Aké sú vyhliadky pri takejto diagnóze?

rutyruth
28. júl 2023

Scenárov je asi veľa no možno by som chcela vedieť co všetko môže nastať. Ocinovi zistili nádor na pažeráku. Vyoperovali mu ho aj s časťou žalúdka. Vybral 7/8 cyklov chemo. Nemal nikde metastázy. Bol na kolono a zistili mu nádor v črevách. Opäť bol operovany. Po prepustení ma v správe uvedené že v jednej neviem z koľkých lymfatických uzlín ma metastázy. Odmieta už chemo. Asi je to zle...

vanilkovazmrzka
28. júl 2023

Ach, je mi to luto…

aurelia2000
28. júl 2023

Prečo vtedy nedobral 8. chemo? Ako odôvodňuje, že teraz už nechce ďalšiu liečbu? Koľko má rokov?

lili929
28. júl 2023

@rutyruth aj moj ocko mal nador na pazeraku, prerasteny uz aj do hornej casti zaludka, chceli ho operovat tiez tak, ze zaludok a kus pazeraka by islo von. Ale ked ho otvorili, zistili metastazy na tom obale, kde su creva. Tak ho uz len zasili a nechali v podstate tak. Chodil este na chemo, ale nie vzdy mu mohli dat, lebo uz mal aj problem s krvou, malo krviniek a tak. No a dozil sa od tej operacie este 7 mesiacov.

rutyruth
autor
28. júl 2023

@lili929 Môj je 8 mesiacov od prvej. Nema už asi nikde len v limfatickej uzline

aurelia2000
28. júl 2023

@lili929 Ale toto je iný prípad. Tento človek odmieta chemo, čiže mu bola ponúknutá liečba, čiže to nie je stratené.

rutyruth
autor
28. júl 2023

@aurelia2000 73 rokov. Veľmi chudol po chemo mu bolo zle

rutyruth
autor
28. júl 2023

@lili929 to ma mrzí. Bolo to asi veľmi ťažké...

aurelia2000
28. júl 2023

@rutyruth Len v jednej uzline to má a chce to vzdať? Má málo rokov, aj starší sa liečia. No a čo keď schudol, všetci sme schudli, má časť žalúdka, treba sa vykrmovat. Prečo vtedy nezobral poslednú dávku chemo?

lili929
28. júl 2023

@aurelia2000 ano, je to iny pripad. Ale chemo je ciste svinstvo, mojmu ocinovi po nej byvalo velmi zle. Ak by odmietol sam z vlastneho rozhodnutia, ani by som sa mu necudovala.

rutyruth
autor
28. júl 2023

@aurelia2000 neviem veru

lili929
28. júl 2023

@rutyruth a ocino je v akom psychickom rozpolozeni? Uz to chce vzdat, bojovat, ci uz len skratka nechce chemo?
Viem, ako byvalo mojmu ocinovi zle, strasne, co si chudak vytrpel. Je to rok a pol, co zomrel, ale pri tych spomienkach sa mi stale tisnu slzy do oci.
Stojte pri ockovi, nech sa rozhodne akokolvek.

rutyruth
autor
28. júl 2023

@aurelia2000 on je v tomto hrozne zasadovy. Nutri drinky neužíva. Stravu ma veľmi nezdravu. A nedá sa povedať 😠

rutyruth
autor
28. júl 2023

@lili929 ďakujeme. No on ma psychiku zlu. Má úzkosti. Možno aj depresie. Je hrozný nervak čiže aj mamina ma pri nom peklo. Lieky od psychologicky sám vysadil. No taky on je náročný pacient

aurelia2000
28. júl 2023

@rutyruth 😥 Nutridrinky sú fuj, treba jednoducho viac jesť, kalorickú stravu, ale nie nezdravu. Depresie treba riešiť ako prvé. Ale verím ti, že s ním nedokážete pohnúť. Bez jeho súhlasu nič. Smutné, že má k dispozícii liečbu a nechce ju. Najhoršia veta na onkológii je "Už pre vás nič nemáme" . Pre neho majú a on nechce😭

rutyruth
autor
28. júl 2023

@aurelia2000 no toto ma veľmi hnevá 😔

liusa82
28. júl 2023

moja starká mala síce rakovinu hrubého čreva ale jej už nijakú chemo ani nedávali.Iba ju otvorili a povedali že je to zbytočné že má plno metastáz kade tade.Ja keby mám rakovinu určite liečbu neodmietnem síce je to svinstvo ale bojovať treba do poslednej chvíle.Niekto nesie chemo asi lepšie a niekto horšie

rutyruth
autor
28. júl 2023

No ved to ze ešte je možno nádej...

jana005
28. júl 2023

@aurelia2000
@rutyruth
Niekedy je lepšie nebojovať, a dožiť v kľude.
Vieš, ako človeka zničí tá ich liečba?
Môj otec mal ožiare, strašne ho zničili, ale ako tak sa dal po nich dokopy.
Potom bral druhé ožiare, a tie ho totálne zničili.
Ostal po nich ležiaci, vychudnutý, bolesti mu nezmizli, bol na morfiovych náplastiach a lekári tvrdili, že je vyliečený, pričom ani kontrolné CT mu nespravili. A po dvoch týždňoch od ich slov, že je vyliečený, zomrel.
Mama si dlho vyčítala, že išli aj do druhých oziaroch. Len keď človek sa bojí odmietnuť liečbu

liusa82
28. júl 2023

@jana005 no nad týmto som sa už aj ja zamýšlala že tí čo podstupili chemo a ožiare a aj sa z rakoviny vyliečili či sa to potom neprejavilo zase inde doživotne .Trebárs že im dačo v tele natrvalo poškodili nejaké iné orgány.Ale zase je to asi u každého iné

rutyruth
autor
28. júl 2023

@jana005 Uff. No veru tiež vôbec nepoznám tu druhu stránku. Budeme musieť rešpektovať to ako sa rozhodne 😔

jana005
28. júl 2023

@rutyruth rešpektujte jeho želanie a buďte pri ňom.
To je hlavné, aby nebol sám.
Budem má vás myslieť

aurelia2000
28. júl 2023

@liusa82 Hej, mám následky, aj iní majú. Ale aj tak je lepšie byť meter nad zemou, ako meter pod zemou.

oslo1
28. júl 2023

Manzel na to pred rokom zomrel. No co ti poviem, bolo to peklo.

rutyruth
autor
29. júl 2023

@oslo1 To ma mrzí 😔

rutyruth
autor
29. júl 2023

@jana005 Ďakujem 😔

toskanka
29. júl 2023

Moja mama mala rakovinu hrubého čreva, pred 6 rokmi bola operovana, brala chemo a odvtedy je o.k. 🙏

hyta
30. júl 2023

To máš ťažko. Moja kámoška mala rakovinu, brala chemo, tie následky boli hrozné, tabletky od zvracania jej nepomáhali, zvracala, preháňalo ju, veľmi schudla a keď začalo byť lepšie, dostala ďalšie chemo. I tak zomrela....záleží i od veku pacienta, či má ešte nezaopatrené deti a podobne. Mať 73 rokov, tiež by som sa asi už na chemo nedala.