Aké si podmienky na to, aby mi odstránili krčné mandle?

kikuska_
16. feb 2023

Ahojte chcela by som sa opýtať či sú nejaké podmienky na to aby mi odstránili krčné mandle.... Doktorka mi to raz navrhla ale bála som sa toho no na Silvestra som mala angínu takú že som nevedela ani prehĺtať sliny a do teraz ma bolelo hrdlo uz dva krát ale to len tak slabšie nemala som ani hnis ani nič....aj by ma zaujímalo či sa niečo platí a tak celkovo.... často ma bolí hrdlo tak už nad tým uvažujem.... ďakujem za odpovede

natalia1997
16. feb 2023

@kikuska_ ja mám krčné mandle vybraté. A poviem vám že tá bolesť keď som bola chorá a mala som mandle ešte bola neznesiteľna ja som normalne myslela že prehltam sklo.niekto povie že keď mandle sú vonku že človek nebude chorý. No ťažko mne od kedy ich vybrali som stále chorá a aj keď ma hrdlo boli

kikuska_
autor
16. feb 2023

@natalia1997 aha takže lepšie neísť či ako 🙂

s_o_n_i_k_e
16. feb 2023

asi to nie je o mandliach ale o človeku a jeho imunite, mne vyberali mandle pre vysoké ASLO a streptokoka a od vtedy žiadne choroby nič a ja práve ked som mala mandle bola bolesť pri angíne ako žiletky, tak by som povedala, že presne ako COVID niekoho položí na kolena a niekomu sa nič nestane, určite by som sa riadila lekárom a nie radami, že mne to robí zle tak preto nepôjdem 🙂

tinulqa
16. feb 2023

@kikuska_ ja som dala von a klop klop od vtedy našom chorá Choč dakedy by som chcela ale čo už

pralinka25
16. feb 2023

mam vybrate mandle ale na hrdlo trpim stale. niekedy su tie bolesti rovnake ako ked som ich mala. moje ale museli ist von. pretoze to doslo do stadia ze boli tak velke ze som nemohla jest. mala som velku podvahu a bolo to neunosne. boli stale plne hnisu. dva tyzdne som denne dochadzala do nemocnice aby mi to narezavali a vytlacali odtial hnis fyzicky lebo lieky nepomahali aby sme mohli prikrocit k operacii. celkovo som sa trapila s prebiehajucim zapalom mandli vyse dva roky kym sa dali von
ale bolesti hrdla niekedy takej tej velkej som sa nezbavila a okrem toho mi kazda choroba stecie aj napriedusky

kacena4
17. feb 2023

ja mam mandle vybrate uz 20r. je omnoho lepsie, len si treba davat pozor aby to nezatekalo do priedusiek inak ooomnoho lepsie, menej atb beriem. akti to indikuje lekar - orl mas to cez poistovnu

palculienka40
17. feb 2023

@kikuska_ mozno lepsie zbrusit ale uz by som si nedala vybrat. Bola to hroza.

gabika8855
17. feb 2023

@kikuska_ ides k obvodnej povies ze mas ake problemy a zvazujes vyber posle ta na orl tam zase povies popozeraju sa ci ich fakt treba dat von a ak ano tak ta poslu na orl do nemocnice bud si vyberies sukromne kde platis za vyber alebo statne kde neplatis.....mne ich vyberali koncom novembra za mna aj ked som uz bola chora citila som taky neprijemny pocit akoby ma skrabali a boli tam ale je to 1000x lepsie bez ako s nimi nieje ta bolest pre mna taka hrozna a ano po vybere ma boleli najmä usi u mna ale isla by som kludne este raz

mimikarol
17. feb 2023

Teraz sa už ževraj neodstraňuju, len zmenšujú. Dcére to robili mesiac dozadu

ninusiak86
30. apr 2023

@mimikarol dobrý večer a visitw zlepšenie? Vdaka

mimikarol
1. máj 2023

@ninusiak86 áno. Odvtedy nevymeskala školu ani raz. Cca 3x ju už medzitým bolelo hrdlo ale vždy sme to zvládli pomocou kloktania a cmulacich cukríkov na bolesť. Predtým skončila na dva týždne doma s antibiotikami.

ninusiak86
2. máj 2023

@mimikarol ďakujem

mira0611
2. máj 2023

@kikuska_ ahoj, mojmu synovi vyberali mandle pred par rokmi. Velmi velke bolesti mal, na 12rocneho mu pomohol iba flector.
Aj on mal caste zapali hrdla, uz tak chodil do skoly, ze mal v taske neoangin.
Na mandle povedali, ze ma zvacsene ale budu sa zmensovat len to potrebuje cas.
Potom mal uz milion inych zdrav.problemov, neustale bolesti brucha, hrdla, hlavy, caste hnacky.
Ta zvacsena mandla, mu cele tele otravilo. Boli sme aj na ultrazvuku brusnych dutin. Mal zvacsene lymfaticke uzliny v bruchu.
Alergologovi som naznacila moju teoriu a uplne som mnou suhlasil, ze to robia mandle.
Vytrpeli sme si svoje po operacii, ale ako mavnutim prutika vsetky synove choroby zmyzli.