Aké sú vaše príznaky pri tetánií?

laury77
11. júl 2021

Ahojte. Aké sú Vaše príznaky pri tetánií? Liecite sa iba s magneziumom?
Ďakujem za odpoveďe...

neson123
11. júl 2021

Mna casto picha pri srdci, vysoky tep, trasenie ruk, vnutorne chvenie a mravencenie v hlave niekedy aj v rukach, mdloby a tocenie hlavy, sice neviem ci mam tetaniu ale podla priznakov asi ano, v auguste mam ist na neurologiu tak uvidime co povie Dr..zatial uzivam magnezium a b komplex

hablko2
11. júl 2021

U mna trpnutie úst a jazyka, točenie hlavy, celková slabosť, búšenie srdca, pocit na odpadnutie, závrat. Tetaniu mám potvrdenu a liečim sa zvýšenou dávkou magnezia + snaha o kludovy režim, pokiaľ to povinnosti dovoľujú…

veronice
11. júl 2021

Busenie srdca, brutalne trpnutie ruk, az krce, mravcenie...pri prvom tehotenstve som skrz to asi tak od 5.mesiaca neprespala jedinu noc vkuse, na take krce som sa budila so slzami v ociach ze som sa tesina na porod uz len skrz toto... Nastastie to den porode prestalo.... Som zvedava co to spravi teraz pri druhom...
A ano, len magnezko... Maj aj magneziovy sprej, tiez fajn, ale uplne najvacsia ulava pri tych krcoch v tehotenstve bolo strcit ruky pod tecucu studenu vodu 🙈

laury77
autor
11. júl 2021

@neson123 ďakujem za odpoveď. Aj ja mávam presne tie isté príznaky. ☹

laury77
autor
11. júl 2021

@hablko2 a prosím Vás každý deň máte nejaké príznaky alebo iba občas ? ☹

neson123
11. júl 2021

@laury77 a ako s tym bojujes?mne robi hlavne problem tocenie hlavy a kazdodenna unava 😕 a ked ma pichne pri srdci hned sa zlaknem..

neson123
11. júl 2021

@hablko2 a je vam lepsie?ako dlho sa liecite?

neson123
11. júl 2021

@laury77 ja viac menej kazdy den, niekedy slabsie niekedy silnejsie

hablko2
11. júl 2021

@laury77 ked si dám pozor na pravidelne užívanie magnezia, tak je to celkom fajn, napr. aj 2-3 týždne je to bez príznakov. Najhorsie je to pred menštruáciou, to je mi 3-4 dni dosť zle, ale vtedy užívam Magnesolv a účinkuje zatiaľ celkom dobre.

hablko2
11. júl 2021

@neson123 v máji som skončila na infúziách v nemocnici, vtedy som si myslela, že som prekonala mozgovú porážku, ale následne CT mozgu, odbery, EMG a interne vyšetrenia ukázali, že je to “len” tetania. Tiež ked som sa bála, že čo mi je, som sa bála, ale vtedy to bolo horšie. Takze cca 3 mesiace sa liečim. Inak, ja som napr. bola vždy presvedcena, že musim zhlboka dýchať, aby som sa upokojila a to práve podporuje tetanicky záchvat… takze treba dýchať plytko a pokojne.

kkovacovak
11. júl 2021

@laury77 v minulosti triašky, závrate, odpadávanie, kŕče, tuhnutie svalov, únava, nekontrolovateľný plač z ničoho nič, búšenie srdca, neschopnosť sa nadýchnuť, nesústredenosť a neviem čo všetko ešte. Liečila som sa dlhé roky. Teraz mám problémy raz za čas pri veľkom strese a to triašky, búšenie srdca, závrate. Liečila som sa magnéziom a antidepresívami ale to je len špička ľadovca. Nič ti nepomôže ak sa sama nedáš do duševnej pohody

llenka014
11. júl 2021

@neson123 a vysoký tep ako riešite ?

neson123
11. júl 2021

@llenka014 zatial nijak beriem lieky len na vysoky tlak, tep povedal doktor ze to je zo stresu ale na najblizsej navsteve mu poviem ze to je aj ked som v klude .

laury77
autor
12. júl 2021

@llenka014
@neson123
Mne tiež každý deň robi problémy točenie hlavy a tá unava ☹ Dosť často mám aj pocit na odpadnutie. ☹ Ja na vysoky tep beriem liek rytmonorm,ale nepomáha to.
A kedy beriete magnezko ráno alebo večer?

kkovacovak
12. júl 2021

@laury77 magnezko ber najlepšie celodenne. Rozdel si dávky na menšie a ber postupne niekoľkokrát za deň

neson123
12. júl 2021

@laury77 beriem rano, obed, vecer magne b6 po 1 tablete, ale dnes mi je hrozne po robote hori mi hlava ach a cely den sa mi tocila..

leameleg
12. júl 2021

@neson123
@neson123 u mňa na vlas to isté.... a som si myslela že to jedina mám.. u mňa je niekedy aj taky pocit že mi zčervenie tvár a taky zvláštny pocit v nose...

