Aké boli vaše prvé dni po operácii žlčníka?

benco84
17. okt 2023

Zdravím, chcem sa opýtať ako je to prvé dni a týždne po operácii zlcnika? Či už s jedlom aktivitou ale hygienou? Zajtra mám totižto operáciu a chcel by som vedieť ako po operácii?

ada12345
17. okt 2023

Ja som mala pred 8 rokmi laparoskopicky, ale v zahranici. Po operacii neboli ziadne problemy, rychlo sa to zahojilo. O par dni som uz ani nevedela, ze bola. Jest som mohla normálne, dietnejsie (ja som aj predtym jedavala zdravsie, takze pre mna to nebola velka zmena).

benco84
autor
17. okt 2023

@ada12345 ďakujem pekne 😇 a ak sa ešte môžem opýtať ako je to s chudnutím ? Je pravda že človek schudne po operácii? A potom znova priberie?

pkgirl30
17. okt 2023

ja som po laparoskópii, bolesti som mala zhruba týždeň, každým dňom to bolo lepšie a lepšie. kým sú tam stehy moc nenamáčať a čistila som to kamilkovým čajom, po vybratí stehov som sa už normálne sprchovala. s pohybom som musela opatrne lebo keď som robila fyzicky niečo náročnejšie tak to večer trocha bolelo ale po mesiaci a pól už normálne cvičím aj s činkami. schudla som hlavne pred operáciou kvôli bolestiam a po operácii si to udržujem kvôli diéte. ale nejaké veľké výkyvy hmotnosti by nemali nastať

benco84
autor
17. okt 2023

@pkgirl30 ďakujem pekneee

sissy27
17. okt 2023

@benco84 prvy den k.o., nesadla mi narkoza. Druhy den pohoda, uz som zvladla ist sama na wc a vsetko co som potrebovala. Po tyzdni som soferovala. Akurat tym, ze som skoro nic nejedla, tak som bola slabsia a rychlejsie som sa unavila. A ano, po operacii je prvy mesiac nariadena dieta bez tuku (dieta c.4 ), potom postupne pridavas. Ja som ju ako tak drzala, ale uplne bez tuku to neslo (aspon mala lyzicka olivoveho oleja alebo stipka masla musela byt, inak to nebolo jedle pre mna). Ano, schudla som - logicky. Nie, nepribrala som spat, ale ani som sa nevratila k predoslym zlym stravovacim navykom. Teda nie ze by som bola stale na tej diete, ale od operacie som nejedla nic vyprazane, tazke, majonezy, fastfood, odvykla som si od sladkosti, vecerneho “zobkania”, atd…

lulu2014
17. okt 2023

@benco84 ahoj. Su to 3roky spat. Ak pojdes laparo tak prvy den je neprijemny aj kvoli narkoze. To sa mi nechcelo ani pod sprchu. Hlava sa mi trosku motala. akurat opatrne na wcko. (Mala som na izbe) Na druhy den doobeda som uz bola v sprche. Hned bol den krajsi 😄😃.
Bolesti rezu pri pupku pretrvavaju dlhsie teda hlavne pri pohybe. Ale ako pisu baby kazdym dnom je to lepsie a lepsie. Domov som isla na treti den. Na cca 10den mi vybrali stichy. Tyzden mi zakali soferovat. Nesmies dvihat tazke veci. Mesiac - dva by som bola urcite opatrna. (Pozor na pruh plus stichy vonkajsie ale aj vnutorne) vnutorne sa podla mojho Dr hoja 6-12mesiacov. Strava - prvy mesiac a pol som dodrziavala dietu - ktoru som uz mala cca 3-4 mesiace pred opkou a potom mi Dr povedali ze nech skusam vsetko. /isli vianoce/ aj salat ci rybu ze si mam dat.
A co ti nesadne to opat skusit za 3-4tyzdne.
Najhorsie bolo vajicko a mak a /naduvacie zeleniny./
Toto som dost dlho nemohla. Mozno aj rok.
Ale jedlo si vysledujes sam co mozes/nemozes.
Drzim palce zajtra a nech si rychlo fit!!! 🍀🍀🍀

siska53
17. okt 2023

@benco84 no.. cely pobyt.v nemocke, ked mi povolili jest, som mohla jest len suchare 😅 a to som bola dojciaca, cize som si chodila odstriekavat mlieko.. ale inak vxelku fajn, rychle zotavenie, knihu som tam.precitala..

benco84
autor
18. okt 2023

@lulu2014 ďakujem 🙏🏽

lulu2014
18. okt 2023

@benco84 ..ahoj…tak ako? 🙃

benco84
autor
19. okt 2023

@lulu2014 ahoj už v pohode včera po operácii asi po 5 hodinách som začal chodiť a doniesli mi jedlo teraz už chodím v pohode bolesti mám ale tak to je normálne po op ale je to lepšie určite dnes som aj fajčil bolo mi povedané že môžem …. Nie veľa ale že môžem keďže som fajčiar … ďakujem za opýtanie😇

luliu
19. okt 2023

@benco84 robili mi laparo v decembri. Žiadne problémy. Po týždni som bola v práci. Pri vyberaní stehov mi dr. povedal, že pomaly môžem začať jesť všetko a žiaden problém.

lulu2014
19. okt 2023

@benco84 tak som rada. A teraz uz len skore uzdravenie a nech je vsetko OK! 😊 drz sa! 😃

katkaka30
28. okt 2023

@pkgirl30
@sissy27
@lulu2014
@siska53
@benco84
Mozem sa spytat, ako to vyzera s jazvami? Ostali vam velke jazvy? Mna caka operacia o tyzden.

pkgirl30
29. okt 2023

@katkaka30 V pupku som mala 4 štychy, na pravej strane brucha 2 a medzi prsiami 3. jazvy sú malinké a pekné, zatiaľ sú to také tmavo hnedé čiary ktoré časom vyblednu

sissy27
29. okt 2023

@katkaka30 jedna pod pupkom, na 2 stehy, pod prsiami tusim 4-5stehov a na pravom boku jedna na 1 steh a jedna mini po drene (to ani nesili). Bohuzial mam sklony ku keloidom, takze to nie je bohvieco, ale ja to neriesim.

siska53
29. okt 2023

@katkaka30 ja som to mala laparoskopicky, cize to skoro nevidno.. na rozdiel od sice bikini, ale predsa len rezu po sekciach.
Mamu robili normalne, ze rez, ta ma asi cca 5cm.jazvu.

katkaka30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaka30
29. okt 2023

@pkgirl30 @sissy27 @siska53 dakujem za odpoved

sissy27
29. okt 2023

@katkaka30 za malicko, prajem rychlu rekonvalescenciu 😉

lulu2014
29. okt 2023

@katkaka30 v obluku pupku mam jazvu. Hore pod hrud.kosom som mala jeden steh mini jazva a na pravom boku nie je ani vidiet tam som mala dren a bez sitia.

katkaka30
8. nov 2023

@lulu2014 prosim ta, kde ta operovali?

lulu2014
8. nov 2023

@katkaka30 Milosrdny bratia BA

katkaka30
8. nov 2023

@lulu2014 dakujem, ja budem na Kramároch. Poslala som ti DM.

marusiao
12. apr 2024

@katkaka30 ahoj, môžem sa opýtať, ako si to zvládla? ja idem v pondelok a som nervózna....