Aké máte skúsenosti s liekom Trittico?

nefertitka
16. aug 2015

Prosim vas mate s tymto liekom niekto skusenosti? Trpim nespavostou uz vyse stvrt roka,mozno aj viac a predpisala mi ho psychiatricka. Uz pred dvoma mesiacmi asi, ale stale som nenabrala odvahu ho zacat brat. Nemam depresiu, len ma trapi to nespanie. Preto by som chcela vediet, ci ho mal niekto prepdisany prave na tento ucel a ci a ako zabral a popripade neziaduce ucinky. Nasla som v temach tu na Konikovi o tomto lieku diskusie, ale iba ohladom deprsie a ako ho vacsina brala este s kombinaciu inych antidepresiv.
Uz som momentalne na tom tak, ze ked si nedam liek na spanie, tak proste nezaspim. A zacinam si mysliet, ze to Trittico bude asi lepsie riesenie.
Nebrala som ho doteraz aj preto, lebo boli este aj take noci, ked som spala, aj na dovolenke 3 tyzdne napriklad, ale akonahle som zas doma, je to jedna hroza.
A mimo liekov na spanie mam vyskusene uz hadam vsetko. Medovka, pivo, vino dva deci pred spanim, melatonin, magnezium, valeriana....nula bodov.

bonaqa2013
16. aug 2015

Tiež som trpela nespavosťou. Dostala som tento liek, ale potom mi ho lekárka zmenila na iný. Pozor na lieky na spanie - sú veľmi návykové. Ešte predávajú lieky na spanie volne v lekárni - skús tie - možno zaberú.

1jahodka
17. aug 2015

tento liek som mala, nie je to návykový liek, treba ho užívať , a nie naraz vysadiť, aspon mne to tak vysvetlili, ale ja som si dávala iba polovčku večer, spala som dobre, ked som si dala celý, veľmi som sa potila. Potom mi myslím na spanie stačila štvrťka, som si to akosi delila. To som mala také náročné obdobie okolo štátnic, ale potom asi tak po dvoj mesačnom užívaní to prešlo. Tento liek aj lieči depresiu. vyskúšaj, lebo ked sa nevyspíš, je zle. 😉

severankasr
17. aug 2015

ahoj aj ja to mam predpisane, mna to dost oblbuje vecer, takze sa snazim brat len Zolpiden a tento na vecer vynechavam. Tiez to uz inac neslo, ale mam tu dost problemov s byvanim, ktore mi uz prerastli cez hlavu a skoncila som nakoniec takto 🙂

lucipac
20. júl 2016

Ahoj,trittico ja osobne berem iba proti nespavosti. Mam Nespavosť 7 rokov,tak som sa už rozhodla to riešiť.liek v pohode zaberá len nikomu neodporúčam piť alkohol ,keď tak v ten večer vysadiť.ja nepociťujem žiadne abstáky ani závislosť na ňom. keď si ho pár dní nedám nieje mi zle ale nespim a keď si ho opet nasadim tak ma uspi,v pohode si ho davkujem podľa potreby ,nedávam si ho zbytočne veľa,jedine nežiaduce čo sa mi deje sú naozaj desivé,strasidelne,nechutne nočné mory .a nezabúdajte na každého zaberajú ináč,prajem veľa zdravia a pevny rozum

winnerka
20. júl 2016

Ahoj ja trittico beriem uz asi rok na nespavosť , začala so. So stvrtkou, teraz mam polovičku , nie je navykovy, ak ho zabudnem, dokážem zaspať aj bez neho, len nemám taký hlboký spánok . Nie som po ňom unavená , malatna, spím do polhodiny od podania lieku. Momentálne rozmýšľam , ze skúsim opäť znížiť dávku a postupne vysadiť. Nemám ziadne vedľajšie účinky

nefertitka
autor
15. aug 2016

@winnerka aj ja som z neho dobre spala...teraz uz vysadazam, no uvidime, co mi to spravi so spankom

silvika99
13. jan 2017

je tu niekto kto tento liek bral v tehotenstve?

lucipac
16. jan 2017

@silvika99 kvôli tomu som ho momentalne aj vysadila ,neodporučili mi ho brať v tehotenstve....

