Aká bio alebo prírodná kozmetika pre mňa a dieťa?

dadussh
23. okt 2016

Ahojte kočky. Viete mi poradiť nejakú dobrú bio alebo prírodnú kozmetiku pre mňa a moje 2 ročné a 6 ročné deti? Najlepšie takú, s ktorou máte osobné skúsenosti. Najradšej by som slovenskú alebo českú, no nebránim sa ani zahraničným, keď sú dobré 🙂. Ďakujem

beucika77
23. okt 2016

@dadussh ja používam pre deti Yves Rocher, je to Francúzska kozmetika, ale pre seba z happyskin 🙂

alaguema
23. okt 2016

@dadussh slovenská značka soaphoria. Používam pre seba, aj pre deti. Skvelý slovenský výrobok a naozaj BIO.

dadussh
autor
24. okt 2016

@alaguema o tejto som ani nevedela 😅 . a pre deti ktore konkretne pouzivas?

alaguema
24. okt 2016

@dadussh majú detskú radu, ale pre deti kupujeme okrem detských výrobkov aj univerzálny nechtíkový balzam, bambucké maslá, bomby do kúpeľa a pomády.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadussh
autor
24. okt 2016

@beucika77 a s happyskin si spokojna? to je madarska, ze?

korra
24. okt 2016

My cela rodina sme presli na cisto prirodnu navia.sk kozmetiku. Hlavne tuhe sampony, kremy, dezodoranty, oleje. Mydla objednavam mydlozfarmy.sk . Obe su vyrabane sikovnymi slovenskymi rukami 🙂 Malozlozkove produkty, mensia doba spotreby (bez konzervantov), priradna vona, dost siroky vyber. Objednavam cca 1x za 2 mesiace, resp podla potreby, ale radsej naraz, koli postovnemu.

miraklemeister
24. okt 2016

Havlikova prirodna apoteka

beucika77
24. okt 2016

@dadussh ahoj, ano ja som velmi spokojna, je to madarska znacka a maju aj detske. Z Yves Rocher pouzivame sampony a zubne pasty,kt. su vyborne ;)

dadussh
autor
25. okt 2016

@lili2015 ja pouzivam alverde, ale nie som velmi spokojna, takze preto chcem zmenit 🙂

@korra tie tuhe sampony ma zaujimaju, prave dnes som ich pozerala. aky konkretne pouzivas? ja potrebujem na mastne vlasy, len neviem, ci su take dobre. lebo cena aj s postovnym je dost vysoka

korra
25. okt 2016

@dadussh teraz pouzivam s maca vytazkom. Vyskusany mam tea tree aj ylang. Mam svetle jemne vlasy, momentalne uz skoro rok nefarbim. Najviac mi sedi ylang, aj vonou. Prve pouzitia boli rozpacite 🙂 penit peni a relativne dlho vydrzi (da sa pouzit aj ako mydlo). Vlasy pomerne rychlo schnu (aspon mne). Nie su zelektrizovane, nelietaju. Nemastia sa rychlo. Celkovo taky sviezi lahky pocit. Ale rozcesavanie bolo zlozitejsie, bola som zvyknuta na klasicke sampony a kondicioner, po tuhaci je to uplne ine. Ale tie vlasy si ako keby na to zvyknu. Obcas pouzijem preplach s octom, kokosovy zabal....ako stiham. Vlasy su pevnejsie, menej padave aj lamave, aspon po druhom baleni som to spozorovala. Po uplne prvom pouziti ma zarazil taky "vrazdavy" zvuk, vlasy su ako keby drsne, je to fakt diametralne ine 🙂 take....cistejsie, neupatlane. Len zo zaciatku to rozcesavanie trochu tazsie, vyskusaj, uvidis 🙂

lucikedolls
26. okt 2016

@korra a tu kozmetiku z navia.sk už dlhsie pouzivas? mna by zaujimali tie dezodoranty. Chcela by som niečo prirodne a neviem si vybrat 🙂 pozerala som aj na tieto https://mannamydla.sk/produkty/kremove-deodoran... , a určite je aj plno inych...

