Aké zmeny nastali po ukončení kojenia vo vašom organizme?

fialkadanka
29. máj 2014

Kojila som 2 roky a 7 mesiacov a už je to vyše mesiaca čo sme prestali. Meškanie menštruácie, zmeny nálad - tehotná určite nie som - čím ste si prešli vy? Tiež by ma zaujímalo ako dlho to asi trvalo kým sa všetko dostalo do normálu... 🙂

vinifred
29. máj 2014

....ja som sa konečne vyspala na bruchu..inak úplna pohoda.. 😀

zuzka1008
29. máj 2014

Ja som kojila 2roky 8mes, po ukončení kojenia,som mala este 2mes v prsiach mlieko, telo kým sa mi vrátilo do normálu trvalo to asi 3-4mes . zmeny nálad, podráždenosť , aj návaly tepla,bolo to neprijemne. Menstruacia mi chodila vždy načas, ale ako keby sa po ukončení kojenia znasobíl PMS . Predtým som nepociťovala bolesti ,hlavy,napätie a pod ..

botudami
29. máj 2014

Ahoj, ak sa mozem podelit o svoje skusenosti - mne osobne celkom prospelo prestat kojit (kojila som 21 mesiacov). Pocas kojenia som bola velmi vychudnuta a vycerpana. Syn totiz od narodenia velmi vela papal a tak som po porode zhodila 12 kg v priebehu niekolkych mesiacov. Cez den som kojila kazdu hodinu a pol, v noci kazde dve hodiny. Bol to fakt maraton, ale nelutujem 🙂 Po tom, ako som ho odstavila som nepozorovala na sebe nijake negativne zmeny, vsetko islo skor k lepsiemu, asi po mesiaci uz prespal syn celu noc, co bola nevidana novinka, kedze sa predtým budil bezne na kojenie aj 4x. Aj psychicky som na tom lepsie, kedze neustale vstavanie a unava sa podpise na tom, ako sa clovek sprava... Neviem, ci som ti s mojim názorom v niecom pomohla, skor asi potrebujes, aby ti napisali zeny, co zazili nieco podobne, ako ty. Drzim ti palce a kazdopadne nezostan so svojim problémom sama, vyrozpravat sa je vzdy najlepsia terapia... (ale lepsie je nezatazovat zenskymi zalezitostami manzela - teda spon toho môjho 🙂 🙂 Danka

januliku
29. máj 2014

U mňa to bolo zhoršenie pleti, váha +5kg, bolesti hlavy, zmeny nálad. Pleť a váha sa po čase ustálili, bolesť hlavy zostala.

lulu369
29. máj 2014

ja som dcérku kojila 2 roky, po ukončení som nemala zmeny nálad, bolesti hlavy...To čo potrápilo mňa bolo, že aj keď som menštruáciu mala, mala som prvý polrok anovulačné cykly (nič prijemne pokiaľ sa snažíte druhé bábo) a asi mesiac trvalo kým mi úplne odišlo mliečko...

siska53
29. máj 2014

No ja som,po odstaveni maleho nic nepocitovala,akurat som po mesiaci dostala menzes a bol uplne pohodovy a pravidelny ako hodinky. A nebol taky bolestivy,ako pred tym. Krasne som,si vedel vypocitat,kedy splodit dalsie babo a na 2.pokus som bola,tehu. (najskor som musela presvedcit,draheho,ze o druhe sa radsej uz teraz pokusat). Odstaveny bol vo februari,v maji som presvedcila partnera,v juni prvy pokus nic a v juli sme boli uspesni.

malu som,odstavila,pred 2 mesiacmi,menzes mam,uz od januara (v decembri sme,znizili kojenie na jedno denne) a jedine to pozorujem,ze mi ti ranne driemanie v posteli pri dojceni chyba,stale nemam pravidelny cyklus,raz pride o 4-5dni skor,potom zas meska.. Nic viac. Aha nechcem,zakriknut,zda sa,ze sa mi zlepsuje imunita,od odstavenia ma,len asi 3-4dni bolelo hrdlo,co od janura 2013 bolo tak,ze pimaly kazdy mesiac-dva chora,ale tak,ze mi,museli prist pomahat s detmi. Posledna choroba bola v pohode,malo to uplne lahky priebeh..