Akné a doxyhexal

miskalechova
7. apr 2019

Ahojte prosím Vás nemáte niekto takú istú skúsenosť ako ja ?Bola som u koznej lekárky ktorá mi predpisala antibiotiká doxyhexal na akne lebo som ich mala v hroznom stave a už som používala všeličo možné a nič , užívala som ich 3 mesiace po týždni čo som ich zobrala znova to isté na pleti , už neviem ako sa dať s tým rady , každá info , rada mi pomoze , ďakujem moc

danusskaaa
7. apr 2019

Každá kozna, len skúša čo by mohlo pomôcť. Každá pleť je ina... ja odporúčam aby si sa dala najprv spraviť testy - hormonalny profil. Ja som nikdy akné nemala, po druhom pôrode bolo také, že som mala zapálené (doslova) hrudy po licach. Skúšala kozna hocičo. Aj sa polepsilo potom zase zhoršilo. Odporucila mi urobiť krvné testy a tam sa zistilo, že moje hormóny sú totálne mimo. Beriem antiku (už koncim za týždeň), hormóny sa upravili, tvár taktiež. Fakt sa mi vyhodi sem-tam nejaká vyrazka a ak by som si do toho nebabrala (čo nedokážem 🤔) tak by to bolo za dva dni fuč. Používam setrnejsiu kozmetiku a hlavne plet večer poriadne očistim.

katkaagabko
7. apr 2019

@miskalechova
Ahoj, ja teraz pátram po internete z dôvodu trochu iných problémov, ale náhodou som našla toto, možno je to aj tvoj prípad:
https://www.ezopress.sk/2018/03/progesteronovy-...
Na tej stránke nižšie je video - vlog- ako som sa zbavila akné.

mkado
9. apr 2019

@miskalechova ahoj, ja by som odporucila precistit organizmus zvnutra. Mam s tym skusenost. Ak chces, popiseme v ip

thekacicaa
13. apr 2019

Mne v dlhorocnom boji s akne pomaha jedine toto: https://www.mojalekaren.sk/syncare-gel-pri-akti...
Je to len malilinka flasticka 15ml, ale fakt funguje. Maju aj ine produkty na akne, ale tento ma okamzity efekt. Odkukala som to od mojej kozmeticky :D

ivettstar
17. nov 2020

U mna doma je to horšie ako v lekárni, kožná vyskusala uz snád vsetky krémy,vodičky,mastičky vsetko nanič. Vylučila som lepok,sladké ,laktozu a nič. Po rokoch trapenia som si povedala dost a sla som za nou ze chcem aknenormin alebo roacutan. Vydesene na mna pozrela a povedala ze nie ze my musí dat ešte antibiotika doxyhexal a ked nezaberu tak az potom urobí testy či vobec mi to moze dat. Doxyhexal som začala brat, po troch dnoch mi vyskakali na čele vyrazky ktoré tam doteraz neboli, nikdy, za dalšie dva dni pribudli dalšie na takých miestach kde som problem nemala,moj problem je brada, sánka. Na šiesty den som z nich dostala hrozný opar na ústa, nikdy som opar nemala a to bola konečná. Okamžite som ich vysadila a za par dní idem znova za nou nech mi zoberie krv a nasadí roacutan. Poznam dost ludí co im to ako jediné zabralo.

laurikasarinkaq
29. mar 2022

@mkado ahoj vies poradiť ako prečistiť organizmus zvnutra ?🙂 myslím že mam posledné dva mesiace hrozne akné ktoré som nikdy nemala pretože som najskôr nejedla nič a potom sa začala chorobne prejedat. Jedla som stále vswtko nezdravé mastné sladke atd.. vidim že keď jem zdravšie sa mi to zlepšuje ale akonáhle si dám niečo mastneyjie alebo nezdravšie tak katastrofa

laurikasarinkaq
2. nov 2023

@danusskaaa ahoj ,pomohla ti ta antika ? Alebo sa akné znova vrátilo neskôr ?

danusskaaa
3. nov 2023

@laurikasarinkaq pomohla, bola som dva a pol roka bez akné i antiky. Teraz beriem antiku, ale nie kvôli akné 😂