korra
26. okt 2016

@lucikedolls ano, tie uz vyse roka. Zatial mam vyskusane len z navie a co to som kutila doma. Tie z navie - nelepia, neskvrnia, velmi svieze, je to dezodorant, nie antiperspirant, cize neblokuje potenie, neutralizuje pach z rozkladajuceho sa potu. To je dolezite si uvedomit a si teda na ten pocit aj zvyknut. Pouzivam ho viac krat denne 2-3x v tenuckej vrstve, napatlem si aj krk a zapastia (milujem tu vonu no.. ) 🙂 nevyhoda - vyssia cena, mensie balenie. Ale zas sikovne do kabelky...Maju tusim tri vone, 2 unisex, 1 damska. Ta s tymi ruzami mi az tak nesadla, ten vanok pouzivame s muzom 🙂 (kazdy svoj samozrejme) 🙂
Skusala som tie domace podla receptov na nete s kokosakom, skrobom, sodou bikarbonou, ale vadili mi hrudky, bolo to patlave a ostavali mi take hnedaste skvrny na pazuchach. Tieto sa mi osvedcili.
Chcem vyskusat aj dalsich vyrobcov (vykukavam na sashe), ideal co najmenej zloziek, bez zbytocnej chemie a rada podporim sikovne ruky 🙂

extrate
26. okt 2016

@lucikedolls ja môžem odporučiť prírodný tuhý deodorant od LUSH. nevonia nijako ale funguje na 100%. vyskúšala som asi 6 rôznych kým som k nemu prišla a už aj muž to používa a je spokojný, raz denne si dáva len a to robí manuálne takže sa zapotí ale necítiť 🙂 cenovo tiež je dobrý, sto gramov vyjde na nejakých 10 eur a povedali síce že vydrží aj rok, ale ja odhadujem max pol roka.

sam2
26. okt 2016

@lucikedolls ja pouzivam tento od Happyskin a som max spokojna 😁

https://happyskin.sk/prirodna-kozmetika/prirodn...

beucika77
26. okt 2016

Tuhy dezodorant môžem odporučiť Aloe Ever- Shield ( z Aloe). Je vynikajuci ;)

balazovaj
26. okt 2016

Možno by stálo za to vyskúšať aj túto prírodnú kozmetiku od českého výrobcu, ja mám s ňou veľmi dobrú skúsenosť : http://jane.sirael.sk/osobna-stranka

cajomila
26. okt 2016

Alnatura z DM,je dobra a za dobru cenu.A strasne super je Weleda,ale ta je dost draha 😉

lucikedolls
27. okt 2016

ďakujem 🙂 no niektoré sú dosť drahé a balenie čo najmenšie... ešte keď prirátame poštovné 😒 Pozriem ešte aj v tej DM, vyhodnejšie kupiť v predajni ako objednavať...

lucikedolls
27. okt 2016

@korra no aj sa mi to pozdava, ale ked som si vsimla ze za postovne chcu 3,50€ tak sa mi fakt jeden dezodorant neoplati kupovat.

korra
27. okt 2016

@lucikedolls preto bravam toho viac naraz, aj oleje, kremy, potom sa to oplati viacej. Obcas sa pritafari niekto z rodiny, kamosky, tak to postovne vyjde aj to najlacnejsie.

extrate
28. okt 2016

@lucikedolls ja mám tento
https://cz.lush.com/products/aromaco

používam ho už 5 mesiacov, ešte stále mám tú jednu 100g tehličku, ale už len kúsok je z nej. preto myslím že maximálne pol roka vydrží, ale vyjde to aj tak ovela lacnejšie ako ostatné prírodné deodoranty čo som skúšala.
a nemám nič z predaja LUSH výrobkov, aby ste si nemysleli 😀 len som fakt spokojná s týmto. napríklad tuhé šampóny od nich som kúpila dva ale tie mi nevyhovujú.

lucikedolls
28. okt 2016

@korra tak to uz ano , ked objednavas pre viac ludi tak to uz tak nevidiet, len ja by som na skusku len jeden vzala...

@extrate ja už som včera chcela pozriet ale stranka bola nedostupna. A čo sa tyka oblečenia? nezanechava stopy?

lucikedolls
28. okt 2016

@extrate tam je postovne 9 eur?? fuu ha, deodorant stoji 8,33€ a este raz tolko vyjde postovne 😖

extrate
28. okt 2016

@lucikedolls to som nevedela že tam je také poštovné, ja nakupujem vo viedni v kamennom obchode. tak to sa potom neoplatí samozrejme. bola predajňa aj v bratislave ale zrušili ju.

ikke
28. okt 2016

inac (zavinac)... yves rocher, lush a manufaktura su vsetko len nie prirodne a bio 😉

ja mam obmedzeny pristup k slovenskej kozmetike, takze u nas prevazuju znacky Lavera a Sante.

dadussh
autor
28. okt 2016

@ikke a co taka kozmetika Czech Pure?

ikke
28. okt 2016

@dadussh neviem, nepoznam. v skupine Eko/bio rodina by mozno niekto poradil

ela_g
20. dec 2016
andulka2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz