Aké máte skúsenosti s operáciou karpálneho tunela?

alienka000
27. sep 2016

Ahojte,

čaká ma prevdepodobne operácia karpálneho tunela na oboch rukách. Aké máte skúsenosti? Reálne sa to naozaj po nej upraví? Ešte ma zaujímajú konkrétne skúsenosti s tým, kde ste prípadne boli spokojní s operáciou v BA.

Ďakujem

oslo1
27. sep 2016

ahoj, viem to iba z pohladu sestricky. Operacia sa robi v lokalnej anesteze, ruku po operacii budes mat v zavese a je tam nejaka doba, kedy ju nebudes moct namahat.
Co som sa rozpravala s pacientami, tak sa im priznaky ulavili po operacii.

xevulax
27. sep 2016

@alienka000 moj pcino bol na obe ruky. operacia mu pomohla teraz ma pokoj. ako bolo pisane robilo sa to v lokalnom znecitliveni.

alienka000
autor
27. sep 2016

@xevulax Prosimta a robili mu obe naraz? A ako dlho realne sa potom liecil po operacii doma?

oslo1
27. sep 2016

nerobia sa obidve ruky naraz. Najpr sa urobi jedna, ked sa zregenerujes, tak potom druha, teda aspon u tas to tak robia

xevulax
27. sep 2016

@alienka000 nie nie robili mu po jednej, aby mohol.pouzivat ruku Ja si to nepamatam ze kolko sa liecil ale isto do mesiaca bol uz fit

drobcek26l
27. sep 2016

@alienka000 ahoj ja som po tej operácii cca 2 mesiace musím povedať že problémy ktoré som mala predtým som od toho dňa už viac nepocítila a cca po 3 týždňoch som normálne fungovala. Operovali mi pravú ruku, obidve naraz robiť nemôžu to by si nemala ako fungovať. Ak niečo potrebuješ detailnejšie pýtaj sa 😀

alienka000
autor
27. sep 2016

@drobcek26l no super pocut take nieco od niekoho co to ma za sebou. Mna znama strasi zevraj sa to vrati a take... A prosimta realne si kolko bola na PN?

drobcek26l
27. sep 2016

@alienka000 môže sa vrátiť ale nemusí, za ten pocit potom že mas pokoj to stojí. Co sa týka PN záleží na tom akú mas robotu napríklad ak si v kancelárii mozes na druhý den ísť do práce. Ja som v den operácie napríklad vešala oprane prádlo alebo upratovala. Ak pracuješ manuálne a používaš pri tom ruky rátaj s tým že asi tak 3 tyzdne je problém s rukou niečo potiahnuť alebo zatlačiť. Dlho mi robilo problém oskrabat zemiaky, zatlačiť nozom s hlavne budeš tam mat cca 5 stichov a tie sa vyberajú az 2 tyzdne od operácie.

nika82
14. dec 2018

@drobcek26l a to si nemala ani rehabilitacie ? ja som celkovo marodila 3 mesiace

drobcek26l
14. dec 2018

@nika82 nie ja som ich odmietla aké nemala som absolútne žiadne problémy

nika82
14. dec 2018

@drobcek26l ja som musela ruku aj prsty rozhybat

agicacica
31. jan 2022

@alienka000 podstúpila som operáciu pred 5 rokmi, odvtedy mám pokoj, no teraz začína trpnúť ĺavá ruka😞 asi bude potrebné podstúpiť znovu, ale teraz na ĺavú ruku