hablko2
12. júl 2021

@neson123 skúste si dať predpísať Magnesolv, je to vlastne magnezium v praskovej podobe, rozpustí sa vo vode. Mne pri silnom záchvate pomôže lepšie ako magnerot…

neson123
12. júl 2021

@hablko2 dakujem urcite si to dam predpisat ked dojdem domov z prace(som v Holandsku), magne b6 sa mi zda celkom slabe zato by som bol za nejaky silnejsi magnezium..v robote mi je tazko ked cely den zazivam vnutorne horucavy, tocenie hlavy, rychly tep, unavu a neviem co este -.- mam obavy ze po vysetreni na neurologii mi asi pravdepodobne zistia tetaniu ano, ale ze mi budu chciet napchat AD co ja nechcem..preco este neexistuje normalna liecba na tetaniu..

neson123
12. júl 2021

@leameleg zcervenie tvare nemam, obcas mavam aj ja tlaky v nose, a v poslednom case ma bolia aj klby ale to z tym asi nesuvisi

llenka014
12. júl 2021

@laury77 myslite že sa dá vyliečiť z vysokeho pulzu ? Ak človek nemá stres/úzkosť?

leameleg
12. júl 2021

@neson123 aj ja to mám málo čo ale ten nos ma ozaj až niekedy obťažuje

hablko2
12. júl 2021

@neson123 ja som tiež brala magne b6, teraz kombinujem Magnerot na pravidelne užívanie a Magnesolv v takých stresovejsich situáciách. Mne neurologicka AD nepredpisala, že to až pri nejakých úzkostných či panickych stavoch a tie ja nemam. Ešte som tu nespomenula, že užívam Betaloc na vysoký tep a internista mi povedal, že tetaniu aj ten zvýšený tep mohol spôsobiť Covid, ktorý som prekonala cca 1,5 mesiaca pred začatím týchto ťažkostí…

neson123
12. júl 2021

@hablko2 vyskusam aj ten magnerot kedze som cital ze to je jeden z naj magnezko..tak mne tieto stavy trvaju uz dlho viac menej od strednej skoly ale vtedy to nebolo az take hrozne tak som to neriesil teraz je to horsie hkavne v robote ked clovek proste musi pracovat ale toto mi to dost stazuje -.-..uvidim co mi povedia na neurologii teda

luciar260
12. júl 2021

Nemam ju potvrdenu, ale mavam svalove zasklby, hrca v krku, tlaky na hrudi , busenie, v noci trpnutie ruk a divne pocity na hrudi - chvenie, v noci pocit dusenia ...

zuzu586
16. apr 2022

Ja som bola u neurológa a po vymenovaní všetkých príznakov mi povedal ze mam tetaniu, ale EMG nerobil, čiže potvrdene to vyšetrením nemám... U mňa to začalo tŕpnutím ľavej polovice tváre (obočie, čelo, ľavá strana nosa, pod okom a lice), neskôr sa pridalo, trpnutie od brady po klucne kosti, trpnutie nôh, s tým že ma aj oziabali a úplne som strácala citlivosť, najmä keď som si sadla, keď mi odtrpali tak mi mravenčili od psrtov po kolena a stehná mi brneli, ruky mi trpli, brneli a mravencili od lakťov k prstom. Hlava sa mi neskutočne točila, tak ze som chodila ako opitá, mávala som mdloby, zasklby svalstva po celom tele, lýtka sa sťahovali do kŕčov tak, že som takmer nevedela chodiť.. keď mi bolo najhoršie tak mi zvykol na krátko ochrnut sval (pár sekúnd), či už lytko alebo rameno, mávala som zimnice a klepalo so mnou, trpli mi pery, o únave ani nehovorím....no hrúza.. takto som bola asi mesiac kým som sa vôbec dostala na neuro 🙈

flaviafanfa
6. jún 2022

@zuzu586 dobry den, mam presne tie iste priznaky ako vy. Mne to zacalo bolestou krcnej chrbtice. Celu ju mam zablokovanu… som momentalne v zacarovanom kruhu. Vam je uz lepsie?

zuzu586
22. jún 2022

@flaviafanfa je to o niečo lepšie (tŕpne mi už iba ľavá časť tváre/hlavy v určitej polohe- najmä v sede) keď som na liekoch.. po vyšetreniach u neurológa sa ukázalo, že mám vysunuté platničky v krčnej chrbtici, čo má za následok to tŕpnutie tváre a aj bolesti v oblasti krku... inak ostatné symptómy nemám pokiaľ beriem vysoké dávky magnézia, kalcia a vitamínov skupiny B

zuzu586
22. jún 2022

na ten krk si dávam teplé obklady (gélový vankúšik, ktorý je dostať v hociktorej lekárni, nie mokré) a to krásne pomáha na bolesť aj tŕpnutie

lucinda010
20. sep 2023

@zuzu586 to ako keby ste opisovali mňa,presne taketo stavy mavam 🙈