silvika99
16. jan 2017

@lucipac to ozaj? A čo teraz berieš v tejotenstve. Ako si vysadzovala? Dakujem

nefertitka
autor
18. jan 2017

@silvika99 a mne zas bolo povedane, ze to je jedno z antidepresiv, ktore sa v tehotenstve moze.

sassannka
18. jan 2017

Trittico je antidepresívum a tak, ako aj iné lieky tejto kategórie, je nesprávne užívať ho nepravidelne. A už vôbec sa nesmú naraz vysadiť! Tieto lieky totiž potrebujú nejaký čas pre rozvinutie svojho liečebného účinku a preto sa užívajú vždy v cykloch. Tvrdenie, že keď nemôžem spať, dám si Trittico a zaspím, je podobné skôr placebo účinku, ako tomu reálnemu. Takže ak trpíš naozaj nespavosťou a chceš, aby Ti pomohol, začni ho užívať a nevynechávaj žiadnu dávku. Počítaj s tým, že účinkovať môže začať až o týždeň, aj dva. Veľa vytrvalosti prajem, dúfam, že pomôže.

nefertitka
autor
18. jan 2017

@sassannka ano toto som na sebe odsledovala, ze to tak je. Ked som ho zacala uzivat, som bola nestastna, ze na mna neucinkuje, ze z neho proste nespim, ale po dvoch tyzdnoch uzivania som uz spala kazdu noc ako miminko.
Potom sme ho vysadili a po pol roku neuzivania sa mi znova vratila nespavost, tak ho beriem znovu;(
Dufam ale, ze raz budem zas spavat len tak, bez nicoho.

lucipac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucipac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvika99
18. jan 2017

ja beriem trittico uz dva roky 2|3 a som velmi spokojna, momentalne sa snazime o babo tak uvidim ako dalej ale nerada by som bola bez liekov,,,,

sassannka
18. jan 2017

@lucipac Ono je to o pochopená účinku atidepresív... Sú lieky určené vyložene na uvoľnenie, čo len jednorazovo si dáš a zaberú po polhodinke (tzv. hypnotiká), ale Trittico (ani žiadne iné antidepresívum) k nim nepatrí. Účinkujú skrátka ináč. Žiadne z nich nemá liečebný efekt po jednej tabletke.

Pokiaľ Ťa to zaujíma hlbšie, tak Ti objasním, prečo to nie je možné. Upozorňujem však, že sa jedná o veľmi zložitý mechanizmus, ktorému ja sama rozumiem len okrajovo a len vďaka tomu, že som mala veľmi dobrého učiteľa.

Trittico obsahuje účinnú látku trazodón, ktorý je inhibítorom spätného vychytávania serotonínu (v mozgu). Zároveň pôsobí ako antagonista na serotonínových receptoroch. Serotonín je tzv. hormón dobrej nálady, jeho nedostatok sa prejavuje depresiami, aj poruchami spánku. Takže depresia aj poruchy spánku majú svoj hmatateľný základ v hormonálnej nerovnováhe. Keďže nám účinná látka lieku uvoľnený serotonín spätne vychytáva, ostáva dlhšie v mieste svojho pôsobenia, teda v synapsiach a zároveň sa znižuje jeho koncentrácia v medzibunkovom priestore. K regulácii týchto mechanizmov však dochádza až po týždni - dvoch používania. Oneskorený účinok lieku je teda daný jeho pôsobením na centrálnu nervovú sústavu. A preto nie je možné, aby Ti účinkovala jednorazovo podaná tabletka v čase nespavosti. Určite Ti nič také neodporučila ani Tvoja lekárka, ktorá liek predpisovala. Ak máš pocit, že Ti zaberá, je to len placebo efekt, lebo s hladinou serotonínu jednorazová dávka spraví veľké nič 🙂

silvika99
18. jan 2017

@sassannka sv Pravda ...a nevies ako je to s tehotenstvom a tritticom? Viem ze oficialne studie nie su

sassannka
18. jan 2017

@silvika99 Žiaľ, neviem, tým som sa v práci nezaoberala ☹

lucipac
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
indigirl
10. feb 2018

Baby aku davku toho trittica beriete? Som si dala vecer prvy krat 1/3 zo 150 o 24.00 a som z toho ako po opici...som ho kedysi brala mi pomohol ale uz si nepamatam davkovanie.Som dlho otala ci sa vratit k liekom bo maly ma len 5 mes a som ho kojila ale uz tu bespavost nezvladam...som psychicky velmi zle. Tak som ho odstavila...strasne mi to je luto...aj to mi nepridava na pokoji v dusi....ale uz som ledva stala na nohach.

