Aká je príčina padania vlasov?

20. aug 2023

Ahojte, mám dve deti, obe som kojila. Už viac ako rok nekojim.
Vlasy mi stále padajú, najskôr som myslela, že skrz kojenia. Doplňovala som vitamíny, minerály. Už keď som nekojika a vlasy stále padaki, riešila som to s kožnou. Čo dala, nezabralo. Smer endokrinologia. Všetko v poriadku.
Je ešte niečo, kvôli čomu mi môžu tak brutálne padať vlasy? To nie je, že jeden dva vlasy pri česaní, ale plná dlaň. Vlasy všade doma po zemi.
Prosím,ak máte typ, čo s tým... Nedávno som si vlasy aj radikalnejsie dala ostrihať, nepomohol.
Ďakujem krásne

katulienocka999
20. aug 2023

Stres.. mne to napadlo pri sebe..vlasy začali zase padať po skoro pol roku potom ako prestali vypadavat 😅 dat seba nejak do poriadku psychicky ak treba a prejde to, v to dúfam ja 🙂

dorothee
20. aug 2023

Ja som si teraz nasadila vitaminy Donna hair a sampon Parusan a mam pocit ze to trosku pomohlo,uz nemam plny kefu vlasov ked sa cesem,stale padaju ale menej..

nika523
20. aug 2023

Mám takú skúsenosť mne pomáha vit D, začala som brať v období covidu kôli prevencii a prestali mi padať, potom v lete som prestala brať lebo veď slnko a zas mi začali vypadavat, vtedy som si to nespojila, na jeseň som zas začala brať a vlasy prestali vypadavat, teraz beriem vkuse aj v lete a vlasy nevypadávajú, možno je to náhoda neviem..

denkabemommy
20. aug 2023

Stres, nedostatok živín- nesprávna strava, nedostatok spánku,...

unicornlady
21. aug 2023

Ešte nejaký zápal v tele, problémy so štítnou žľazou, málo železa (anémia)..

radka234098
21. aug 2023

Po pôrode telo prechádza rôznymi zmenami, skús doplnať vitamíny. Ak môžem odporúčiť, tak kolagén Vital Proteins je veľmi dobrý na vlasy a pokožku

autor
27. aug 2023

Všetko, čo ste napísali, beriem. Mám odskúšané.
Je mi už z toho do plaču.
Toto je z dnešného umývania vlasov..

petka552
27. aug 2023

Zajdite k ocnemu lekarovi. Vraj existuje nejaky ocny problem ktory moze sposobovat nadmerne vypadavanie vlasov.

luccija
27. aug 2023

Anemia, stres, ale aj po covide.Zinok...b vitamíny, magnézium na stres

autor
27. aug 2023

@luccija všetko toto poriešené, nič nepomáha.

autor
27. aug 2023

@petka552 o tomto som ešte nepočula.

lugie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
27. aug 2023

Oci, zapalove loziska (mandle, zuby), hormony (hormonalny profil z gyndy), stitna zlaza, nedostatok zinku, metioninu, decka, becka, ecka... U mna to bol nedostatok zasobneho zeleza - feritinu. Bezny krvny obraz bol ok, toto mi zistili az na endokrinologii, kde bol vysetreny metabolizmus zeleza.

autor
27. aug 2023

@lugie od decembra riešim endokrinologiu. Brala som aj lieky. Padajú a padajú.

autor
28. aug 2023

Dnes som bola u Endokrinologicky, opäť.
Podľa nej je všetko ok (posledné výsledky len základny parameter TSH).
Uvažujem ísť na odbery ako samoplatca, prosím, čo si dať skontrolovať, ďakujem!