Abstinenčné príznaky po fajčení

090379
24. aug 2014

Ahojte. Asi pred mesiacom a pol som prestala naraz fajčiť po 20 rokoch. Cítim sa ale teraz veľmi zle. Točí sa mi v hlave, cítim úzkosť a nervozitu až v rukách a nohách, niekedy nemôžem ani zaspať. Môže to byť tým, že som prestala fajčiť? Máte niekto skúsenosti s absťákmi?

csenibaba
24. aug 2014

Ahoj , podla mna mala by si brat magne B 6- to sú priznaky psichickej vycerpanosti(aj ja to obcas zvykávam mat)Ja ked som prestala fajcit(po 15 rokoch fajcenie-za den aj 2 krabice)u mna abstinencnè príznaky trvalii max do 2 tyzdnoch-ale aj to bola len nervozita)

090379
autor
24. aug 2014

@csenibaba kúpila som si magne b6 v piatok tak som začala brať, uvidíme...

mihula
24. aug 2014

@090379 si dobra a fandim ti.Ja som zacala brat lieky na odvikanie a dnes ich beriem 8den,tak dufam,ze to zvladnem aj ja

sintra
24. aug 2014

to si pis, ze je to tym. Klasicke abstinencne priznaky, mozog si pyta nikotin. Mozes skusit aj to magnezium, niekedy sice zvykne uspavat, ale nemusi, je to individualne.

hennyinnsbruck
24. aug 2014

Zeby ta to chytilo až po mesiaci???? Tomu neverím. . Abstak by si mala prvé dni nie?
Ja nefajčím 5dní / po 15rokoch som sa rozhodla to navždy nechať. A Abstak takmer žiadny. Fajčila som krabičku denne. .zmeny vidím , lepsie sa mi dýcha..Lepšie spím A som oveľa kľudnejsia 🙂

kiki68
24. aug 2014

no jasne, obycajny abstak, nic to prejde. Je to len nikotin, nie heroin. Takze biele mysi a lezuce pavuky vidiet nebudes 😉 Pekne vydrzat a ono to prejde a potom si clovek moze spievat,ze je clean 😀
Abstak moze chytit aj po dlhsej dobe, je to aj o tom,ze vznikne situacia,kedy by si telo pytalo nikotin alebo tu latku, na ktoru bolo zvyknute a zrazu ju nema,tak si spomenie,ze toto by sa teraz paradne hodilo.

Niekto ma a niekto nema abstak, zalezi na tom,ako telo dokaze spracovat to,ze nema tu latku na ktoru bolo zvyknute,tiez psychika hra dolezitu rolu. Preto niekto moze aj snupat koks a nebude mat problem a niekto ma len cigarety a bude pomaly steny skriabat.

mirkaelias
24. aug 2014

@hennyinnsbruck ahoj ja som prestala fajcit 19. februara po 11. rokoch a poviem ti prve tri mesiace ziadne abstaky a mala som doteraz asi 2. strasnaaaa chut na cigu rozmyslala som aj ze si zapalim inhalovala som bosom no ale neopisatelne,,,,takze to k tomu, ze abstak je prve dni 🙂

puffu
24. aug 2014

ja som prestala fajcit definitivne/dufam/ v juni 2013 po 13rokoch fajcenia, teraz mi to uz vadi ked citim dym a vobec nelaka..u mna najhorsie bolo prekonat vsetky aktivity bez cigarety po prvykrat..prvykrat ist a nezapalit si pri kave, ist von popijat a nefajcit, len ak zajst za kamoskou a nefajcit a taky ten super pocit zapalit cigosku po dobrom obede..po druhykrat to bolo lahsie prekonat a teraz ma to uz nejako nelaka vobec, sice obcas ked sme vonku a dam si vinko tak si spomeniem ale ked si pri mne niekto zapali tak ma to hned odradi..takze mne najviac pomohlo utriast si v hlave tie oblubene aktivity s cigoskou a prist na to ze sa to da aj cez, tak isto to fungovalo aj u muza...
a kazdej jednej drzim palce, ono je to iba nauceny zlozvyk, pre mna omnoho tazsie bolo prestat okusovat nechty..

hennyinnsbruck
24. aug 2014

@mirkaelias ja som len pár dní , , čistá, , takže môže byť že ma to ešte chytí i ked sa mi to ťažko verí. . Veď telo ma problémy prvých pár hodín dní nie?nie som lekár takže jasne môžem sa mýliť A každe telo to zvláda inak 🙂
Jediné čo lutujem je ze som neprestala už skôr!

bosoriak
24. aug 2014

@090379 Ahoj, ja len tolko, ze ja som prestala fajcit pred 9 rokmi po 9 rokoch fajcenia a doteraz (!) mavam obcas v noci sny, ze si zapalim a obcas ma prepadne take to nutkanie... Takze ako sa hovori - clovek uz nikdy nebude nefajciar, uz bude len abstinujuci fajciar.

Tieto tvoje priznaky mozu byt pokojne prejavom abstinencneho syndromu, ale ak si chces byt naistom, zbehni za lekarom. Minimalne ta velmi pochvali za tvoje rozhodnutie a povie ti skor, nez my tu amateri, ci to je alebo nie je ono.

