Akné

sabinka264
29. apr 2017

Dobrý deň, chcem vás požiadať o radu. Čo by mi pomohlo na akne na take zapalove vyražky, veľmi mám mastnu plet a začervenanu, až bolave vyražky.. Použivam všeliake mastičky. Pletove vody. Aj na kožne som bola ale nič mi nepomaha tak poradte čo by mi pomohlo? Ďakujem.

sissy27
29. apr 2017

@sabinka264 pleť je len zrkadlom nášho vnútra... najčastejšie je akné spôsobené buď rozhádzanými hormónmi alebo nesprávnym stravovaním... môžeš mať nejakú intoleranciu určitej potraviny (kravské mlieko, lepok...) a takto sa to prejavuje...

sabinka264
autor
29. apr 2017

@sissy27 a čo by mi pomohlo na tvar čo by som mala poživať na to?

alexa358
29. apr 2017

Ahoj, ja mám podobný problém...zo začiatku mi pomáhali krémy s aloe vera, ale teraz už nie...mala som aj mydlo, také žlté (bolo na tvár), od toho som to mala ešte horšie...teraz si chcem kúpiť Mixa krém proti začervenaniu, že vraj je dobrý...neskúšala si??? Inak, mohla by ti pomôcť aj nejaká dobrá kozmetička a ešte aj veci od Biodermy, že sú dobré...asi toho poskúšaš ešte veľa, kým nájdeš, to čo je pre teba naj 😊 Ešte mi napadlo, jedna známa používala krém od Forever Living Products. Hjaj, a ešte teraz skúšam 1 krém, ten je na začervenanie a žilky na tvári, akné mi tiež zmierňuje...hneď nájdem link a pošlem 😉

sissy27
29. apr 2017

@sabinka264 čím menej chémie si budeš patlať na tvár, tým lepšie... uprav stravovanie, životosprávu...

alexa358
29. apr 2017

https://www.notino.sk/farmona/herbal-care-black...
Je to značka Farmona Herbal Care, teraz používam tento s čiernou orchideou, ale majú ešte viac druhov, ktoré sú na iné problémy tváre a stoja do 3 €.

stanulienkat
29. apr 2017

ked sa posnazis, je tu asi 100 tem na tuto temu a minimalne 8 skupin.

sida456
29. apr 2017

Urcite pit minimalne 2l vody denne. Ja uz tak pijem 3 mesiace..... a plet sa zlepsuje az teraz....

sili82
29. apr 2017

Skús zelený jačmeň a chlorelu, konopné kozmetika mi dosť pomohla, kúpiš v lekárni. Najviac mi pomohol chemicky peeling a IPL, ale to môžeš až na jeseň. A samozrejme pitný režim je tiež dôležitý.

5petusik55
29. apr 2017

Dobry den, jednoznacne treba preliecit a ocistit organizmus zvnutra. Kremy su sice fajn vec, na chvilku pomozu, ale pricinu neodstrania ☹ spolocnost FLP ma rozne produkty, ktore su ucinne na aknoznu plet. Zvolene produkty zalezia aj od stavu akne. Ak chcete blizsie info, napiste mi IP, mozno by som Vam vedela pomoct 🙂

sabinka264
autor
30. apr 2017

@sili82 ja som už mala aj konopnu kozmetiku to ešte viac sa sa mi zhoršilo, ďalej som použivala krem bioderma, aknemycin, gafrovu masť, všeliake mydla na tvar napr, africke,syrove, take čierne mydlo z mrveho modra len chviľku pomohlo ale furt sa zhoršovalo už všeliake kremy, mydla, pletove vody, pealingy . už aj dobre sa stravujem odmedzila som mliečne vyrovky, strukoviny, atd a nič

bodka13
30. apr 2017

@sabinka264 ono to kľudne môžeš mať až v takom štádiu, že potrebuješ antibiotiká - kožná ti ich nedala?
Syn ( keď mal 15) si takouto liečbou prešiel - vylúčili sa príčiny podľa krvného obrazu,stomatologia,orl.... kožná mu najskôr predpisala vodičku Erytromycin ( obsahuje atb) a krém Fucicort...už toto prinieslo zlepšenie... Keď prišli všetky výsledky a naozaj sa potvrdilo akné predpisala mu lieky Izotretinoin, liečba trvala 5 mesiacov- sú to dosť silné lieky na zastavenie tvorby mazu,vpodstatr na uzatvorenie mazových žliaz...teraz na udržanie používa výrobky z Biodermy ( zelená) a v prípade nevyhnutnosti je doma ešte aj vodička Erytromycin a zarabana mastička Beloderm, zatiaľ to však použiť nemusel)... Ešte doplnim,že stravu sme mu nijako neupravovali
Prvá foto je pred liečbou a druhá po 🙂

sabinka264
autor
30. apr 2017

@bodka13 ďakujem. Skusim ešte antibiotika a uvidim. A tvoj syn mal aj bolave vyražky?

