Afty od zubára

26. nov 2021

Ahoj... Bola som u zubara, vrtal mi zub a keď som prišla domov, zacalo ma silno bolieť dasno, vecer som si na tom dasne pri zube nasla afty. Nikdy predtým sa mi to nestalo. Cim to môže byt prosím Vas? Môže to byť aj napr poranením ako mi robil zub? Mali ste to niekto? Ako rýchlo to prešlo pls. Ďakujem🙂

bykaterina
26. nov 2021

afty nemas od zubara, nahod b komplex a napr tamtumverde na dezinfekciu ust.

vanda323
26. nov 2021

Na ja mávam aftu dosť často. Ale väčšinou len keď jem u niekoho s lyžicou alebo tak. Alebo v reštaurácii. Od zubára som ešte nemala. Ale mozno to ma súvis aj s poranenim.. skús uja Google

luccija
26. nov 2021

Vyplachuj si tuším Florsalmin sa to volá a b komplex forte

luccija
26. nov 2021

Robí sa to často po návšteve zubara

eviku777
26. nov 2021

Ano v minulosti som mala problemy s aftami vzdy po zubarovi… pritom sa jednalo o sukromnika kde hygiena a cistota bola samozrejmost. No zial takmer zakazdym afta… Po zmene zubara ziadny problem

eviku777
26. nov 2021

@eviku777 a velmi dobre pomaha potierat Herbatint

vikus17489
26. nov 2021

Mamina mala afty od zubara. Lebo si vsimla, ze pan doktor s rukavicami chyta vsetko ostatne ci uz sufliky, klavesnicu od pc a podobne a potom jej s takymi ide robit zuby.

simca06022011
26. nov 2021

nie som sice odbornik, ale nemusi to byt len "od spiny", cize nejaka imunitna zalezitost. Afty,alebo nejake podrazdenie dasien, moze byt aj z manualneho podrazdenia, casto sa robia aj z urcitych druhov zubnej pasty, ak su ludia na to citlivy, tak je mozne ze aj z nejakej latky ktoru pouzivaju zubary (ja som to riesili vyse mesiaca v lete). Inak treba to vyplachovat, perfektny je cannadent na to.

anjelik44
26. nov 2021

Ahoj, ja mam afty cely zivot , a mala som aj od zubára trhal mi zub a pri perach som mala tu vec co saje von sliny nvm ako sa to vola :D mala som to cele biele bolelo to a preslo to do afty skoro 2 tyzdne to trvalo kym sa zahojilo ...no pochybujem ze vsetko dezinfikuju uplne :/ cize zla hygiena u zubara alebo poranenie

makova333
26. nov 2021

Moze to byt alergiou na latex. Ja som nikdy nemavala po zubarovi problem. Zmenila som zubarku a odrazu brutal afty po kazdej navsteve. Lenze predchadzajuca mi nikdy nedavala taky ten "gumeny naustok" (kofferdam) a nova ano. Kofferdam je z latexu a ja som ani netusila, ze mam alergiu na latex. Prejavila sa mi az kontaktom na sliznicu ust. Spätne som zistila, ze potraviny, ktore mi nerobili dobre (nic hrozne, len obcas najaka vyrazka na ksichtiku, tele) su skrizena potravinova alergia s latexom. Takze bacha vobec nemusi ist o spinave nastroje a netreba hned obvinit zubara 😀.

bykaterina
26. nov 2021

baby afty su imunitny probelm anedostatok B to sa neurobi mavnutim prutika...
ked som fajcila som to mala permanentne
,,afty najviac postihujú ľudí s oslabenou imunitou, ženy pred menštruáciou kvôli hormonálnym výkyvom a tých, čo dlhodobo čelia stresu. Na afty sú náchylnejší fajčiari. Ďalšou príčinou je nedostatok vitamínu B, kyseliny listovej alebo železa."

ivka21
26. nov 2021

Áno aj mne sa robili a navyše raz po dentálnej hygiene som strašný zápal zubu chytila a to deň na to☹️zjavne mi to podrazdilo dačo aj moja zubárka mi to potvrdila že je to asi z dentálnej keď to robia iba tým hacikom nie ultrazvukom. Mne pomáha úplne lacná vec na afty 3 per. Peroxid. 2 lyz vody a 1 lyz. Peroxidu minútu preplachovat v ústach s poriadne vyplut za 2 dní sú preč.

simca06022011
26. nov 2021

@ivka21 aj ja tak vyzeram po dentalke 🙂 ked idem po roku.. preto chodim raz za pol roka, ale napr. ked mi robia pisekovanie, tak mam vnutornu stranu lic, dasna a vsetko podrazdene tiez...

anna_maria1
26. nov 2021

Ako moze byt a tiez ze ak mas oslabenu imunitu stane sa. Pripadne to aj ja mavam ako nie afty ale dasna v takom stave po dentalke ze dovidenia.