Aké vyšetrenia sa robia na kontrolnom kardiologickom vyšetrení?

24. okt 2020

Krásny deň prajem, prosím Vás aké vyšetrenia sa robia na kontrolnom kardiologickom vyšetrení? Naposledy som bola u kardiológa, keď som mala 11 a teraz, keď mám 22, ma obvodná doktorka poslala na kontrolné kardiologické vyšetrenie. Treba mi doniesť aj nejaký výpis z karty, alebo stačí len výmenný lístok? (Predtým som chodila k detskému). Ďakujem 🙂

loginexistuje
24. okt 2020

ci treba kartu sa spytaj ked sa budes objednavat lekar usudi ake vysetrenie ti urobia zvykne sa okrem merania tlaku robit ekg a moja robi aj utz ale to uz rozhodne lekar

imrai
24. okt 2020

ahoj, obvodná mi natočila ekg v rámci preventívky a niečo sa jej nezdalo, tak mi dala výmenný lístok ku kardiologičke. Výmenný lístok mi stačil, žiadny výpis z karty nebolo treba (ale bolo to už pred pár rokmi a asi je to aj individuálne). Na kardio mi urobili sono srdca a aby vedeli činnosť srdca odsledovať aj dlhšiu dobu, tak potom mi nasadili aj EKG holter na 24 hodín...na základe týchto vyšetrení mi boli predpísané lieky a odvtedy chodím na pravidelné kontroly raz do roka - ekg, sono srdca, zmerajú tlak. Teraz tam chodím na EKG aj v rámci tehotenstva

autor
24. okt 2020

@loginexistuje
@imrai Baby, ďakujem za odpovede. Ja dúfam, že ma niekto zoberie, lebo s týmito doktormi je to ťažké, dovolať sa ešte ťažšie, asi bude najlepšie sa spýtať, či aj niečo treba priniesť, dúfam, že nie. Lebo behať po doktoroch sa mi nechce moc behať. Pri EKG a sone budem bez podprsenky? (prepáčte za tú otázku, ale ja musím byť pripravená na všetko)

imrai
24. okt 2020

iba pri sone, tam ležíš ale chrbtom k doktorke na boku ... pri ekg ležíš na chrbte, ale podprsenku môžeš mať 🙂

autor
24. okt 2020

@imrai Ďakujem, toto ma trošku ukľudnilo, lebo som bola aj z tohto v strese :D

imrai
24. okt 2020

netreba mať z toho stres 🙂

alfged
24. okt 2020

Moja čerstvá skúsenosť je taká, že kardiológom nestačí výmenný lístok od obvodného, požadujú od internistu. Skús sa opýtať tvojej dr, pravdepodobne ti bude vedieť niekoho odporučit, s kým nebude takýto problém.
A tu baby písali, že ekg s podprdou, mne robili dve za sebou u dvoch lekárov, a pri oboch som musela byť bez. Tiež pri echu, keď vyšetrujú aj cievy okolo srdca tam neležíš len na boku, ale aj na chrbte, čiže dr má výhľad na všetko.

fiafia
25. okt 2020

Ja som potrebovala aj zdr.dokumentaciu. spravila mi echo, EKG a predpísala holter. Odporúčanie som mala od obvodnej

autor
25. okt 2020

@alfged tak dúfam, že nebudú mať problém, že mám lístok od obvodnej, podľa všetkého mám chybu chlopne, tak naozaj dúfam, že má zoberú. No sa mi aj zdalo, že s podprsenkou je to asi blbosť, ale asi záleží od lekára.

autor
25. okt 2020

@fiafia dúfam, že zdravotnú dokumentáciu nebude treba. Ďakujem za info, asi naozaj záleží od lekára čo a ako.

imrai
25. okt 2020

no mne robia normálne s podprsenkou, ten holter som si dokonca len po sediačky tričko vyhrnula a tak ma bez problémov ponapájala, pritom ja by som s tým problém ani nemala, ale keď im to tak stačí .. asi je to rôzne , radšej sa pripraviť na všetko teda 🙂

autor
25. okt 2020

@imrai asi ozaj záleží od lekára. No ja dúfam, že ten holter nedostanem, viem, že je to dobré skontrolovať aj takto, ale ja sa toho všetkého desím. Mne robí problém byť aj v podprsenke, nieto ešte bez 🤦🏻‍♀️😅. Veru, lepšie je pripraviť sa na všetko 😊.