Aké ste mali problémy pri krčnej chrbtici?

martinakrsnakova
19. aug 2021

Dobrý deň,

Prosím Vás, aké ste mali problémy pri krčnej chrbtici?
Ja sa trápim už 8 mesiacov. Udieralo Vám to aj na psychiku? Klasika, všetky vyšetrenia sveta negatívne. Mr hlavy, CT, krv, sono ciev, borelióza, ORL. Neustále tocenie hlavy, tackanie, pocit ťažkej hlavy, tlak v hlave, bolesť záhlavia, ramien. Záver lekárov psychika, ja sa s tým nestotoznujem, aj keď nejdem to vyvracat, keďže je všetko negatívne. Mate niekto skúsenosti alebo podobne problémy?

Dakujem.

mamanadruhuu
19. aug 2021

Aj krcna chrbtica môže spôsobiť psychické problémy... Skúste chodiť na rehabky každý polrok mate na to nárok hradené cez zdravornu poisťovňu.

simca06022011
19. aug 2021

Jasne, pomohli mi iba masaze a plavanie, cvicenie.. nic ine. Akurat od zaciatku covid tieto aktivity mam dost obmedzene a mam to spat so vsetkym.

leona45
19. aug 2021

@martinakrsnakova krvny tlak mate v poriadku?

martinakrsnakova
autor
19. aug 2021

@leona45 áno, absolútne. 120 na 73.. Niekedy práve nižší. Naozaj vyšetrene všetko. Ale ďakujem za otázku, meriam pravidelne🙂

martinakrsnakova
autor
19. aug 2021

@mamanadruhuu ďakujem krásne za radu, bola som na odporúčanie od neurológa, bezúspešne. Ú fyzioterapeuta 3 krát, zatiaľ bez zmeny. Vlastne ani neviem, kedy tu zmenu čakať, človek má pocit, že nepomáha nič. Plávanie určite skúsim a pravidelnejšie 🙂

lukas851210
3. jún 2024

dobry den, pomohlo vam nieco nakoniec?

pink_lady
3. jún 2024

masáže, cvičenie, rehabilitácie, teraz chodim na infuzie..
ale mne najviac pomohol fakt že som videla ludi s ovela vacsim nalezom a ako ja mam /mam vysunute 4 platnicky v krcnej, 5 v hrudnej, + schmorlove uzly, plus vyrastky/ + myofascialny syndrom
a videla som ze tito ludia sa snazia zit normalne zivoty
tak som sa akosi od toho odosobnila, aj ked mam napr furt bolesti a tinitus
ale naucila som sa s tym zit
bude horšie 😂