synnenko
26. mar 2019

@bonaqa2013 na aky liek vam ho zmenila lekarka? Dakujem

lolitha
18. júl 2019

Trittico je o nicom zonrala som 1-3 tretinu a len sa mi chce prudko zyvat o spanku celu noc ani reci skusteč silnejsi melatonin nie 3 mg ale 5 mg 2 tablety pripravky s mucnkou passifloris magnezum 3 krat denne Benosen , sertralin vravia ze jče dobry Calmin a Nova night nemam ich osobne odkusane a skuste Sdatif PC ten pomaha tiez

bruja
5. dec 2019

Trpnu vsm dlane od tritico?

kittykat22
5. dec 2019

@nefertitka kamaratka ich zacala brat a teda spanok v pohode. Mala ich na doporucenie kamratky - ktora z nich bola nadsena. Len co si dala tabletku tak padala do postele. Mala z nich zial neziaduce ucinky. Zacala mat depresie, upadala do pocitu beznadeje, a zacala mat sklony k samovrazde. Musela ich vysadit. Pozerali sme online recenzie na ceskych serveroch a teda, ziadna slava. Bolo vela negativnych skusenosti. Presla na Sertivan tento tyzden.

knihomolka2
10. okt 2020

@nefertitka ahoj, nasadila si opat to trittico? Lebo ja uz rozmyslam, ze si to pojdem dat predpisat...

jankaryan
29. aug 2021

@nefertitka ahoj aká je tvoja skúsenost s Trittico beriem týždeň ale zatiaľ spím mizerne a druhá otázka ako si ho vysadila ďakujem za odpoveď

sykorka71
10. sep 2021

Mám s trittico veľmi dobrú skúsenosť. Spím síce až 9 hodín, a kým si nedám raňajky so silnou kávou som mrzutá. Ale tieto lieky ma zachránili. Trpela som nespavosťou niekoľko rokov, vybudovala som si závislosť od stilnoxu. Trittico beriem rok a pol dve tretinky pred spaním. Začal mi účinkovať asi po mesiaci. Prvé dva týždne mi lekárka kázala brať 1/3 potom po dvoch týždňoch 2/3 a pri tom som zostala. Sem tam sa stane, že sa okolo druhej v noci zobudím a už neviem zaspať, ale večer vždy do hodiny zaspím a nad ránom sa mi snívajú pekné sny. Úplne si to užívam, predtým sa mi vôbec nesnívalo a spánok bol plytký. Neskôr už nebol žiaden. Nedostatok spánku mal za následok depresie, zábudlivosť, zníženú koncentráciu, strach zo šoférovania, lyžovania. Dostala som sa k psychiatrovi v hodine dvanástej. Včera večer som prvýkrát tabletku neužila, lebo som na chate a zabudla som si zobrať lieky. Veľmi zle som spala, len hodinu okolo polnoci a potom nadránom asi 15 minút. Mám za sebou zlú noc, napriek tomu sa teším, že sa mi snívalo aj bez tabletky. A trochu som smutná, že ich asi tak skoro nebudem môcť vysadiť. Možno nikdy.

nagyovabetka
23. sep 2021

@sykorka71 prosím Vás aj ja berem trittiko mesiac už tretí deň nespím od začiatku mám bolesti žalúdka na zvracanie beriem jednu tretinu neviem čo mám robiť som po transplantácii pečene

sykorka71
24. sep 2021

To mi je veľmi ľúto. Ja okrem nespavosti nemám iné zdravotné ťažkosti, takže nie je vhodné sa so mnou porovnávať. Určite oznámte svojmu lekárovi, aké problémy máte. Keď som ešte bola bez liekov a nevedela som zaspať, pomohla mi táto meditácia.

https://www.youtube.com/watch?v=wBX2hWqhAs0

Neskôr už nepomáhala, lebo som ju vedela naspamäť. Ale skúste, stiahnite si ju do mobilu a vypočujte si ju až keď nebudete vedieť zaspať. Veľmi vám želám aby fungovala aj vám.

jankaryan
22. nov 2021

@winnerka a podarilo sa Vám ho vysadiť