bodka13
30. apr 2017

@sabinka264 hej boleli,stále sa tvorili nové...na fotke vidno,že to mal fakt veľmi škaredé a rozsiahle, takúto istú mal aj druhú stranu tváre

susanm
3. máj 2017

@sabinka264 ja som mala cely minuly rok problém s akné. Prišlo to nečakane, lebo pred tým som vôbec nemala problémy s pleťou, celu pubertu som prežila bez jedinej vyrážky. Tiež som skúšala všetko voľno predajne, biodermu, la roche, Slovensku kozmetiku medi, ta mi pomáhala asi najviac, ale len chvíľu. Vždy keď som si na tvar niečo pátrala dlhšie, tak sa mi voči tomu vytvorila akási rezistencia. Už som bola zúfalá a chcela som si dať predpísať roaccutane. Ale pred tým som skúsila ajurvedsku liečbu akné a dobre som urobila, že som to skúsila skôr ako som do seba začala pchať nejaké tablety, ktoré by mi možno poškodili pečeň. Skús si niečo pozisťovať o tej ajurvedskej liečbe. Ja som na tvar používala masku Tarika, spočiatku každý deň, potom každý druhý, po záruke som si natrela tvar riešeným levanduľovým olejom, ďalej som užívala tablety Neem a čaje podľa môjho ajurvedskeji typu, ja som vata-kapha, celkovo som upravila stravu, ale nič extrémne, vylúčila som príliš mastné jedla, pečivo a výrobky z muky a sladkosti si dám občas, nie každý deň ako predtým 😀 No a už pol roka mám pleť ako dieťa 😀 Ak sa náhodou nejaká vyrážka objaví tak si na tvar zase placnem tariku a mám pokoj 🙂

susanm
3. máj 2017

Sorry za chyby, telefón mi všetko prepisuje, píšem ako Tatár 😒

llaurita
3. máj 2017

@sabinka264 Ahoj, ja mam akne od puberty az doteraz, mam 31 rokov, cize uz som vyskusala asi milion veci, tak ti vypisem take najucinnejsie veci, co mne pomohli. V puberte som akne vyriesila hormonalnou antikoncepciou Diane, co ale v podstate problem nevyriesilo, pretoze sa mi po vysadeni hned vratilo + som musela riesit poruchu cyklu a pol roka som si pichala injekcie na vyvolanie menstruacie.... Mne pomohlo na akne to, ze mi zistili z krvi intoleranciu na mliecnu bielkovinu (pozor nie iba na laktozu!), po 2 mesacnej bezmliecnej diete sa mi prestali tvorit take bolestive podkozne vyrazky + zmizla mi zihlavka, ktora svrbela. Pozor neodporucam mlieko vysadzovat len na zaklade skusania, ci mi nesedi, lebo to chce fakt tvrdu bezmliecnu dietu (mne robili zle aj kyslo mliecne vyrobky, bezlaktozove mliekto atd.), kde musis studovat zlozenie vyrobkov a ukaze sa to az po dlhsom case, cize asi by som sa v prvom rade dala otestovat na prip. alergie a intolerancie... Napriek tomu sa mi neprestalo tvorit take drobne akne, ktore nebolo bolestive, ale mala som ho napr. po cele, okolo ust atd. Dalsia vec, ktora mi pomohla je krem Aloe Propolis od Forever + materska kasicka. Plet som mala uz celkom ok, ked som nasledne otehotnela a plet sa zase zhorsila a nepomahalo nic. Teraz sa zas trochu zlepsila, ale je to raz lepsie, raz horsie. Definitivne to chcem riesit az po porode, asi zase materskou kasickou a propolis kremom.

17alexis
3. máj 2017

@sabinka264 Roacutane by som skúsila. Ja som brala a veľmi mi pomohol.

lubicamala
5. okt 2017
Používateľ lubicamala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lubicamala.

Ak mozem poradit, ja osobne som mala skoro presne ten isty problem, nic nezaberalo a nakoniec mi kozna poradila pouzit dermaroller, pouziva sa to tak, ze si po naneseni pilingu, kremu proste nejakeho pripravku na plet masirujes 2-3 min postihnute miesto dermarollerom. Mne osobne to naozaj pomohlo, sestra to pouziva proti celulitide, ja na akne aj jazvy po akne.. ja konkretne mam tento dermaroller https://www.margaretkashop.sk/Kozmeticke-derma-valceky-c19_358_4.htm nieje drahy a drzi mi uz dost dlho, takze skus, toto by ti malo pomoct urcite

draacik
2. feb 2018

@sabinka264 doporucila by som ti spravit si detox, nech sa telo zbavi toxinov a u mna zabral propolisovy krem

draacik
2. feb 2018

@sabinka264 mne pomohol detox tela, hlavne aby sa creva zbavili toxinov, uprava stravy a pitie aloe gelu

lenka3191
1. mar 2018

@5petusik55 poprosim info

draacik
1. mar 2018

@sabinka264 akne treba precistit zvnutra, v tele su zapaly a tie vystupuju cez pokozku von a tvoria sa vyrazky potom, sama mam s tym skusenosti

5petusik55
1. mar 2018

@lenka3191 zdravim. Dnes vám napíšem ip 🙂

14monika03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
4444mono4444
1. mar 2022

@sabinka264 ahoj ak ide o hormonálne akne tak agnucaston ...mne teda pomohol ,ani jedna vyrážka ...

lucyjaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz