Ako bojovať s úzkosťou?

sandieca
28. jan 2020

Ahojte. Potrebovala by som poradit. Mam 41 rokov, cely zivot som bola zdrava, sportujem, zdravo sa stravujem. Mam 2 deti, 5 rocne a 2 rocne. V 2016 som potratila a odvtedy vo mne zostaly taky strach - moc sa to neprejavovalo, len ked som otehotnela s druhym dietatom, tak som mala vzdy vyssi tlak na kontrolach lebo som sa bala, ze sa nieco moze aj tomuto stat. Ale vsetko dobre dopadlo, maly sa narodil zdravy a moj tlak sa upravil. Mala som potom ale kopu stresov doma a aj v praci - asi rok v neustalom vypati. A asi pred rokom som sla na obed, zatocila sa mi hlava, obrovsky tlak na hrudi, ledva som sa vratila spat do prace. No a odvtedy to mam neustale - pocit tlaku, zle sa mi dycha, bolest v lavej strane chrbta a v lavej strane krku, vysoky tlak (ked mam tieto bolesti, ked sa ukludnim tak je v pohode), tocenie hlavy... presla som vsetkymi vysetreniami a vsetko ok. Neviem co mam robit, je to hrozne neprijemne. Poradte prosim.

mergimar
28. jan 2020

@sandieca Ahoj. Skus brat magnezium pravidelne. Ale musi to byt poctive magnezium. Magnosolv alebo magnerot.

marion30
28. jan 2020

@sandieca magnezium si skusala? To pomoze najviac ci na uzkost a taketo stavy

ivetafer
28. jan 2020

@sandieca magnézium poprípadne a tiamin si kúp je voľnopredajné

ivetafer
28. jan 2020

@ivetafer a 3ste môžeš skúsiť psychoterapeuta trochu ta na vedie a pomôže ako zvládať tieto situacie

anos18
28. jan 2020

@sandieca ja mám občas tiež také šťavy,len oveľa miernejšie. Kúpila som si knihu: Panické ataky,čo sa vám snažia povedať od Klausa Bernhardta

anos18
28. jan 2020

@sandieca nie šťavy,ale stavy 😁😁

eliska13
28. jan 2020

@sandieca áno to je úzkosť, panicka porucha je už silnejší záchvat z ničoho nič silné búšenie srdca, masívny príval strachu.
Môžeš ísť k neurologovi spraví Ti test na tetaniu veľa ľuďom chýbajú minerály magnezium, vápnik doplniť najlepšie magnezko je len na predpis
Potom psychológovi by si mohla chodiť asi si fyzicky.psychicky vyčerpaná poradí Ti ako relaxovat čo zmeniť
Ak nepomôže psychiater a lieky na ukludnenie dočasne, alebo antidepresíva zvýši sa Ti serotonín a nebudeš mať také ataky asi ten rok bol hektický a úplne si sa vyčerpala k tomu 2 malé deti....

ivetafer
28. jan 2020

@sandieca presne to iste som mala aj ja..... Mne už nič nepomohlo len antidepresiva, brala som ich 6 rokov a teraz som vysadila..... Neviem ci to bude ôk uvidíme.... No keď ti už nič nepomôže ani magnézium ani tiamin ani vitamíny potom keď chceš byť ôk tak naozaj len antidepresiva