Agomelatin a priberanie

gabsuska
27. máj 2024

Ahojte,prosím o osobnú skúsenosť s liekom agomelatin.Najviac ma zaujíma či z neho niekto pribral.
Odkedy ho beriem pribrala som skoro 5 kg za cca mesiac a pol. Lekára som na to upozornila,že liek z ktorého sa priberá nechcem a on ma ubezpečil, že z tohto sa nepriberá. Doteraz som si váhu udržiavala,jedla to čo doteraz, hybala sa ako doteraz, nic okrem tých liekov som nemenila.
Ďakujem,za každú reakciu.

natalusiiik
27. máj 2024

@gabsuska ja som pred par rokmi brala Valdoxan co je agomelatin a nepribrala som z neho.. beries aj nejake ine lieky okrem neho? Nejake denne AD?

gabsuska
autor
27. máj 2024

@natalusiiik áno beriem alventu už cca 2 roky

natalusiiik
27. máj 2024

@gabsuska aj ja mam Alventu ale ani z tej som nepribrala, tak to podla mna ani nemusi byt samotnym liekom ako takym, ale ak si sa vdaka liekom viac hodila do kludu a si menej napata, spokojnejsia, tak to si clovek ani nestihne niekedy uvedomit ze mu zrazu aj trochu stupne apetit 🙂

gabsuska
autor
27. máj 2024

@natalusiiik ďakujem za odpoveď 🤩

gabsuska
autor
28. máj 2024

@natalusiiik ešte mám na vás otázočku 😀 robili vám aj preventívne pečeňové testy keď ste užívala agomelatin? Dakujem

natalusiiik
28. máj 2024

@gabsuska ano kazde tri mesiace 🙂

gabsuska
autor
28. máj 2024

@natalusiiik ďakujem za info 🙂

karmen118
28. máj 2024

@gabsuska Každý reaguje na liek inak. Prečítaj si príbalový leták k lieku príp. si nájdi na internete príbalový leták, a prečítaj vedľajšie účinky a uvidíš či tam bude vypísané aj zvýšenie hmotnosti.

leonakr
28. máj 2024

@natalusiiik ahoj🙂ja som len začala AD, pečeňové testy robí potom obvodný?je to povinné alebo ako to funguje?dočítala som sa ,že AD sa veľmi nekamošia s pečenou preto ma to zaujíma 🙂.dakujem

natalusiiik
29. máj 2024

@leonakr ahoj, mne ich robili priamo u psychiatra vramci kontroly 😊 no niektore AD su vyssou zatazou na pecen ano, ale u vsetkych ktorych sa to tyka sa berie krv a ak by sa hodnoty zhorsovali tak by ich vysadili 🙂 podla mna ti ich kludne spravi aj obvodna samozrejme ked jej oznamis preco mas mat tieto hodnoty pravidelne sledovane 🙂

natalusiiik
29. máj 2024

@karmen118 to je pisane uplne na vsetkych 😂 ale priamo z liekov sa nepribera

karmen118
29. máj 2024

@natalusiiik to viem, je to ako vedľajší účinok lieku, telo sa zavodňuje alebo má človek väčšiu chuť do jedla atď.

jailbird
29. jún 2024

ja som asi zneho pribral. Za rok co mi doktorka zvysila na 2 tabletky tak cca 10 kg. Teraz mi dala iny liek a len 1 lamegonu a vaha ide dole. Uz ho brat nebudem. Pribera sa zneho co len zvysuje depresie 😡

jailbird
29. jún 2024

@natalusiiik ale pribera