Ako bolí noha pri problémoch s platničkou?

18. aug 2022

Ahojte, uz mesiac ma trapi pretrvavajuca bolest nohy, zacalo to palenim lytok, svalovymi zasklbmi a teraz ma boli v okoli kolena hlavne vzadu za kolenom a zadne stehno. Mozem mat problem s platnickou ? Problemy mam len s krcnou, blokady ale MR krcnej ktore mi robili pred 2 mes bolo neg ziadne poskodenia diskov. Krize ma nebolia. Moze byt platnicka vysunuta v inych castiach ako krcna a neprejavu sa bolestou chrbta len nohy. Mam 29, tie bolesti fakt prislo z nicoho nic, zo dna na den.

janka_266
18. aug 2022

Mna boha bolela rok, kým som došla na mri a vysunutá a vytecena platnicka bola v driekovej časti L5, takze to bude asi podobný problém. Ja som mávala až take kŕče, že som musela prestať čokoľvek robiť a preckat kým prejdu.

autor
18. aug 2022

@janka_266 ja praveze nemam krce, a krize ta neboleli ? Ako si to potom riesila operaciou ? Ja uz vidim, ze opat lekari povedia, ze mam 29 a nemozem mat problemy s platnickou a neposle ma na magnet..som velmi zvedava co povie neurolog

4stanka4
18. aug 2022

Ja mam prasknutu platnicku rok, vekovo sme na tom priblizne rovnako (31). Mna brutalne bolela prava noha, najma v noci neskutocny pocit akoby krcov. Krize ma neboleli len ta noha

autor
18. aug 2022

@4stanka4 a ako si to riesila ? Operaciou ? Co ti zabralo na tie bolesti nohy ?

alchemilkazltozelena
18. aug 2022

Vystrelujúca bolesť z chrbta do nohy.. mravcenie, tŕpnutie...

4stanka4
18. aug 2022

Asi si ma oznacila aj v druhej teme, vsak? Nie, neoperovali mi to, dr mi hovorila ze to ani nemusi pomoct. Dali mi infuzie, lieky proti bolesti a dr mi povedala ze sa mam modlit aby to nezacalo boliet 😒 boli to len ked sa pretazim, ze viac cosi porobim. Teraz som na RD ale ked zacnem pracovat tak neviem co bude 🥺

autor
18. aug 2022

@alchemilkazltozelena no ja som mala mravcenie v lytku, ale bolest je hlavne za kolenom:(

janka_266
18. aug 2022

Ja som to mala po pôrode, takze našjskor, že to má boli cely človek z pôrodu, potom, te to mám zo zlcnika a nakoniec po roku má poslala hneď neurologicka na mri, tam sa ukazala prasknutia a vytecena platnicka, hneď má objednala na konzultáciu do ba na operáciu, tam to pozrel doktor a povedal, že keďže má to už prestalo bolieť(po roku) tak sa to zrejme vstrebáva, takze odporučil neoperovat, nakoľko mám rok a pól staré dieťa a po operácii by som ho nemohla 6-8 týždňov dvíhať, v októbri idem na kontrolné mri. Či sa to naozaj stráca

autor
18. aug 2022

@4stanka4 aha lebo ocko ma v krizoch prasknute a musi ist na operaciu uz

autor
18. aug 2022

@janka_266 aha, nevedela som ze sa to da takto naspat vstrebat, mne ta bolest vystreluje akoby k zadku, po stehne a chrbtat ma zvykne boliet ked sedim dlhsie

autor
18. aug 2022

@4stanka4 este sa opytam, to vam robili mr aj hrudnikovej aj krizovej oblasti ?

janka_266
18. aug 2022

Že to má nejaké 2 časti, jedna z nich sa vie vstrebať, a že ta mne akurát vytiekla, ale akurát som včera stratila jedného pána, čo bol pred 4 dňami na endoskopii platničky a že v pohode v ten deň prišiel rýchlikom domov z ke cez celé Slovensko.

