Aj vy ste bez energie?

snehuliena
17. máj 2012

Ahoj. V poslednom čase som akosi bez energie. Ledva vstávam z postele, nemám náladu na nič, pozriem na neumyté riady, či kopu žehlenia a chce sa mi plakať... ťažko sa prinútim ísť na prechádzku so synčekom. Má 5 mesiacov a v posledných týždňoch sa mi zobúdza ráno o pol šiestej-šiestej a potom sa mu už nechce zaspať. Ja viem, on si odspí tých svojich 10 hodín, s jednou prípadne dvomi prestávkami... ale ja akosi nevládzem to jeho terajšie tempo. A cez deň zase by papal každú hodinu. Mám menej mlieka, to som zistila, ale neviem, či môžem začať s príkrmami... 😒

klincek
23. máj 2012

ahoj, si vyhorena, vlastna skusenost..a je to fakt hrozny pocit. tocis sa v jednom kruhu a nevies co zmenit, aby bolo lepsie..a v podstate pri malom dietati ani velmi na vyber nemas.
skus si to trosku spestrit. zmen aspon miesto, kam chodite na prechadzky, skus si kupit nieco zaujimave na citanie, kym ste vonku a on spi, a viac zapoj partnera, nech mas aspon obcas chvilku pre seba. a tu netrav zehlenim a varenim, ale pri telke s cokoladou, alebo s kamoskou na kave.
a malemu uz kludne mozes zacat davat prikrmy. lenze minimalne mesiac potrva, kym sa nauci papat, a aj potom bude prikrm len doplnok, mliecko bude stale hlavne "jedlo", takze ak ho nemas dost, treba sa bud obratit na laktacnu poradkynu alebo zacat dokrmovat UM.

kalifa28
23. máj 2012

vždy je to ťažký šok, ked zrazu jedna energická, pracujúca žena, ktorá sa realizuje spoločensky, karierne, je medzi priatelmi, zistí, že jej život slúži z jedneho dna na druhý len tomu, aby ten malinky trvorček prežil. A že jeho prežitie závisí len a len od nej... to sa potom žena obzrie a uvidí ako posledných 5 mesiacov len vytahuje prsia, prádlo z práčky, upratuje, lebo ved je ,,doma,, tak by asi neprežila, keby jej manžel došiel z ,,práce,, a nenašiel tip-top domácnost s teplou večerou. Lenže ono je to žialbohu truchu inak....
ale k veci: neboj, tento bludný kruh každým dnom pominie, malinký začne robit pokroky, začne lozit, vydávat zvuky a každý den ta dostane do nemého užasu, že čooooooo... toto dokázalo MOJE dieta??????? aj ked sa ti teraz zda len ako malý uzlíček, ktorý treba prebalit a nakrmit... tento stav je len také nevyhnutne obdobie, ktorým všetci musime prejst, aby nam to docvaklo 🙂 🙂 🙂
Samozrejme začni s príkrmami, bude sranda a zabavíte sa 🙂 jeho režim sa ustáli čoskoro a potom si už ovela, ovela lepšie zadelíš aj svoj čas.