Aké máte skúsenosti s pôrodným pásom?

tweexe
17. jan 2021

Ahojte, aké máte skúsenosti s popôrodnými pásmi? Odporúčate ich? Pomohli Vám? O chvíľku rodím a pred tehu som mala veľkosť XS/S.
Ak máte nejaký, s ktorým ste boli spokojné, poteším sa aj jeho názvu, pripadne linku.
Ďakujem Vám 🙏

lylyjana
17. jan 2021

@tweexe ja som nala carrywell alebo tak nejak. Velmi prijemny na pokozku, no realne som si ho dala asi 3x. Maternica sa mi pri kojeni stahovala aj tak (citis to, krce ako pri kramoch). Cize realne som ho az tak nevyuzila.

tweexe
autor
17. jan 2021

@lylyjana ďakujem Ti za odpoveď, lebo uvažujem, že si nejaký zakúpim, ale už som počula pár názorov ako píšeš Ty, že ten pás využili len párkrát. A nechcem vyhadzovať zbytočne peniaze. 😔🤷‍♀️

ivka21
17. jan 2021

Ja, som mala z Aliexpresu na suchý zips a mne pomohol napriek kojeniu sa mi nezavinula riadne maternica a museli mi este po 6 nedeli pichnúť na sťahovanie. Len si to nedávaj 2 alebo 3 deň po pôrode lebo telo este není pripravené. Skôr po tyzdni

tweexe
autor
17. jan 2021

@ivka21 aha, rozumiem, ďakujem ti🙂 to je dobre odporúčanie, lebo väčšinou čo čítam, tak pri klasickom pôrode to odporúčajú už v deň pôrodu dať 🙈, po týždni až po sekcii

lylyjana
17. jan 2021

@tweexe ja som kupila na bazosi. Normalne stoji 40e, tam som zohnala za 10e. Dala som si ho uz v porodnici cca na 3 den asi na 15min, celkom prijemny pocit to bol,ale zaobisla by som sa aj bez neho. Chcela som si kupit pre seba aj drobca vsetko nech mam, keby nahodou 😉 rovnako zbytocne mi boli aj klobuciky na bradavky, prsne vlozky a podobne 😅ale aspon som bola pokojnejsia 😄

kubkovamama
17. jan 2021

@tweexe ahoj,ja som si kupovala v zdrav.potrebach Sko-kupuje sa predporodna velkost pokial samozrejme si nepribrala 30kg.Po prvom porode som nemala a po druhom myslim, ze velmi pomohol.Kupovala som ale taky široký pooperačny,nie poporodny.Pomohlo mi to hlavne na stiahnutie panvy a silne bolesti klbov.Na brusko to asi zabralo tiez,ale u mna asi hlavne cvičenie,mala som diastazu tak ci tak.Teraz treti porod a beriem so sebou uz do porodnice,tretorodicka na 100% budem mat problem so stahovanim maternice aj panvy ovela vacsi ako prvorodicka

tweexe
autor
19. jan 2021

@lylyjana ahoj, ďakujem Ti. Presne tomuto sa chcem vyhnúť, aby som nekupovala blbosti, lebo som teraz v takom mini ošiali, žeby som najradšej kúpila všetko čo má prívlastok detské a materské a tehotenské 🤣ale snažím sa byť racionálna a som prvorodicka, takže mi je to naozaj ťažko zvážiť, čo využijeme a co kúpime úplne zbytočne :(

tweexe
autor
19. jan 2021

@kubkovamama ahoj, ďakujem ti za odpoveď 🙂 asi zvážim nakoniec jeho kúpu, nie je položka za pár stoviek našťastie, ak ju aj nevyužijem veľmi.

tweexe
autor
19. jan 2021

@ivka21 ahoj, ďakujem za tvoju skúsenosť 🙂 vďaka