autor
3. júl 2024

@trema toto som
@trema toto písala moja suseda nie ja

autor
3. júl 2024

@ns994 je to normálna mäkká mne to ostalo ten pocit po tých antibiotík čo som mala silné

autor
3. júl 2024

@trema to tiež písala suseda za mňa ani som o tom nevedeli až keď mi to povedala raz som jej požičala telefón a takto to dopadlo ospravedlňujem sa za to naozaj

viestta
3. júl 2024

Takze uz si to tu niekolkorat riesiel, uverime, ze to riesila za teba suseda (zas nie sme uplne blbe, ale tak aby si mala dusu na pokoji, pokusime sa uverit ti). A zakazdym si dostala rovnake rady. Tak sa nimi konecne riad, lebo inac ti lepsie nebude. Alebo chod s tym k doktorovi, najlepsie psychiatrovi, lebo problem nie je v tvojich crevach ale v hlave. Ale aj hlava sa da liecit.

autor
3. júl 2024

@viestta hovorím pravdu a nepovedala som že ste blbé to nie ja nikomu neubližujem a ani nenadávam prosím len o radu a pomoc

ns994
3. júl 2024

,,je to normálna mäkká mne to ostalo ten pocit po tých antibiotík čo som mala silné,,
No a tebe sa zda normalne dat si tabletky na hnacku ked hnacku nemas ? To neni ok. Rady si dostala. A ako pise @viestta zial tu nie je problem s crevami. Ale iny... nechcem ta urazit ani nic. A ani baby ta neurazili. Len proste ty nemas problem s crevami 🤷‍♀️ aspon nie podla tlho co tu pises.

viestta
3. júl 2024

Rady si dostala v troch rovnakych temach, mama pocit, ze do kazdej som pisala to iste. Neviem ci cakas nejaku inu radu ako si dostala. Tu pomoze jedine, nejest tabletky a nechat telo nech sa vyprazdnuje tak ako ono potrebuje. Lebo ty hnacky nemas uz dlho. Ty mas len v hlave blok. Ten bud odstranis sama alebo za pomoci odbornika. A odstranis ho skor, ako si uplne znicis zdravie, lebo k tomu smerujes.

autor
3. júl 2024

@viestta ja si to uvedomujem že to nemám robiť preto som si pýtala radu

viestta
3. júl 2024

No a rady si dostala. 3x. Pochybujem, ze ti niekto nieco ine poradi ako to, co si uz citala

autor
3. júl 2024

@viestta užívam aj Probiotiká Biopron a nič