Aké boli vaše príznaky nízkeho železa?

16. nov 2023

Ahojte, je tu niekto s týmto problémom ? Aké boli vaše príznaky nízke železa a feritínu?

deti95060810
16. nov 2023

dcéra mala nízke železo a všimla som si že jedla hlinu, zem z kvetináčov, zo záhrady.... ona to mala ako veľkú pochúťku...
po liečbe prestala.

ivangeline
16. nov 2023

Unava. Malatnost. Letargia. Depka. Spánok.

autor
16. nov 2023

@ivangeline spanok v akom zmysle?

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
masinka
16. nov 2023

Vypadavanie vlasov, zhorsena pamat, unava.

jablkovastrudla
16. nov 2023

Bleda pokozka, nonstop unavena, spala by som 12 hodin denne, uplne bez energie. Len u mna to je horsie lebo mam znizenu funkciu stitnej zlazy a k tomu nizky tlak. Proste kombinacia na paradu 😏

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
16. nov 2023

Vypadáva nie vlasov, veľmi studené ruky a nohy, neskutočná únava ale ozaj neskutočna dokázala som zaspať pomaly aj postojačky... Po infuzke železa som bola ako zrovuzrodena

domkakvet
16. nov 2023

Unava, spavost

andrea78
16. nov 2023

Unava, busenie srdca, nulova vykonnost a kondicka, pri kratkej chodzi zahmlievanie pred ocami, dychavicnost, pocit tazkych noh, trpnutie ruk, pocity totalne pred kolapsom. Pripisovala som to vselicomu, prekvapilo ma, ked sa zistilo, ze tento stav mi sposobovalo extremne nizke zelezo.

lulu2014
16. nov 2023

U mna napr.tym ze som vstala po prespatej noci - dceru dala do skoly vratila domov sadla na gauc a uz koniec - iba spat. A niekedy aj 2x za den. Otrasne to je.

marticka85po
19. nov 2023

Padanie vlasov a nekončiaca únava

luccija
19. nov 2023

Už na obed som mala unavená plus zadychavanie pri chodzi

autor
21. nov 2023

@andrea78 kedy sa to upravilo ? Myslim tie stavy ? Lebo aj ja ich mam a zatial zmeny nevidim

katusskaa
21. nov 2023

aj ja to mam, doplnam zelezo liekmi na predpis + melasa + narosan. mam 96 hemoglobin naposledy... ake riesenie existuje ked ja to mam zo silnej mrchy...

veronika1754
21. nov 2023

Ja mám dlhodobo veľmi nízke železo s tým aj nízky hemoglobín, a to mám extrémne nízko, prvý rok bolo najhoršie, únava, závrate, nechuť do jedla, potom už akoby si telo na to zvyklo, a v podstate ostala mi len bledá pokožka, inak môže byť... Za tri roky som prešla kadečo, aj transfúznie, aj infúzie so železom, lieky, strava kadečo, nezaberá nič ešte mi nad 3 nestúplo

andrea78
21. nov 2023

Upravene branim zeleza, 2xdenne tardyferon. Okrem toho vitaminy a mineraly v tom najhorsom stave, to uz mam vysadene.
Sposobuje mi to extremne silny menzes, gynekologicka to chce riesit vybratim maternice, co odmietam. Extremne zly stav som mala vo februari po covide a zapale pluc, to som bola uz v hodnotach ma tranfuziu, aj hemoglobin, aj trombocity.

kylie1983
21. nov 2023

U mna celková slabosť, nízky tlak, zadychavanie sa. Proste ked mám nizke železo nevladzem. Ale pri synčekovi to zistila doktorka ked ma necelé dva roky, bol bleducky, a neviem co este si vsimla tak mu vzala krv a vyšlo nizke železo. On nebýval unavený ani slaby, povedala mi ze detičky maju dobre rezervy, ze únava príde až pri velmi nízkom zeleze. Inak odporúčam železo od Andreja medveďa, beriem aj ja aj maly miesto maltoferu bral a krasne sa upravilo.

autor
1. feb 2024

@ivangeline spanok aky?

ivangeline
1. feb 2024

...vela ;D a neplnohodnotny.