Aké vyšetrenie robí kardiológ?

5. júl 2021

Aké vyšetrenie robí ešte kardiolog okrem ekg,echo,záťažové ?

sisa_s
5. júl 2021

Podla stavu...meranie tlaku, labak, posluch srdca fonendoskopom, ekg, echo, funkcna diagnostika (holter tk, holter ekg, zatazove ekg, test na naklonenej rovine), katetrizacia srdca, MR srdca,...

autor
5. júl 2021

@sisa_s mne robili,ekg,holter,echo

sisa_s
5. júl 2021

A preco sa potom pytas na dalsie vysetrenia ? 🙂 ved lekar ma odbornost na to, aby zhodnotil, ake vysetrenie potrebujes a ake nie, nerobi sa vsetko vsetkym

autor
5. júl 2021

@sisa_s lebo sa stsle necítim úplne ok

sisa_s
5. júl 2021

A ake mas problemy?

autor
5. júl 2021

@sisa_s preskakovanie srdca a sťahovanie pocit ako stiahnutie

sisa_s
5. júl 2021

A na ekg a echu bol aky vysledok?

autor
5. júl 2021

@sisa_s tachykardia, extrasystoly a minimálna nedomyksvost chlopne

sisa_s
5. júl 2021

A nie si ty nahodou "llenka014"?

autor
5. júl 2021

@sisa_s nie,ale mám niečo podobne bez stresu ale

sisa_s
5. júl 2021

No ako rychlo vies, ze ona ma vsetko zo stresu 😀 prepac, ale konzultuj svoj stav s lekarom, ktory ta pozna a nemusis zakladat kazdy den temu, lebo my tvoje problemy nevyriesime

autor
5. júl 2021

@sisa_s čítala som staršie príspevky že stres tam vládne 🙂

sisa_s
5. júl 2021

Tak urcite mas odporucanie od kardiologa v zavere lek.spravy, co robit..neviem, co ocakavas od zalozenia tejto temy

autor
5. júl 2021

@sisa_s skúsenosti áno budem to riešiť u svojho dr to je samozrejme

alexandrahaspi
7. mar 2022

@sisa_s ahoj, prosim ta aku mas diagnozu ze ti robili aj MR srdca? A kateterizacia srdca je co? Ja som bola v lete na internon, robili ekg, echo, holter na cely den (to zatazove vysetr nerobili), ale s holterom som mala
Aj cvicit. Mavam busenie a vysoky tep, preto aj som isla na vysetrenia. Poslali ma aj ku kardiologovi a ten mal asi 90r a neurobil vobec nic. Len ma poslal na endo, lenze to na internom uz mali nejake ciastkoce vysledky a ze nie je tam nic co by nasvedcovalo, ze nemusim ist na endo. Ten kardiolog ma sklamal, ineho neviem zohnat, len termin za 50€ ale ako tak citam, vsetko dolezite mi porobili v tej internej amb. Pozeral mi srdce - sono. Tak neviem. Jedine na tom MR som nebola. Dakujem za odpoved.

sisa_s
7. mar 2022

@alexandrahaspi to som vypisala autorke rozne druhy vysetrenia, ktore sa teoreticky daju urobit v kardiologii, niektore sa vyuzivaju pri vaznejsich stavoch az, nie pri buseni srdca..ekg, echo, holter a odbery na stitnu zlazu stacia pri buseni srdca, netreba MR

alexandrahaspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandrahaspi
7. mar 2022

@sisa_s o mne v tej internej ambulancii zistili prolaps predneho cipu mitralnej chlopne, stredne zavazna (podla velkosti). Vysvetlil mi to ako nedoliehavost chlopne.
Tak teda ze ci kardiolog nejaky schopny tam vie urobit aj ine vysetrenia, lebo mne urobilj na internom toto vsetko a kardiolog vobec nic. Takze ci ma zmysel to riesit. Idem na kontrolu na interne v aprili, tak asi uvidim co mi povedia. Oni tam maju aj kardiologa, ale nespadam tam podla TP, no mozno sa zlutujuked uvidia ze ten stary pan kardiolog nevedel ani precitat spravu od nich.

sisa_s
7. mar 2022

@alexandrahaspi prolaps mitralnej chlopne dost casta diagnoza, nedomykanie chlopne sa zistuje a sleduje echom, ak by to bolo vaznejsie, su na mieste chirurgicke riesenia, ale specialne vysetrenia zatial asi netreba, len chodit na kontroly a sledovat to

alexandrahaspi
7. mar 2022

@sisa_s dakujem, to mi ten internista povedal, ze mozem to mat aj od narodenia, alebo po nejakej chorobe, a ze moze sa to zhorsovat ale aj nemusi (mam 34r, takze sa tvaril ze v mojom veku to caste nie je). na to interne ma poslali ani neviem preco, kedze to vyzera ze vsetky potrebne vysetrenia mi spravili a aj sam hovoril ze raz do roka sledovat ci sa to nezvacsuje. To budu asi oni (sono). Navrhol aj nejaky liek concor, ale tak sa tvaril ze nooo mozte si davat a aj magnezium. Davam si len magnezko. Na ten Concor som sa pytala aj toho kariologa a ten ze nemusim… tak neviem 😀😀😀

sisa_s
7. mar 2022

@alexandrahaspi concor netreba 🙂

alexandrahaspi
7. mar 2022

@sisa_s no zdalo sa mi to, aj podla toho ako to ten internista hovoril. 😀 a kedy je podla teba potrebne ho nasadit?

sisa_s
7. mar 2022

@alexandrahaspi nie som kardiolog, ale concor sa dava pri vysokom tlaku a ischemickej chorobe srdca, pri prolapse som sa s tym nestretla, a ani kardiolog ti neodporucal