snezienkaaa82
18. aug 2022

Od platničky hrozne, horšie ako pôrod som mala také bolesti... Brrr

autor
18. aug 2022

@janka_266 ano aj ockovi povedali ze pojde v den zakroku domov, ze pol hod to bude trvat, och no dufam, ze u mna to nebude platnicka:( mam ine zdravotne problemy a caka ma operacia srdca

autor
18. aug 2022

@snezienkaaa82 fakt ? Och :( no moja bolest sa da zvladnut, je len velmi neprijemna

autor
18. aug 2022

Este mi napadlo baby, ze ma boli hrudnik pri srdci, vraj to mam z chrbtice, blok hrudnej, snad nie je problem s platnickou tam🤦‍♀️

katkaseiner
18. aug 2022

ja som mala problem s vysunutou platnickou cca pred 1 a pol rokom... predtym som mala niekedy seknute v krizoch ale to bolo vsetko... bud to pomaly prehrmelo alebo som isla susedovi - naprava kosti...
Ale pred cca 2 rokmi ma zrazu zacala boliet prava noha... niekolko mesiacov som to ignorovala, ved to prejde a az potom som isla k lekarke ( ja som si fakt myslela ze som chytila max prievan), ta ma poslala neurologovi, ten na MRI a tam som dosla na koren veci... odporucil mi fyzio - ta ma viac menej dala dokopy...
Moja bolest bola taka divna, proste mi isla odpadnut noha a asi to nazvem ze v bedrovom klbe... presla som cca 200m a musela som si cupnut... normalne vtedy akoby sa mi nieco tam vyblokovalo a mohla som slapat dalsich max 200m... a zas... muz sa uz smial ked sme niekam isli peso (vtedy sme fakt nechodili peso takmer nikde ale tych par metrov clovek musi) ze som si stale cupla... ze isto curam...
U fyzio som mala odporuceny sm system, aj sa nan chystam, len nechcela zacat v case bolesti, tak mi zacala robit skenar terapiu... ta mi cca po 2-3 razoch zrejme zabrala a bolesti nemam vobec ...podotykam ze k sm systemu sme sa ani nedostali ale planujem sa k nemu vratit kedze je mozne ze sa proste ten hrozny stav opat vrati... ktovie..hadam nie

autor
18. aug 2022

@katkaseiner dakujem za info, ja napr tiez v bedrovej casti bolest nemam ale asi je to individualne

4stanka4
18. aug 2022

Mne robili celu chrbticu na MRI

snezienkaaa82
18. aug 2022

Áno, l5/s1. Vysunuta a potom vytečená. Úlomok tlačil na nerv. Po roku a pol a, rehabke som bez bolesti, no dávam si veľký, pozor. Noha mi aj trocha strpla

autor
18. aug 2022

@snezienkaaa82 super ked ti pomohla rehabka🙂 a nemusela si na operaciu, ja mam dost ochabnute svalstvo asi vyhladam tiez niekoho na cvicenie

snezienkaaa82
18. aug 2022

Ja mam tu platničku vytečenu, neurologická mi to vysvetľovala tak, že praskla, vytiekla a tlačila na nerv. Keď vytiekla, vznikol úlomok, bol pri mieche, asi sa už vystrbal po 5 rokoch.
Cvičiť, cvičiť, cvičiť.... Operácia qz keď je veľmi zle.
Sestre napríklad pomohol ozón.

autor
18. aug 2022

@snezienkaaa82 dakujem, ja neviem ci sa dozviem ci je to platnickq:( nevetim fakt ze ma neurolog posle na mri…da sa to aj nejak inak zistit ?

mims138
18. aug 2022

Ja som mala vysunutú platničku tiež L5 asi 1cm a brnelo mi v lytkach aj v stehnách, dokonca som mala bolesti v bedrovom kĺbe, ale kríže ma stále boleli.
Mala som asi 23r a lekári nepredpokladali že to bude v tak mladom veku platnička a aha! Odhalila to len MRI pomohlo len pravidelné cvičenie SM systém, keďže operáciu som nechcela.

autor
18. aug 2022

@mims138 dakujem, dufam ze sa na nu dostanem…a bola to velmi silna bolest krizov ?

martul
18. aug 2022

Presne takto som to mala pri vysunutej platničke. Ale že doslova.

autor
18. aug 2022

@martul nepotesila si ma :( ja mam stale nadej ze ked ma neboleli krize nebude to ono, ale teraz ked som si stlacila pri kostrci boli to na dotyk :( ach zienky ani nevieze ako sa bojim,lebo ma caka operacia srdca a nechcem mat problemy aj s platnickou a operovat aj toto:(

autor
18. aug 2022

@martul aj si musela na operaciu ?

mims138
18. aug 2022

U mňa veľmi, sedieť dlhšie ako 20 min bolo utrpenie, aj chodenie bolo s bolesťou

autor
19. aug 2022

@mims138 a kde presne ta bolela noha ?