Inak drzim velmi palce, je to super vec, nefajcit.

mirkaelias
24. aug 2014

@hennyinnsbruck prvych par hodin zevraj ano ale ja som sa citila presne ako ty a mozem povedat ze original abstak ako som ocakavala som vlastne ani nemala iba som mala dvakrat neskutocnu chut na cigaretu a raz sa mi snivalo ze fajcim 😀 ale je to zevraj o hlave ako si usporiadame myslienky v nej a tak,,.,

demo
24. aug 2014

@090379 abstinencne príznaky v pravom zmysle to nie.sú. Fyzické abstaky netrvaju mesiac ale niekoľko dní. Psychické abstaky trvajú veľmi často roky. To čo popisujes bude nejaký zdravotný problém mozno deficit. Vyzera to ako deficit horcika. Zasla by som k lekarovi. Horcik si kup Magnesii lacticii GALVEX a daj si až 5 tbl. denne. Keď ta bude preháňať tak zniz dávku. Horčík inak dobre pôsobí aj na znižovanie.závislosti od nikotínu. Myslím, že.sa dá na internete nájsť aj nejaká studia. Takže si kúp aj mandle a zobkaj ich. Zamestnas ruky a dodas horčík.

demo
24. aug 2014

@kiki68 nikotinizmus je rovnako ťažká závislosť ako heroinizmus. Takže žiadne ze IBA nikotín 😉.

kiki68
25. aug 2014

@demo no neviem ci si videla abstak po heroine, to sa fakt neda porovnavat, myslim tie fyzicke prejavy. Ja uz som toho videla velmi vela, na mojej skole boli tvrde drogy bezna vec, nasledky po nich tiez.

Ale napr. mojej svokre pomohol od fajcenia az infarkt a to,ze jej kamosku fajciarku zlozila behom 3 mesiacov rakovina pluc. Tak sa uvedomila,ze ked nechce chcipnut bude aj biele mysi vidiet,ale bude ziva.

demo
25. aug 2014

@kiki68 ja neporovnavam abstaky a ich intenzitu, ale mieru závislosti. A ta je rovnako silná. Nie je to moja domnienka alebo nazor. Je to skrátka fakt, s ktorým pracuju odborníci na závislosti.

adika9710
13. apr 2016

@hennyinnsbruck ja toez taham 5den vsetko ok sice kaslem a tazsie sa mi zaspava

zdenulienka456
15. apr 2016

@090379 ahoj este sa drzis nefajcis??? 🙂

090379
autor
15. apr 2016

Ahoj...ano...a som na seba hrda☺ani som nemala nejake abstaky...akurat som pribrala ale to sa chystam teraz v lete zhodit😀

zdenulienka456
15. apr 2016

@090379 a kolko uz nefajcis?ja len 3 mesiace drzim sa vobec ma to nelaka aj ked priatel fajci ,ale kvoli zdraviu nechcem mam problemy z krcnu chrbticu a byvalo mi zle ked som si zapalila,,ake pocity si mala ked si prestavala ?myslim uzkost a tak??? ja tiez priberam a neviem si pomoct ☹

090379
autor
16. apr 2016

Nervy boli...to ano...aj uzkost...ale to prejde...s priberanim som sa zastavila na urcitych kilach...lekarka mi vravela ze je to vacsinou dva roky a potom by som sa mala vratit do normalu

stronza
3. nov 2016

Dievčatá ahojte držíte sa ešte?

vasko29
17. nov 2016

Caw prosim o radu...prestal som fajcit takym sposobom,ze fajci 2 denne .fajcil som skor 20.neviem ci je to v pohode toci sa mi hlava je mi nevolno som unaveny .poradte 😞

stronza
20. nov 2016

Je to normálne môže to byť ešte horšie až uzkostne ataky ale prejde to treba si veriť a vydržať....telo sa čistí

jlynj
22. nov 2016

Prosím poraďte dnes nefajčím 10 deň, ale idem sa zblázniť z tej nespavosti... na to som nebola nikdy zvyknuta a tie úzkostné ataky...poraďte ako to ľahšie prekonať.dakujem

zdenulienka456
7. dec 2016

prosim vas ake mate stavy ked nefajcite?ake uzkostne ataky ?

stronza
8. dec 2016

Búšenie srdca,pocit na odpadnutie....bolesť č žalúdku a tak

zdenulienka456
8. dec 2016

@stronza presne to mam aj ja a myslelA Som si ze to mam z chrbtice,,lebo mam problemy z krcnu ,,

stronza
12. dec 2016

No ja tiež neviem k čomu to pridruzit je to psychika...

poppy77
7. jan 2017

Ahojte, verim, ze ste uz v pohode, tieto príznaky mam aj ja, velmi som sa bala, ze co sa mi stalo, kazdy den nieco: som bez energie, ale spat som nevedela, bolesti hlavy, velka bolest zaludka, tocenie hlavy, busenie srdca ci tlak na hrudi, uzkost... Vôbec som to vsak nepripisovala abstakom, ja som prestala s fajcenim zaciatkom decembra,a necakala som, ze ma to takto potrapi, dufam, ze mi uz bude fyzicky lepsie. Uz druhy den som bez uzkosti, ale nie je to este uplne fajn...

janula2511
9. jan 2017

A je tu niekdo kdo prestal fajcit a mal dýchacie problémy?muž prestal fajčiť,už 5mesiac nefajči a má teraz také problemi že sa mu tazko dýcha,cíti jak keby mal zúžené dyc.cesty a kašle.môže to mat z toho že prestal fajcit?