Akné - diéta proti akné

betsabeew
25. mar 2022

Ahojte viete mi prosím poradiť nejakú diétu aby som sa zbavila akné ? Viem že to mám na 100% zo stravy . Len neviem čo všetko mám prestať jesť a naopak čo mám jesť . Ak máte niektorá skúsenosti prosím pekne o odporúčania , rady , pripadne články . Určite budem hľadať na internete ale rada dám na niekoho radu kto si to zažil .

aliaray1
26. mar 2022

@betsabeew ahoj, za mna pomohlo vysadit biely cukor, sladke (cokokady, susienky, bonbony...), obmedzit bielu muku. Presla som na chlieb baleny v kocke-cisto celozrnny. Pit vela vody, pouzivam filtracnu kanvicu uz roky. Ziaden alkohol, ani vino a uz vobec tvrde.

Lokalne mam najlepsiu skusenost s kombinaciou:
2x denne rano a vecer plet osetrit s:

-seba med tuhe mydlo na tvar, precistim tvar kefkou namydlenou, umyjem a osusim a na to

-seba med pletova voda,

- krem balea na akne z dm.

endzi83
26. mar 2022

@betsabeew ahoj je toho viac čo môžeš pre seba urobiť. Môžeš mi napísať súkromnú správu čo rada ješ, čo nemáš rada a tvoj jedálniček a sama podľa seba svojich potrieb si vytvoris čo Ti bude chutiť. 📩 Poradím žiadne drahé kozmetiky nepomôžu len prekryjú problém. A ako píšeš je to o strave, čo jeme, čo pijeme, ako sa hýbeme, ako myslíme. Teraz na jar rastu výborne bylinky ktoré si môžeš nazbierať robiť smothie, čaj, pesto, kúpeľ ... Ako žihľava, medvedí cesnak, pupavove listy, ... A občas telo treba aj dovyzivit.

lula3108
26. mar 2022

Plet je najviac hakliva na cokoladu a biele pecivo, tiez mi to robilo problem. Samozrejme idealne by bolo keby si si kupila domaci test na intolerancie a presne uvidis co ti robi zle e nemusis vysadit uplne vsetko. Mne pomohlo brat probiotika Probiofix, teraz znovu jem normalne sladke aj pecivo a ziadne vyrazky sa neobjavuju🥳

mamka1984
26. mar 2022

Akné vzniká často v dôsledku potravinovej intolerancie, najčastejšie pri celiakii/intolerancii na lepok. Takže na tvojom mieste skúsim vysadiť to, potom laktózu. Ak si sama nezistíš žiadnu intoleranciu, skoč k lekárovi, spraví ti testy, otestuje tak veľa alergénov. Prípadne treba vylúčiť zápal v tele, ten tiež často vedie k akné. U mňa (aj viacerých báb v okolí) škodil práve lepok, a jeho vysadenie bolo pre pleť fakt ako zázrak. Všetci sa pýtali, čo za kozmetiku som začala používať 🙂

betsabeew
autor
26. mar 2022

Ďakujem krásne vám všetkým za odpoveď ♥ idem vysadiť teda biele pečivo , laktózu a mliečne výrobky, lepok , cukor , alkohol nepijem takže to problém nebude , a teším sa teda na výsledok lebo kozmetiky som už vyskúšala vela a nič :/ Ďakujem ešte raz 🙂