Aké to je dysplastické znamienko?

18. mar 2023

Ahojte, co to znamena? Len ze je rizikova a neskor sa moze z toho vykuknut melanom, alebo uz je to teraz skodlive? Ma 6mm, 2 odtiene hnedej, je asymetricke, a okraje su jemne sietovane. Avsak, odlisuje sa velmi od melanomov z googlu a z odbornych clankov...

Dakujem!

nelca0510
18. mar 2023

Bola si u koznej? Čo ti na to povedala? Kedy máš termín na chirurgii?

ewelea
18. mar 2023

Ahoj, ja som ho mala na chrbte, nevyzeralo na prvy pohlad zle, ale mne vadilo, tak som si ho dala vybrat a az histologia ukazala dysplaziu. Povedali mi, ze nie je cas na obavy, ze az pri rozbore sa ukazalo, ze sa uz vrstvilo a o par rokov sa ho mohlo zvrtnut. Takze sa neboj nicoho, ale treba chodit pravidelne na kozne kontrolovat znamienka 🙂

autor
18. mar 2023

@nelca0510 ano ano, kozna mi povedala, medzi recou, ze to je urvite dysplasticke znamienko. Mne odporucila vybrat, ako dostanem termin na chirurgii.

autor
18. mar 2023

@ewelea a vysvetlila dr, ze co to presne znamena? To je nejaka predrakovinova faza? Mne odporucila vybrat, akonahle budem vediet.

Akej velkosti si ho mala, a ako vyzerala cca?

nelca0510
18. mar 2023

Keby videla niečo zle,tak vies už teraz. Nestresuj

autor
18. mar 2023

@nelca0510 tolko povedala, ze mam je poslat potom histologiu a sa dohodneme na liecbe. Neviem na akej.... Snad nemyslela onkoliecbu, ale iba ako dalej s ostatnymi, lebo ich mam habadej.

nelca0510
18. mar 2023

To je nejaké divné. Veď ona by tým svojim mikroskopom mala vedieť aspoň približne či je ok alebo sú tam nejaké zmeny. Mne vyberali znamienko,svrbelo, zcervenalo a mala som pocit že sa zväčšilo. Ale nič zlého nepovedala,len že vybrať a potom volať kvôli histologii.